.

.

Со попуст
Месинг плоча од месинг плоча со метални плочи метални суровини за ладење Индустриски материјали H62 Cu Дебелина 1мм, 1 * 110 * 110мм метална фолија

Месинг плоча од месинг плоча со метални плочи метални суровини за ладење Индустриски материјали H62 Cu Дебелина 1мм, 1 * 110 *

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

7Диферентни големини за вас : 1 MMX110 MMX110 MM, 1 MMX120 MMX120 MM, 1 MMX130 MMX130 MM, 1 MMX140 MMX140 MM, 1 MMX150 MMX150 MM, 1 MMX160 MMX160 MM, 1 MMX180 MMMX180 MM ,. Материјал : месинг лист H62, добро во електрична спроводливост пластична топлинска спроводливост и други својства за обработка. Месинг листот главно се користи за занишање, алатки за сечење и сите видови прецизни делови, разменувачи, цевки за правење хартија, машини, делови за деца со електрична енергија. Месинг лист може да се завари, може да се обработи на ракотворби, декоративни делови, додатоци, итн. Изработено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра машинска обработка што може да издржи обработка на топол и ладен притисок Метеријал : H62 Месинг за топлина на месинг топла работа Температура : 750 ~ 830¡æ Температура на полнење : 520 ~ 650¡æ Елиминирајте го внатрешниот стрес на ниска температура на прицврстување : 260 ~ 270¡æ. Хемиски состав на H62 Cu (%) : 60,5-63,5fe (%) : 0,15pb (%) : 0,08ni (%) : 0,5zn (%) : 35.27impurities (%) : 0,5 чар.n/mm2 : 343-460 Elongationционирање текст (%) : ¡ý20 Намалување на површината` × (%) : ¡ý18features : месинг лист главно се користи за засилување, алатки за сечење и сите видови прецизни делови.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1.67

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 2.67

Отпорен на масло и отпорен на абразија Одлично закрепнување од компресија Влијание и временски услови..

DEN 0.33

Мазна завршница Делрин материјал Боја : темно кафеава Мерки на шипка 1 "OD со должина од 1 ' Ултраоблечен от

DEN 1.67

Отпорност на висока температура Зачува голема флексибилност Одличен отпор на вода...

DEN 2687.04

[Спецификации на предметите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

DEN 0.33

Издржлива, повеќенаменска гума што е совршена за огромен спектар на различни апликации Дурометар рејти

DEN 3.00

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60А, текстура : мазна, дебелина : 0,010 ", ширина : 36", должина : 10 стапк�

DEN 1.33

Дебелина : 5мм Димензија : 100мм x 150мм (L x W) Вклучен пакет : бакарен лист 1 парчиња x Топлинска спроводливост,

DEN 2.67

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

DEN 2.67

【Добар дизајн】 10mm x 250mm / 0,39 "x 9,84"; Црвена права линија на акрилна тркалезна шипка за архитектонски моде�

DEN 1016.00

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 685.92

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

DEN 2.67

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча за фолија е изработена од месинг H62, одлична еластичност, го�

DEN 303.84

Забелешка : Обезбедени се заштитни филмови од обете страни за да се спречат гребнатини И има заштитни ка

DEN 3.33

Повеќе Големина : прибл100х100х5мм, 200х200х5мм, 300х300х5мм Добри механички својства, термичка состојба пластика

DEN 3.33

Ткаена жица материјал од мрежа : 304 филтрација од не'рѓосувачки челик ткаена жицаacid и алкална отпорност,

DEN 1.00

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 3.33

Форма : ролна; Материјал : БунаН; Оценка : стандард; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебели�

DEN 842.72

Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл, реставрација на бакар, праве

DEN 0.67

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 1.33

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 1.67

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Бакарниот ли�

DEN 561.60

Акрилниот лист е застаклување, сигнализација, прозорец или материјал за приказ кој е силен, отпорен на в

DEN 2.33

Форма : Ролна; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : ЕПДМ Одделение : Ролна; Цврстина : Затворена Ќе

DEN 937.76

100% сосема нов и висок квалитетКопер чистота : 99,9% .Прајски лист за бакарна фолија, рачно изработен матери

DEN 1.67

Материјал : Н59 Месинг Ред, Боја : Злато Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, фина ор

DEN 2.33

L X W X T : 150 x 150 x 2 mm / 508 "10 парчиња (големината може да се прилагоди) Нема избледување, отпорен на гребење, ви

DEN 2.33

Пакетот содржи 100 секој 1x зачекорен орев 1x зачекори со долги долги 25 / 8 ”во дијаметар и дизајниран за зал

DEN 1020.32

Чист бакар, дебел отстранлив за заштитен слој на винил, чисти рабови за сечење, правилното сечење може д�

DEN 2.00

Еднократно Издржлив и силен Уникатен дизајн Екструдирани и исечени на должината што ви е потребна за ва

DEN 309.76

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 0,008 ", ширина : 2", должина : 36 ", мате�

DEN 1.00

Облик : лист; Материјал : ABS; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; толеранција на дебе

DEN 1059.04

Материјал : Н62 Месинг Жица Гола Цврста Месинг Жица Оваа жица е гола и нетретирана нуди многу подобра отп�

DEN 1164.80

Прецизната Музичка Жица На Брендот е калена во пролет и изработена од легура на челик со висок јаглерод

DEN 3.33

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; тол

DEN 324.80

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

DEN 191.84

Материјал : Месинг, одлична пластичност и голема јачина Големина : 0,2 мм / 0,008 инчи Лесен за употреба рол�

DEN 3.00

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 3.33

Различни дебелини се достапни за вашиот избор : Дебелина : 0 Должина од 5мм : 1000мм Ширина 50мм / 100мм / 200мм...

DEN 189.76

Форма : Ролна; Тип На Ќелија : Затворена Ќелија; Материјал : Силикон Одделение : Ролна; Цврстина : Затворен�

DEN 3.33

100% Сосема нов и висок квалитетБакарна чистота : 99,9%.Чист Лист Од Бакарна Фолија, Сам Рачно изработен мате