.

.

Со попуст
AccDuer Метална бакарна фолија бакарен лим 99,9% чиста чиста плоча за фолија мазна површина Исклучителна организација, тврда и силна дебелина месинг плоча

AccDuer Метална бакарна фолија бакарен лим 99,9% чиста чиста плоча за фолија мазна површина Исклучителна организација, тврда и силна дебелина месинг

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок * Необичен сјај на бакар, цврсто спакуван и запечатен, веднаш подготвен за употреба. * Погоден е за заварување и Браз. Сечење со професионална машина за сечење и користете безбедно. После тоа, не заборавајте да исплакнете и да исушите, така што без никакви водни места. * Одлично за изградба на прототип на електронско коло. * Механички поддржува и електрично ги поврзува електронските компоненти со употреба на спроводливи патеки, влошки и други карактеристики, гравирани од бакарни чаршафи, ламинирани на не-спроводлива подлога. Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. * Необичен сјај на бакар, цврсто спакуван и запечатен, веднаш подготвен за употреба. * Погоден е за заварување и Браз. Сечење со професионална машина за сечење и користете безбедно. После тоа, не заборавајте да исплакнете и да исушите, така што без никакви водни места. * Одлично за изградба на прототип на електронско коло. * Механички поддржува и електрично ги поврзува електронските компоненти со употреба на спроводливи патеки, влошки и други карактеристики, гравирани од бакарни чаршафи, ламинирани на не-спроводлива подлога. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така Oncopper е широко користен во производството на жици, кабли, четки, искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии. Погодно за играње фино, обработливост, еластичност и отпорност на временски услови.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 3.00

Изработениот дизајн ја максимизира заштитата Најлонското јаже обезбедува заштитник на Колоната Пена с

DEN 1.67

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Бакарниот ли�

DEN 1225.60

Издржлива, повеќенаменска гума што е совршена за огромен спектар на различни апликации Дурометар рејти

DEN 3.00

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 3

DEN 1146.72

Материјал : 99,9% чист бакар Големина на панелот : 300мм* 300мм* 1 2мм (должина ширина висина) Дебелина : 1,2 мм, бро

DEN 294.40

[СПЕЦИФИКАЦИИ НА СТАВКАТА] Пресек : 1 / 8", Тип На Ќелија : Затворена Ќелија, Боја : Црвена, Текстура : Мазна, М

DEN 0.67

Материјал : 99,9% Бакар Големина на панелот : 200мм*300мм*5мм фунти Л*В*Ч) Дебелина : 5мм, Слоеви : Една Страна За т

DEN 0.33

Направено од 6105T5 алуминиум (или еквивалентен) со природна завршница Направено од 6105T5 алуминиум (или екв�

DEN 63.84

? ДИЗАЈН : кошула со Копчиња лесна, мека и удобна, секојдневна, пријатна за кожата, опуштено вклопување Уж

DEN 1.67

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка Бакарниот ли�

DEN 3587.84

Јаглеродниот челик а36 е структурен челик кој има подобра формабилност од јаглеродниот челик 1018 Ги испо�

DEN 1388.64

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 16 ", ширина : 36", должина : 36 ", Мат�

DEN 2927.52

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 1 / 32 ", ширина : 36", должина : 15 стапк

DEN 2.67

Повеќето разноврсни типови на ПВЦ лим, изолација, трајни, отпорни на вода, отпорни на пламен, лесно облик

DEN 0.33

Акциите на клучеви од јаглероден челик обезбедуваат добра рамнотежа на цврстина, цврстина и обработлив

DEN 3.00

Калај Бронза со Висока Олово (ЦДА 932, САЕ 660, 83773, АСТМ Б505) Должината од 13 Инчи е идеална за машински празни

DEN 183.84

Бакар цврста тркалезна шипка широко користена во правење занаетчиски DIY, вратило на менувачот, моторна �

DEN 806.40

【Големина】 14 мерач x 6 "x 6" (1,5 mm x 150mm x 150mm), 1 парчиња 【Материјал】 H62 месинг Содржината на месинг е 62% 【Кара�

DEN 1.67

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 1

DEN 0.33

[102 x 2 см)] Меламин Во зависност од производот, бојата и обликот на производот може малку да се разликуваа�

DEN 0.33

Должина : 500мм, дебелина : 2мм, ширина : 10мм, 12мм, 15мм, 20мм, 25мм, 30мм Добро во електрична спроводливост, топли�

DEN 2.33

Цена За : Секој Внатре Диа000 " Се Среќава : АИСИ 10081010 Внатре Диа Толеранција : +0.011 " Темперамент : Целосно Те

DEN 169.60

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62, одлична еластичност, ви

DEN 303.84

Пер Абс има две различни страни : мат финиш и замрзнат финиш (едната страна е сјајна, а другата е текстура

DEN 550.08

Полиуретанот обезбедува подобра отпорност на солза и абразија и може да биде поедноставно врзан со дру�

DEN 1.67

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

DEN 2.00

Дебелина од 3 / 32 инчи нуди умерена апсорпција на влијанието и посилна отпорност на абразија Одлично за з

DEN 207.84

●Димензија+ Дијаметар : 6мм; Должина : 400мм / 15,6 инчи; Материјал : Јаглеродни Влакна Questares qпрачката од јаг

DEN 154.88

Висок квалитет : Гума за џвакање е тен во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој мате�

DEN 3.00

Печатењето Тампа е отворено за бизнис Во моментов работиме под нормални распореди за производство и ис�

DEN 159.84

Ве молиме, дозволете +() 1 / 8 "за големина Реалната големина е околу 117 / 8" x117 / 8 " Акриликот е половина од теж�

DEN 2.00

Исклучително јачина на големо влијание над широк спектар на температури Временски услови и отпорни на �

DEN 3.33

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 718.40

●Има силна отпорност на абење, висока јачина, цврстина, отпорност на корозија, добра обработка, лесно за

DEN 2.67

Месинг Жица има добри механички својства и термичка стабилност Еластичност,висока јачина, заварување, �

DEN 864.00

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, дебелина : 1мм, ширина : 12 ", должина : 12", матер

DEN 0.33

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�