.

.

Со попуст
Ley My DIY алатки капчиња за килим за елфациски вез за везење DIY перница катхут мат бушава декорација на возрасни деца родители девојки, сива, 85 см * 63см/33 * 25 во

Ley My DIY алатки капчиња за килим за елфациски вез за везење DIY перница катхут мат бушава декорација на возрасни деца родители

DEN 1.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тоа е недовршен сет за DIY за комплети за куки за заклучување, треба да се заврши сами Обновено платно во боја, везена крпа за лесно броење, а почетниците можат брзо да ја совладаат. Можете да започнете веднаш!. Погоден за домашен текстил, рачно изработен занает со DIY. Комплети за куки за заклучување погодни за деца, почетници и loversубители на занаетчиството. Пакетот вклучува навои за вез, картичка во боја, везена крпа, куки за капчиња и инструменти. Можете да направите ваша сопствена перница, килим, тепих, таписерија, перница за софа и така натаму. Одличен подарок за семејството и пријателите. Тоа е недовршен сет за DIY за комплети за куки за заклучување, треба да се заврши сами. Обновено платно во боја, везена крпа за лесно броење, а почетниците можат брзо да ја совладаат. Можете да започнете веднаш!. Погоден за домашен текстил, рачно изработен занает со DIY. Комплети за куки за заклучување погодни за деца, почетници и loversубители на занаетчиството. Пакетот вклучува навои за вез, картичка во боја, везена крпа, куки за капчиња и инструменти. Можете да направите ваша сопствена перница, килим, тепих, таписерија, перница за софа и така натаму. Одличен подарок за семејството и пријателите. Карактеристики : 1. Обезбедена кука за заклучување, со рачка од типот на лизгање. Пред-печатеното платно во боја е една од карактеристиките на нашиот комплет за куки за заклучување. Отпечатокот јасно ги прикажува секој мал квадрат и предивото во боја што треба да се користи. Кога капчињата, предивото е обединето извезено во хоризонтална линија. Вертикалната линија не е извезена. Ако сите сте извезени, можете да ја уништите само вертикалната линија за да ја пополните хоризонталната линија, што не влијае на употребата. Не вез на двете страни.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1398.40

Бренд : Сина голема, тип на шема : Познати туристички места, типови на : сè уште јадете Користете : Слики, п�

DEN 648.00

За проектот : Овој комплет за окови доаѓа со обрасци и упатства во боја, можеме да го направиме според уп�

DEN 150.24

Костим накит : Прекрасен и романтичен дизајн во форма на срце со едноставен сферичен дизајн, добар декор

DEN 0.33

Број на производителот : 922198 Пермин го брои комплетот за вкрстени бод, насмевка, ној заврши со големина :

DEN 316.32

★ разноврсна идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун,

DEN 3.00

Култури и земји Фантазија и магија Култури и земји Фантазија и магија Комплет за мониста на Ganesh DIY Компл�

DEN 696.00

【Пакет】 : Опсег на вез со една форма со бамбус со дијаметар од 19,7 см со дијаметар од бамбус, везена голем

DEN 1.67

DIY занаетчиски комплет : Овој комплет за килими за куки за заклучување е еден вид на занаетчиски комплет,

DEN 2.67

Пакет вклучуваат : 1 100% акрилно предисечено бурно предиво; Претходно печатено платно со поддршка од нели

DEN 0.33

14 Count ткаенина на Аида, целосна вкрстена шиење и директно шиење до оценките се применуваат во оваа шема Л

DEN 2.00

[DIY недовршен сет] : Тоа е недовршен сет за комплет за куки за заклучување, треба да се заврши сами Ова е ед

DEN 3.00

Бренд : Сина голема Тип на шема : Познати туристички места, типови : пакет Користете : Слики, пакување на п�

DEN 638.72

Број на производителот : 920310 Број на производителот : 920310 Пермин броеше вкрстено бод, комплет за птици, з�

DEN 544.00

Големина : 15,4 "x 102" (39 х 26 см); Количина на боја 16; Количина на мониста : __10131 компјутери; Тежина на мониста во

DEN 264.96

Поздравна картичка со броеви табели со вкрстени бод Дизајнирано од Алма Лин Големината е 7,25 инчи за 5,5 и�

DEN 1153.60

❤ Дијамонд Сликарство, исто така наречено DIY Diamond Painting, користете го специјалниот дијамант во кружниот к

DEN 1.67

Број на производителот : 031 Број на производителот : 031 Шаблонот за вкрстено бод на Линднер „Küchenflair“, 031; �

DEN 1436.80

Завршена големина : 3,5 "x 4,5" Вклучува : 18броеви Аида, DMC Floss, игла, графикон, упатства и рамка Завршена голем�

DEN 302.40

【Спецификација】 Големина : 17,7 × 17,7 инчи (45 × 45 см), претходно печатена крпа за везници × 1; високо квалите�

DEN 3.33

【Претходно печатено платно】Овие перници за кука за заклучување, печатена точно шема, лесни за следење

DEN 619.20

Ако мислите дека декорацијата на вашата куќа е неискрена и обична, нашите комплети за сликање на дијама�

DEN 3.33

Модел инспирирана од природата за вашиот декор на домот Европски квалитет, фини детали и шарен дизајн...

DEN 2.67

Шарени мониста зашиени на мала пластична лепенка со 14 точки Одлично за декорација и користени во други �

DEN 467.84

Дизајнот што треба да се создаде во памучни навои на слонова коска, 27 брои, рамномерна ткаенина Дизајнот

DEN 951.84

【Големина】 : 5 D DIY дијамантски сликарство со рамка мери приближно 16 "x 20" и е достапно во бела / жолта / црн�

DEN 1.67

Број на производител : LDHM1264A, Серија : Мали миленици Завршена големина : 13 x 22 см Комплетен комплет за вез...

DEN 306.72

★ разноврсна идеален за пад на игла, влажно фелинг, вртење, ткаење, украси, правење кукли, правење сапун,

DEN 1.33

? Подобро складирање : Никој не сака неуредна комплет за игла Во споредба со обичните кутии, исклучителн�

DEN 1.00

Ножици совршено се вклопуваат во торбичката за влечење Торбичката се затвора со копче и низа Направен о

DEN 908.80

Бродови и чамци Море и наутички Бродови и чамци Море и наутички Sailboat in the Starry Night DIY Cross Stitch Kit Quantity of stitches : 3

DEN 594.88

Број на производителот : 909582 Пермин броеше комплет за вкрстено бод Цветната корпа завршена големина : 49

DEN 651.20

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

DEN 1.33

Боја : 4 сезони, крст на ткаенината КТ Број на ткаенина : 18 CT неплатен платно Тип на шема : Сценски...

DEN 800.00

Овој извонредно детален портрет на Дедо Мраз ќе стане негуван празник на наследство Овој извонредно де�

DEN 142.08

【Лесно е да се направи】 diy Преброени обележувачи на вкрстени бод е совршено за почетник вкрстен бод или

DEN 0.67

Темите на двете се броеја комплет за вкрстено бод плажа Овој важен комплет за вкрстено бод содржи; 14 бро

DEN 656.00

Овој пакет содржи : Волна / акрилик и заробени памучни навои (25 бои) Игла, 2 дрвени закачалки, упатства и т�

DEN 1.00

Minder игла за пчели Магнетски ја држи иглата на место за да не ја изгубите кога не шевовите Едноставно зем

DEN 2.67

Преброен вкрстен бод Дизајнирано од Дајан Грабнер направено во САД Преброен вкрстен бод Дизајнирано од