.

.

Со попуст
10 парчиња празно капакот на перница за сублимација 15,75in x 15,75in Sublimation празни места за кратки кадифен зашивање на плута перница двострана трансфер

10 парчиња празно капакот на перница за сублимација 15,75in x 15,75in Sublimation празни места за кратки кадифен зашивање на плута перница

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% полиестер и плута Големина : 15,75 "x15,75" (40x40cm); Пакет : 10 парчиња/картон. Материјал : Краток кадифен (100% полиестер) и плута ;. Различни дизајн : Празници кратки кадифен зашивање плута перница горниот и долниот плутачки шит, двострано печатење. Случаите со перници за сублимација можат лесно да ги задоволат вашите потреби за DIY, да ви овозможат да ги испечатите вашите селфи, семејни фотографии или други незаборавни фотографии на, да ја направите вашата перница да се разликува од другите, покрај тоа, тие исто така ви овозможуваат да печатите деловни логоа, да ги направите полни со култура на претпријатија. Референтни параметри за печатење : 210 ℃, 35 секунди. Најдобри подароци : Овие капаци за перничиња за DIY се внимателни и интересни подароци на свадба, годишнина, роденден, празник, туш за бебиња, домаќинство, Денот на вineубените, Денот на таткото, Денот на мајката, Божиќ, Ноќта на вештерките и така натаму, дури и незаборавни награди за тимови на компанијата, студенти и наставници, итн. Материјал : Краток кадифен (100% полиестер) и Корк нето тежина : 120g/компјутер Големина : 15,75 "x15.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 0.67

Pen Пенка за машина за кертриџ Машинското пенкало е ситно врежан CNC со алуминиумска легура, прилагодувањ�

DEN 2879.84

5 во 1 машина за пресади : 12 "x 10" Елемент за пренос Wattage : 900 W Температурен опсег 32 430 Фаренхајт степени (0 250 �

DEN 2399.84

Користејќи го висококвалитетен материјал за фрлање, нашата машина за топлински печат е издржлива, опре�

DEN 7184.00

Област за печатење : 450 x 600 mm / 17,7 x 23,6 инчи Прилагодување : Рачно прилагодување на фино Табела за 3 димензио

DEN 3.00

* Се суши на богата, ситна завршница * Лесно исчистете со вода Супер за сите површини за печатење, вклучув

DEN 1.33

Притисниот Catcher е бел Blебето е поставено директно на врвот на влажната печатена хартија за да ја фати го�

DEN 3679.84

®Спецификација : рерната за сублимација е 1400 W,110 V Капацитет : 24 L, Големина : L 12,99 x W 9,84 x H10, 03 Инчи.Малата го�

DEN 0.33

Полу транспарентно мастило засновано на вода Нежните, кремаста конзистентност со финиш на најсвестено

DEN 1264.00

Bene Lux : 3,94in x 2,75in (10cm x 7cm); Круг : φ39cm); Берлин : 3in x 3in (7,62cm x 7,62cm); Прага : 3,94in x 2,75in (10см x 7cm); Дебелина : 0,04 “(1,14мм)...

DEN 3.00

Рамка за фотографии на чеша : Пакетот вклучува 3,9 x 5,9 инчи 7,9 x 5,9 инчи термосулимација празно чеша, 2 држач�

DEN 271.20

【Пакет вклучуваат】】】 Willе добиете 100 парчиња тркалезно отворање на сублимација празни брегови Ако има

DEN 0.67

【Плоча за греење на врвен квалитет】 Hlopryter 12x15 Machine The Heat Press е опремена со напредна плоча за греење на алу�

DEN 2.33

Текстилна емулзија со двојна чиста Барате трајна емулзија на фотополимер што работи и со пластизол и с�

DEN 3.00

Божиќен проект DIY Пакетот содржи една обична бела празно платно кеси, 11 парчиња живописно Божиќно желез

DEN 3.00

? Материјал и димензија : правоаголник од 7 x 9 инчи, изработен од алуминиум Може да се прилагоди...

DEN 2.67

[Ефикасност] Овој правоаголник 2 "x4" пред печатот е дизајниран да им помогне на компактните лабави цвеќи�

DEN 111.84

Спреј за обложување за Сублимација : спреј за обложување со сублимација може да се испрска на речиси цел

DEN 177.44

Празно столче за сублимација : недовршено столче за сублимација направено од врвни и цврсти материјали

DEN 312.00

Комплетот вклучува 3 матрици за стакло за дизајн на уметнички дизајн : 1 рај, 1 морски брег, 1 морско суштес

DEN 2.33

【Материјал】 : празнините на украсните украси се изработени од високо квалитетен керамички промебрио, �

DEN 1.67

Mega T Square Press Оригиналната и светски познатата, најдобра мануелна рачка ACME Thread, Press Сега со нов и подобрен

DEN 0.67

5 во 1 машина за топлинска печат : Покрај една машина за топлина 15x15 за TSHIRT, Multifunctional Heat Press Vevor има 4 додатоц�

DEN 1.67

Филтрите за екстракција на росин претходно се пренесени за да заштедат време Направено со употреба на в

DEN 2.67

полиестер Нема затворање на затворање Прилагодете ја сублимацијата Cavans Tote Bag празно и работејќи со желе

DEN 2.67

Mini Press Machine : Ставете го исправено по отворањето, загревајте околу една минута за да започнете со пеглање,

DEN 71.84

Божиќен проект DIY Пакетот содржи една обична бела празно платно кеси, 11 парчиња живописно Божиќно желез

DEN 1919.84

★ Направено за сублимација : Нашиот сублиматорски слабиот Тумблер е целосно исправен, што е лесно да се

DEN 0.67

100% полиестер Затворање на тока Само миење на рацете Трансфер на топлина : Овие капи за камиони за сублим�

DEN 2.33

Работејќи добро за да се сублимираатброд од САД, ќе испорача за 35 дена !!! 100% директно тело е лесно да се н�

DEN 1264.00

Големина на печатење : 18 x 15cm (7 "x 5,9"); Дебелина : 0,5 см (0,2 "); qty : 10 парчиња / пакет Материјал : фиберборд со сре�

DEN 607.84

Ние обезбедуваме Доживотни Услуги По Продажбата и технолошка поддршка за нашиот производ Нарачајте со

DEN 5997.92

【Широка примена】 : Оваа машина за печат на топлина за печатот за чаши за празни места, гушачи и чаши кои

DEN 752.00

Интелигентен дисплеј 2 Тој е помалку од 1000 W Долг сервис живот : Овој контролер за дигитална кутија за над

DEN 3.33

Преносна сублимација топлина Прес 350 W Сублимација Производител на топлински печат за 10 мл 11 мл 12 мл кера

DEN 1716.64

Getе добиете 6 клучеви за сублимација, кои исто така се отворач за шишиња со шишиња со шишиња, кои се многу

DEN 2.33

Подготвени за притискање на трансфер на сублимација, само пренесување само трансферсамо пренесувајте�

DEN 527.84

Печатење Печатење Лино (2 Пакет) Креирај / Резба / Печати / Дисплеј / Постер Традиционален Воен Брод Си