.

.

Со попуст
NOVELUX e26 Led Сијалица 60 вати Затемнети 800lm, Едисон Светилки 6W 2700k Топло Бело 7,3 инчи, Тубуларна T9 Долга Сијалица Јасно Стакло, e26 Средна База T10 Led Сијалица UL Наведени 6 Паке

NOVELUX e26 Led Сијалица 60 вати Затемнети 800lm, Едисон Светилки 6W 2700k Топло Бело 7,3 инчи, Тубуларна T9 Долга Сијалица Јасно Стакло,

DEN 591.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

● ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ-Осветленост 800 лумени и мазно мазно затемнување 0%-100% Компатибилен со повеќето затемнувачи На Лутон и Левитон. Сенасочен извор на светлина агол на зрак од 360 степени. } ПРЕКРАСЕН ГРОЗДОБЕР ДИЗАЈН-Класичен едисон стил предводена долга сијалица! Оваа сијалица е иновативна сијалица која прави добра комбинација на новиот лер и гроздобер Едисон стил. Совршен за рустикален Приврзок, Лустери, Спутник, Остров, Фоаје, ѕидни лушпи, Суета, Кабинет, индустриски цевки, светилка за пијано, итн. НАВЕДЕНИ-Иако може да биде примамливо да купите поевтини, не-одобрени производи од странски производители, на крајот може да платите за тоа на долг рок. Нашата лед сијалица поминува без Жива, без треперење,без УВ. Заштеда НА ЕНЕРГИЈА-Заштедете до 90% сметка за електрична енергија со замена НА блескаво СИЈАЛИЦА ОД 80 W СО САМО 6 W! Оценето за неверојатни 30.000 часа употреба-во текот на 20 години во просек употреба од 3 часа/ден! Нема повеќе постојана замена на сијалицата. 3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА-НОВЕЛУКС обезбедува 3 години гаранција, доколку имате какви било прашања, слободно контактирајте не. Ќе се обезбеди нова сијалица Ако светлината не успее во рок од 3 години. 6 W=80 вати еквивалент. ЦЦТ : 2700к Мека Бела. Осветленост : 800 лумени. Затемнување : 100% -0%. База : Е26/Е26 Медиум/Е27. Сертификација : УЛ. 2200к килибар топло светло за да создадете топла и пријатна атмосфера за вашиот дом, со нијанса на килибарно затемнето стакло, сијалицата испушта поудобна и помека топла бела светлина. Совршен за Вашиот Лустер Спутник, Ретро Рустикално Светло За Приврзок, Ѕид, светилка За Пијано, Ламба За Кревет, Светилка за Биро итн. 2700к обезбедете меко бело, создадете пријатно и топло осветлување за вашиот дом. Совршен за патека/трем/пејзаж/таван/ѕид со надворешни тела, рустикално светло за приврзок, индустриска цевка, ѕидни скали, светилка за суета, светилка за биро, ламба покрај креветот. 4000к е одлична температура која има совршена мешавина на бои што не е премногу жолта и не е премногу сина. Овој режим создава неутрална бела светлина, давајќи рамнотежа помеѓу топла и ладна светлина во боја. Совршен за секаде како што се работна соба/дневна соба / кујна/бања / гаража/канцеларија/надворешни / ѕидни тела и сл. Лутрон Скајларк : SCL-153 P, CTCL-153 PDH - WH,CTCT-153 P, S-600 P-GR, S-600 PNL-LA,SFSQ-F-LA, S-600 P-WH, S-603 P-WH;.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 0.33

25 Вати37мм Должина / 145" ДолжинаG9 JCD JD Тип Q25 / G9 / FR / 120v Халогена Сијалица 120 ВолтиПогоден За AC 110 V 130v Северн�

DEN 57.28

По успешната инсталација на овој комплет, наизменично трепкаат мониста ОД ЛЕД светилки 18, формирајќи фо

DEN 639.68

Овие светилки имаат волфрамски филаменти со високи перформанси кои произведуваат посветла, побела све�

DEN 0.67

Енергетски ЕфикасенКористи 15% од моќноста на блескаво сијалица Затемнувачкицелосен опсег на затемнува

DEN 3.00

Пакет Вклучува : овој пакет вклучува 4 Пакет Самрак До Зори Светилки На Отворено, УЛ и Енергија Ѕвезда На�

DEN 159.20

Кул изглед ретро стил E26 / E27 LED Сијалица СО 7 WСовршен За Светилки За Приврзоци, столни ламби и повеќекратн

DEN 2.67

Содржина на пакетот : (издржлив во употреба) 1 x LED Светло Од Пченка (најнова технологија) Сијалица;Нето Те�

DEN 2.67

●16 Милиони Бои Паметно Осветлување на Домот qexu паметните светилки имаат 16 милиони бои, 3000k топло бело, к�

DEN 179.52

Боја / Завршница : Матирано Температура на бојата : 2 Просечен Животен Век : 2000 часа Лумени( излез на светл�

DEN 0.67

Замена ЗА АБГ (АЛГ БАУМАШ ГЕСЕЛ ПУМА 178 ГОДИНА 1980 СТАРТЕР Единица по продажба : 1 Замена ЗА ABG (ALLG BAUMASCH GESELL PU

DEN 606.24

Обложен Со Лумактив, патентиран, фотокаталитички слој кој ги разградува испарливите органски соединен�

DEN 3.33

Замена од 75 Вати користејќи само 12 Вати (900 лумени) Оценето да трае 22 години врз основа на 3 часа дневно ко�

DEN 2.33

●Енергетски Ефикасни Сијалици За замена На ЛЕР 1 W се одлична замена за заштеда на енергија за старите с�

DEN 1.67

HQRP® BA15 S LED Сијалица плус HQRP® Сонце Метар; Обезбедува светло осветлување од 190 лумени Еквивалентно НА 12w б�

DEN 219.84

Оценето на 12 волти и 13 вати Целосна гаранција на производителот Произведено во Сад Флуоресцентната сиј�

DEN 315.52

Широка употреба на светлина и висока осветленост Може да ја елиминира скриената опасност од безбедност

DEN 2.33

Замена За Осрам Силванија Mc39t6 / u / g12 / 940 Pb Сијалицата е Компатибилна со Осрам Силванија Единица по продаж

DEN 0.67

СИЛВАНИЈА 400 W МЕТАЛАРК ПУЛС СТАРТ МЕТАЛ ХАЛИД СВЕТИЛКА НАМАЛЕНА ПРОМЕНА На БОЈАТА Е39 БАЗА БТ37 СИЈАЛИЦА �

DEN 0.67

Торпедо Врвот Лустерот Канделабра (Е12) База Јасна Завршница Оваа ставка не е за продажба Во Калифорнија

DEN 1.67

?Високи Перформанси : ОВИЕ LED светилки ОД 15 W 118 MM R7 S, AC110 V, 1200lm, агол на зрак од 360 степени, Затемнети, лесни з

DEN 1.00

10000 просечно номинална часа Произведено Во Канада Димензии на пакетот : 3,78 L x 10,63 H x 3,78 W (инчи)...

DEN 1.67

Ова е СИЈАЛИЦА СО ДАЛЕЧИНСКО управување и менување НА бојата Одговара на повеќенаменски во животот Има

DEN 3.00

2 ПРОСЕЧЕН ВЕК НА СИЈАЛИЦАТА : 5000 H ГОЛЕМИНА НА СИЈАЛИЦАТА : Т3 1 / 4 СВЕТИЛКА, БЛЕСКАВО, МИНИ БАЈОНЕТ / BA9 S, 55 V,

DEN 1.67

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 399.84

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 2.67

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 191.84

Важно : само за 1224v нисконапонска моќност, не е дозволено за 120v електрична енергија во домаќинството Нез�

DEN 175.84

Овие Светилки Имаат Волфрамски Филаменти Со Високи Перформанси Кои Произведуваат Посветла, Побела Све�

DEN 2.33

Замена За Ge General Electric G E Q1500t3 / cl / pro 240v Сијалица Единица по продажба : 1 Замена За Ге Џенерал Електрик Г...

DEN 0.33

Овие светилки имаат волфрамски филаменти со високи перформанси кои произведуваат посветла, побела све�

DEN 0.33

● ФЛУОРЕСЦЕНТНА Сијалица PK30 ● Излез на светлина : 2 Просечен Животен век : 40 ● Тип На Сијалица : Т8 € Боја

DEN 2.00

Мравките го рефлектираат Отсјајот : Различен од обичните светилки со блескаво светло или светилките Ед�

DEN 3.00

●САМО За Редовни Приклучоци●функцијата за затемнување не е за 3насочни прекинувачи Со секој клик на пр