.

.

Со попуст
Харфингтон Допрете &засилувач; Бит Сетови, 1/4-20 UNC 2b Директно Флејта Машина Навој Мелење Допрете, 5.1 мм М35 Кобалт Со Голема Брзина Челик Пресврт Вежба Малку

Харфингтон Допрете &засилувач; Бит Сетови, 1/4-20 UNC 2b Директно Флејта Машина Навој Мелење Допрете, 5.1 мм М35 Кобалт Со

DEN 147.04

Износ
Во форма достапна за нарачката

Допрете точност : 2Б; вкупна должина : 72мм / 2 Големина на дупчалка : дијаметар на работ : 5,1 мм / 0,201"; вкупна должина : 86мм / 3,39". Допрете со конец : дизајн На Директна флејта, отстранување на чип надолу, брзо допирање со точност. Погоден за обработка преку дупки или плитки дупки. За прислушување на алуминиум, челик, нерѓосувачки челик, бронза, тврда пластика. Обезбедува висока цврстина и цврстина за отпорност на абење. Вежба Малку : спирален чип простор дизајн за брзо и чисто отстранување чип. Остриот раб на сечење обезбедува непречено сечење и без баговите. М35 5% кобалт челична алатка со голема брзина се одликува со висока цврстина (HRC65-66) и висока црвена цврстина, висока отпорност на абење. Употреба На Допрете : Се Користи на машини за дупчење, машини за прислушување, цпу и машини за мелење. Користете со масло за прислушување за да добиете поквалитетни нишки и потрајни славини. Машинските славини се предлагаат да се користат со колекции од чешма со заштита од преоптоварување. Совети За Дупчалка : Соодветен лубрикант е погоден за сечење или ладење, што го олеснува сечењето, ја подобрува мазноста и димензионалната точност. Изберете соодветна стапка на напојување и брзина на сечење за да го подобрите животниот век на алатот. Допрете точност : 2Б; вкупна должина : 72мм / 2. Големина на дупчалка : дијаметар на работ : 5,1 мм / 0,201"; вкупна должина : 86мм / 3,39". Допрете со конец : дизајн На Директна флејта, отстранување на чип надолу, брзо допирање со точност. Погоден за обработка преку дупки или плитки дупки. За прислушување на алуминиум, челик, нерѓосувачки челик, бронза, тврда пластика. Обезбедува висока цврстина и цврстина за отпорност на абење. Вежба Малку : спирален чип простор дизајн за брзо и чисто отстранување чип. Остриот раб на сечење обезбедува непречено сечење и без баговите. М35 5% кобалт челична алатка со голема брзина се одликува со висока цврстина (HRC65-66) и висока црвена цврстина, висока отпорност на абење.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1.00

Име на производот : Држава нишка умира; материјал : челик Номинален дијаметар : G 5 / 8 "; Дебелина : 15мм / 0,6"...

DEN 3.00

Придобивки од семејството на овој производ : за најшироки најдлабоки или најтесни жлебови Одлична конт�

DEN 648.00

Голема брзина крадат Кео Мелење секачи е признат лидер на пазарот во САД за мелење секачи Ние ги користи

DEN 2.00

®Големина и Должина : 5,39 " / 137мм, Глава На Конец : 1,46 " / 37мм, Квадратна Глава : 18,0 мм х 18,0 мм( Л*В), Дијаметар Н�

DEN 0.33

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�

DEN 2.33

15 / 16" дијаметар машина 1 " длабочина на сечењето 5 / 16 " пилот игла дијаметар (дел UEA08250) Максимална длабочин�

DEN 555.36

ВИДИЈА 6140430 Кс ХссЕ Тапс Варитап Инч 1 / 220 УНФ Х7 АНСИ 3ФЛ СБОТ РХ 1 / 220 UNF H7 ANSI 3 FL SBOT RHSF HSSE ВОЛ Кога купувате П�

DEN 267.20

Две ФлејтаЕден Крај Цврст Карбид Крај Дијаметар На Мелницата : 3 / 32Дијаметар На Стеблото : 1 / 8Должина На

DEN 3.00

Широка правоаголна млазница (6 "х 31 / 2") за внесување Се поврзува Со локЛинија модуларен црево и фитинзи...

DEN 731.84

2 флејта долг врат топката носот крајот мелница Произведено во САД Мицубиши Материјали САД корпорација

DEN 1.67

IC : 0,5 ", 12,7 mm Re : 0 Свртување со високи перформанси : Оптимизирано карано железо вртење карбид вметнете инс�

DEN 1.33

Универзална точка (НАГОРЕ) геометрија наменета за разноврсност и продуктивност Лесна промена на вметну

DEN 4518.56

Кратка должина YG1, високо квалитетни алатки за сечење YG1 е со седиште во Јужна Кореја...

DEN 1.00

Допрете за навој со рачни навој со директни флејти ги намалуваат нишките низ дупките и слепите дупки Пр�

DEN 685.44

Погодно за странично мелење, крајно мелење и завршување на леано железо и титаниум Висока јачина на заф�

DEN 3.00

Погоден за мелење копии и длабоко сечење на матрици и калапи со аголен радиус на голем број материјали К

DEN 2.33

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 1105.60

Држач на алатката за измет, големина PSK80 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за измет, големин

DEN 676.80

ЈА КУПУВАТЕ СЛАВИНАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 454.40

Greenfield Tap 403223 Hex Rethreading Die UNC 5 / 8 големина Greenfield Tap 403223 Hex Rethreading Die UNC 5 / 8 големина Die Die Form Hex Fixed Unc Die Die Thread Size 5 /

DEN 1840.32

Комбинирана Вежба Прстенест Секач познат и како основна вежба, магнетната вежба главно се користи за ма

DEN 3.33

Индустриски ДупчалкиИздржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура.Рачката из�

DEN 1.67

Дизајниран за генерирање жлебови со целосен радиус во дупки 080 " и поголеми Полирано лице за подобрено з�

DEN 188.00

Млазницата за одблесокот има екстра широк центар и прави рабови за излезниот проток на широка површина

DEN 0.67

Добро Избрани И Материјали Со Високи Перформанси, Има Висока Отпорност на Корозија и Отпорност на Абење

DEN 1.33

Пиштол Вежба Битови Сечење остар, добар чип ефект Висок прецизен производ Одговара за работи за одржува

DEN 3.33

Метричката нишка десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да н

DEN 1.67

111 / 4 х 131 / 2 х 51 / 2 Изграден од даб Филцнаредени внатрешни работи Содржи заклучување, хардвер и агли Герст�

DEN 1.00

Машината за мелење е изработена од волфрам челик, со висока цврстина и добра отпорност на абење Флејтат�

DEN 1405.12

Достапно во стебла колку што е мало 157 "(4мм) за носење >.180 " (4,57 мм) дијаметар Позитивна геометрија на гребл

DEN 1438.40

ЈА КУПУВАТЕ СЛАВИНАТА НА СЛИКАТА ДЕСНО ДНОПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СО

DEN 0.67

Категорија : машинска обработка навој Формирање на конец, големина на конец 5 / 8 in.18, UNF, целокупна должин�

DEN 1268.80

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ЕТИКЕТИРАЊЕ : СОСТ�

DEN 305.60

Снабдувања на DIY : Метал Насока на низата : десно Име на производот : Трапи на рацете Материјал : HSSE Снабду�

DEN 259.20

Тип На Производ : Алатки За Сечење Точка Пакет Димензија : 13,97 См Л X9, 398 См W X3, 048 См H Точка Пакет Количина :

DEN 1.67

Колетите од 16 C имаат надворешни и внатрешни навои 7 / 8инчи Големина на отворање Должина од 4,31 инчи...

DEN 2.00

Eazypower нуди целосен асортиман На Додатоци За Алатки за стотици апликации Eazypower е лидер во додатоците за а�

DEN 1534.40

Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, МВЈН, Вметни СТИЛ ВНМ Индексирачки Држач За Алатки За Вртење, МВ�

DEN 559.20

Допрете со единечен премин Челик со висина брзина Темите на ACME генерално се користат за движења за пату�

DEN 1044.80

1 "Дијаметар на сечење, 2" должина на сечење, 41 / 4 "вкупна должина, 5 флејта M42 8% кобалт; 8% кобалт молибден сер

DEN 652.80

ЈА КУПУВАТЕ МЕЛНИЦАТА ЗА ВМЕТНУВАЊЕ НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИ�

DEN 3.00

Материјал : има предности на висока цврстина, отпорност на абење, добра цврстина и отпорност на корозија