.

.

Со попуст
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Роса Леерсум - Аида - 18 броење - за возрасни - 412а

Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Роса Леерсум - Аида - 18 броење - за возрасни - 412а

DEN 799.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дизајн : Дизајните инспирирани од природата се белег на колекцијата на вкрстениот бод на Теа Гувернер Оваа разнобојна преброена шема на вкрстено бод има гранка со убави рози. Материјал : Дизајнот доаѓа со висококвалитетно броење на ткаенината Аида 18 што е совршено за вкрстено боење и му дава на вашиот вез посебна димензија. Вклучено : Пакетот ги содржи сите потребни (многу квалитетни) материјали за да започне веднаш да се везе : Аида ткаенина, претходно сортиран DMC Floss, John James James, лесен за следење на табелата и упатства на повеќе јазици, вклучувајќи англиски јазик. Завршена големина : 44 см x 44 см (17,3 инчи x 17,3 инчи). Теа Гувернер : Компанијата „Теа Гувернер“ во сопственост на семејството е со седиште во Холандија од 1959 година и водечки производител на брои комплети за вкрстени бод. Ние продаваме искуство да „сликаме“ со нишка, создавајќи уметничко дело што ќе врати такво чувство за достигнување и исполнување. Комплет за вкрстени бод. Комплет за вкрстени бод. Теа Гувернер започна да го брои дизајнот на вкрстениот бод во 1959 година од нејзиниот роден град Сасенхајм во Холандија. Таа сега е една од водечките дизајнери на вкрстени бод и нејзините комплети за дизајни се продаваат ширум светот.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 0.67

Виолетова занаети Паун Англиски ПИЦЕНСКИ ПИЦИРАЕ НА ПЕКЕРТ Виолетова занаети ПЕДЕНСКИОТ ПИЦИРАЕ НА ПЕ�

DEN 0.33

Пакет вклучуваат : 1 100% акрилно предисечено бурно предиво; Претходно печатено платно со поддршка од нели

DEN 1.33

3инчен дијаметар (8см) Запечатен вкрстен бод Содржи предијата памучна нишка 3инчен дијаметар (8см) Запеча�

DEN 0.33

По завршувањето на везот, тоа е совршена внатрешна декорација да се виси во дневната соба или спалната с

DEN 2.67

Применливи сцени Тип на декорација : Десктоп декорација Домашни додатоци Материјал : Свила ткаенина + ко

DEN 768.00

✔Kits : Додатоци за вкрстено бод, упатства (таа е на кинески, но имајте ја сликата да ја покаже) ✔ Занаетчис

DEN 594.88

Број на производителот : 909582 Пермин броеше комплет за вкрстено бод Цветната корпа завршена големина : 49

DEN 3.00

Произведено од : Хаманака Направено во Јапонија Произведено од : Хаманака Направено во Јапонија Овој ко�

DEN 94.40

✅ Ве молиме, забележете : ✅ Ова е дигитална ставка Оваа PDF ја брои моделот на вкрстено бод, достапна за мо

DEN 271.84

Зошто ви треба комплет за везови дали ви е досадно да сурфате на Интернет на линија? Дали се чувствувате

DEN 321.92

★ разноврсна идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун,

DEN 3.33

【Тешкотија】 Лесно можете да везете според цртежот 【Пакетот вклучува】 Висок квалитет на памучни наво

DEN 103.20

Големина : 6x4,5 см Ткаенина : Звеигарт 14ct Комплет за вкрстени бод ЛукаС Големина : 6x4,5 см Ткаенина : Звеигар�

DEN 703.84

Бренд Дух : „Создавање слики со игла; давајќи им боја со навои од Мулин“ Xiu занаетчиството започнува да �

DEN 1.00

Овој пакет содржи : Волна / акрилни навои (16 бои) игла, упатства и табела во боја Големина на готово парче

DEN 283.20

Зоолошката градина Азбука за евиденција за раѓањето на раѓањето, вкрстено вкрстено бод за бод, вклучува

DEN 3.00

Поништување Gnome за празници за перници на клупата и шема на табели Апликација за суровини Модел со целос

DEN 2.00

Комплет за вкрстени бод Поддршката не е вклучена Комплет за вкрстени бод Поддршката не е вклучена...

DEN 1.67

Одличните занаети ви даваат можност да вршите работи заедно со вашите деца (околу 810 години или нагоре) И

DEN 175.84

Пакет Комплетот за палење на иглата вклучува упатства за производи, упатства за додатоци, 3 чувствувани

DEN 223.68

Сликарство за дијаманти за дијаманти Сликарство е најдобрата колекција на DIY за loversубителите на занает

DEN 319.84

【Премиум квалитет】 Комплети за куки за куки за килим Уприво користи висококвалитетно обоено предиво, �

DEN 95.84

1 Управување со вез за занаетчиство DIY бара дополнителни алатки за снимање, вклучително и моделирана крп

DEN 1579.20

Готовиот производ од овие алатки за вез за шиење може да ви овозможи да имате чувство за достигнување, и�

DEN 199.68

Комплетот ги вклучува сите монистра на стаклени мониста Мил Хил, копчето Мил Хил Керамик, Мил Хил 14 брои

DEN 79.84

▶ 【Единствено】 Гарантираме дека ќе ги сакате овие уникатни мачиња Само не заборавајте да ги именувате

DEN 3.00

14 CT е празна ткаенина, не е отпечатена на ткаенината 14 CT : Големина на крпа : 57*57 см, Големина на слика : 47*47с

DEN 2.67

Овој сет на Hoop е компатибилен со Brother PE800 SE1900 PE770 PE700 PE700 II PE750 PE750 D PE780 D PE800 PE8200 PE810 L, брат Иноватис 700ell 750e 1000 12

DEN 3.33

Книгата за празници за одмор на слободни уметности Галор Крос Шит Книга вклучува дизајни за чорапи, сне�

DEN 0.33

* Целосно уживајте во задоволството од бод со пријателите, децата и семејството * Рачно изработеното раб

DEN 3.00

Област за вез од метал обрач 1 1 / 2 "x2" и обрач со иста големина како и обрачот SA431 Облеката за копирање на о�

DEN 271.84

【Лесна за употреба】 Бојата на секоја нишка има соодветен број и блок во боја на платното, така што е пол

DEN 0.33

Вкрстени материјали : Пластичен клип за везење Пластично везење на обрач за вкрстено Рачно изработен до

DEN 1516.80

Совршен везник Божиќен украс за вашето дрво Керамички украс со 1страничен дизајн Сјајна завршница за жи