.

.

Со попуст
Uxcell пневматски пригушувач на воздухот G1/8 машки цедилка за алуминиумска легура за издувни гасови

Uxcell пневматски пригушувач на воздухот G1/8 машки цедилка за алуминиумска легура за издувни гасови

DEN 1.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дијаметар на низата : G1/8; Должина на интерфејсот : 6мм / 0,24 инчи Мала големина, мала тежина и лесна инсталација. Пригушувачите користат порозен елемент на екранот на цедилка, обезбеден на стандардни фитинзи за цевки. Тие се користат за да се намали дифузијата на бучавата на воздухот од издувните порти на вентили, цилиндри и пневматски алатки. Инсталиран во издувниот дел од електромагнетниот вентил, може да спречи прашина да влезе во телото на вентилот и да го продолжи животниот век на услугата. Спецификации : Елемент за скрининг : материјал за центриер : Алуминиум легура : Дијаметар на Silver Thread : G1 / 8 Interface должина : 6mm / 0,24 инхтотална големина : 0,8 x 1,65 инчи / 20,4 x42mm (D*H) Карактеристики : Отпорот е мал за време на издувните гасови и нема ефект и нема ефект и нема ефект и нема ефект и нема ефект на машината.Муфлери користат порозен елемент на екранот на цедилки, обезбедени на стандардни фитинзи на цевките. Овие компактни и ефтини пригушувачи се лесни за инсталирање и одржување, особено соодветни каде што просторот е ограничен. Тие се користат за да се намали дифузијата на бучавата на воздухот од издувните порти Вентили, цилиндри и пневматски алатки.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1442.24

Гордо Произведени во САД Медиуми : ХАРТИЈА Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 623.84

Нашата палета на подмачкувачи Норгрен обезбедува точно подмачкување на опремата низводно, докажано де�

DEN 3985.28

Тип На Производ : Механички Компоненти Димензии На Пакетот : 5 Земја На Потекло : Германија Тежина На Паке

DEN 1598.56

Спецификации : Номинална должина : 9,0инчи, 74Микрон, 304 SS Медиуми за жица од не'рѓосувачки челик На сите про

DEN 212.32

Регулаторот На Филтерот за воздух главно се користи за прилагодување на притисокот на воздухот, со роти

DEN 1414.08

Гордо произведен во САД Медиуми : Микроглас Строга контрола на квалитетот за супериорен производ...

DEN 1.33

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 1752.00

Јаглерод филтер замена индикатор За Vapor Trap Растворувач Отпад Комплет Обезбедете соодветна функционалн�

DEN 2.00

Заменува п / н 752091 Гордо Направени во САД Произведени со најквалитетни материјали достапни на пазарот,

DEN 1033.60

Поликарбонат (PCTE) Мембрански Филтри, 0,03 Микрони, 47mm, 100 / Pk Поликарбонат Песна Et (PCTE) мембрани се направени

DEN 0.67

Гарантирано Ќе Биде Компатибилен со оем производ Сите производи се загарантирани да бидат ослободени о

DEN 1.67

Ова е збир од 100 парчиња филтри за шприц кои можете да ги користите во лабораторија додека подготвувате �

DEN 4876.64

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 3.00

Гордо Произведени во САД Медиуми : 304 СС ЖИЦА Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 5416.96

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 223.04

Гордо Произведени во САД Медиуми : Хартија Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 3811.84

Гарантирано Ќе Биде Компатибилен со оем производ Сите производи се загарантирани да бидат ослободени о

DEN 603.20

Опционална поддршка за поддршка за подобрено ракување Филтрирајте корозивни растворувачи...

DEN 3.00

Произведено ВО МИЧИГЕН САД Видовите медиуми за филтрирање што се користат зависат од апликацијата и се

DEN 1.33

Гордо Произведени во САД Медиуми : Микроглас Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ Прои�

DEN 2.33

Гордо Произведени во САД Медиуми : 304 СС ЖИЦА Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 1150.40

Опсегот на примена е пневматски компоненти Добар квалитет месинг материјал поседува одлична топлинска

DEN 749.76

3 / 8 " национална цевка нишка Максимум 80 стандардни кубни стапки во минута со 100 фунти по квадратен инч...

DEN 2.00

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 1219.84

Порозност Ц Земја на потекло : Сад Филтер дискови достапни во стакло од плочи, полиетилен (100 микрони) и п�

DEN 3.33

130 автоматска ВРЕДНОСТ филтер елемент заменапакет од 4 ние гарантираме највисок квалитет на производи н

DEN 3.00

Стабилен на 250 °C 100% ТЕФЛОНСКИ; целосно инертен Едноделниот дизајн не бара обрач на грбот...

DEN 1.00

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...

DEN 4315.36

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 1.00

Произведени Со Најквалитетни Материјали Достапни на Пазарот Услуги На клиентите И Задоволство Загаран

DEN 489.76

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 0.67

Вентили за игла Вентили за игла Вентила за игли игламатеријал : 304 Тема за не'рѓосувачки челик : 1 / 2 "3 / 4" 1 "

DEN 2.00

Гордо Произведени во САД Медиуми : 304 СС ЖИЦА Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ Произ

DEN 140.00

Teejet Poly Tiper цедилка w / не'рѓосувачки челик 100 мрежен екран Напрегач за спреј за спреј Teejet Poly Tiper цедилка w /

DEN 3173.28

Тип На Производ : Лабораториско Снабдување Димензии На Пакетот : 4.Земја На Потекло : Сад Тежина На Пакето

DEN 1.67

Гарантирано Ќе Биде Компатибилен со оем производ Фотографиите може да бидат општи претстави на произво

DEN 444.96

Овој хидрауличен филтер кертриџ е ослободен од производствени дефекти и ги исполнува или надминува фаб

DEN 2493.60

Ниско врзување на протеини : погоден за водени протеински раствори Без нитрати : погоден за филтрирање н

DEN 8304.00

HC9601 FDN16 Z Хидрауличен Филтер Елемент Дел Дел за замена, Не Е Произведен и Продаден Од Пал...

DEN 2017.12

Гордо Произведени во САД Медиуми : МИКРОГЛАС Строга Контрола на Квалитетот за супериорен производ...