.

.

Со попуст
Burkit 1 -32 UN Thrap Thap Десна рака, HSS 1 X 32 UN директно флуиран машина допрете

Burkit 1 -32 UN Thrap Thap Десна рака, HSS 1 X 32 UN директно флуиран машина допрете

DEN 468.64

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни нараквици Пред да се прислушува, потврдете дали дијаметарот на тркалезната дупка е соодветен. Бидете сигурни да изберете соодветно масло за сечење за комплексот процес на прислушување и нанесете анти-масло за одржување по употреба. Кога прислушувате, контролирајте ја брзината според цврстината на материјалот, неопходно е да додадете вода или течноста за ладење за да се спречи прекумерна температура и да се намали загубата на чешма. Дијаметар на сечење : 1 инч, TPI : 32 заби по инч, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : 2б. Материјал : Произведено со калење со висока температура од 6542 челик со голема брзина (М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : Директно флуиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање Направете ги вашите навои да ги обработувате побрзо и полесно. Апликации : широко користени во леано железо, бакар, месинг, абразивен челик, челик A3 и други метални материјали за обработка на навои. Пакет вклучуваат : 1pc 1 "-32 ООН Допрете. Дијаметар на сечење : 1 инч, TPI : 32 заби по инч, насока на сечење : десна рака, Класа на точност : 2Б. Материјал : Произведено со калење со висока температура од 6542 брз челик ( М2), со поголема цврстина и отпорност на абење. Технологија : Директно флуиран дизајн, брзо отстранување на чипови и без блокирање Направете ги вашите теми за обработка побрзо и полесно.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 0.33

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик со голема брзи

DEN 1.67

Изработени од нерѓосувачки челик 174 1 / 8" х 1 / 5 " гулаб опашка интерфејси со база Продадени во секоја...

DEN 867.20

Тип : Крај на мелница Материјал : карбид Дијаметар : 1мм 2мм 4мм 6мм 8мм 20мм Севкупна должина : 50мм 60мм 75мм 100м

DEN 577.28

Дупка Зголемување Вежба Битови Шуплива дупчалка, Дупчалка, Алатки Дупчалка За Зголемување на дупчалкат

DEN 3.33

ONSRUD AMC709952 Рутирање Крај Мил Алуминиум Груб / Финишер Средна Должина Вратот Високи Перформанси Број На Фл

DEN 5326.56

ИЦ : 0,375", 9,53 мм РЕ : 0,031", 0,79 мм ВРТЕЊЕ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Оптимизиран HRSA вртење КАРБИД ВМЕТНЕТЕ ОДДЕЛЕ�

DEN 2.33

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се

DEN 2.00

Металот има висока цврстина, висока отпорност на свиткување и отпорност на абење и е специјално користе

DEN 191.84

【Материјал】HSS (челик со голема брзина); точност : H2; Големина на низата : 540 【Висок квалитет】 челични чеш

DEN 2.33

Преостанувачи на школка челик со голема брзина директен флејта Директен флејта Дијаметар : 2 3 / 16 Дија.

DEN 2.00

Стандардна крајна мелница за општа намена Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или коба

DEN 735.84

Црни бои пвд слој, добар за работа челик, нерѓосувачки челик, леано железо Завршување со средна до мала б

DEN 1182.40

Вие го купувате ракавот за сликање / редуктор Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Ко�

DEN 1.67

Се користи за да се направат нови нишки или повторно да се прочитаат оштетени и / или заглавени нишки Теп

DEN 2.67

Сечење на електрична енергија и пила Земја на производство : Кина Производител : Запад...

DEN 1105.60

Држач на алатката за измет, големина PSK80 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за измет, големин

DEN 346.40

Зголемете ја отпорноста на абење над М4 За употреба во среден јаглероден челик до легури со висока темпе

DEN 0.67

Тиалн слој Слот, рампирање, нуркање мелница насока Дормер мил стандард Тиалнгорниот слој ја зголемува ц

DEN 230.56

Производот е произведен Во Франција40 мм карбид кратка Серија квадратни крајот мелница Лесна инсталаци�

DEN 1.33

Централно сечење Алатки со високи перформанси за материјали од работно парче од титаниум и нерѓосувачк

DEN 0.67

Создава контрамијалник од 90 степени што прифаќа прицврстувач со рамна глава, така што седи рамно со пов�

DEN 3.00

Единечен дизајн на флејта за апликации во пластика Полираната флејта ја подобрува евакуацијата на чипо

DEN 3.33

ЈА КУПУВАТЕ ВЕЖБАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕН ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : С

DEN 2.67

Поддржува до 2,4 инчи, погоден за повеќето табли и тркалезни шуми кога се комбинира со вежба, ракавот за в�

DEN 0.33

ВИДИЈА 6712879 Висока Храна Мил VXF Инчен Крај Мил 08268 Инчен Диа, 0.0354 Инчен Макс Длабочина, 2.2441 " Должина, Заврт

DEN 489.12

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

DEN 3.33

Агол на сечење : 90 °, Број на флејта : 4 флејти Материјал : Челик од легура Дијаметар на сечење : 2 ", дијамет

DEN 207.84

Допрете Должина : 3,15 " / 80мм, Должина На Главата на Конецот : 0,79 " / 20мм Умри ОД : 1,18 " / 30мм, Ч : 0,43" / 11мм Допрете

DEN 560.96

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки 050 " и поголеми Полирано поделено лице за подобрен

DEN 3.00

Минијатурните крајни мелници создаваат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии Две флејти н

DEN 3.33

Техничка Спецификација Точка Здодевни Бар Здодевни Бар Тип Здодевни Стебло Диа Техничка Спецификација

DEN 15520.00

Придобивки од семејството на овој производ : Иновативен дизајн на сечилото Вметнете дизајн оптимизиран

DEN 2.00

Вие ги купувате сите подподложни Collet Collet Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / или о�

DEN 2799.20

Супериорна понуда за лубрикант за замена во САД со Филтер Убиец за замена На Самитот " ДСЛ " на рентабиле�