.

.

Со попуст
Сигма 10-20мм f/3.5 EX DC HSM ELD SLD Асферична Супер Широкоаголна Леќа За Pentax Дигитални SLR Камери

Сигма 10-20мм f/3.5 EX DC HSM ELD SLD Асферична Супер Широкоаголна Леќа За Pentax Дигитални SLR Камери

DEN 7328.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ултра широк агол на гледање со голема максимална решетка Од Ф3, 5 Остри слики со висок контраст и супериорна периферна осветленост. Супер повеќеслојната обвивка на објективот го намалува одблесокот и духовите. Хипер Соничен Мотор (ХСМ) обезбедување на тивок, со голема брзина АФ. Асферичните леќи совршено ја коригираат аберацијата на кома. Опис на производот Сигма корпорацијата со задоволство ја објавува новата Сигма 10-20мм Ф3. Оваа леќа со супер широк агол има максимална решетка Од F3. 5 во текот на целиот опсег на зумирање. Со широк агол поглед од 102. 4 степени тоа може да произведе впечатливи слики со претерана перспектива. Максималната решетка На Ф3. 5 е идеален за снимање во затворен простор и им овозможува на фотографите да ја нагласат темата. Два СТАРИ (Извонредни ниски дисперзивни) стаклени елементи и СЛД (Специјален низок дисперзија) стаклен елемент обезбедуваат одлична корекција на аберацијата на бојата. Четири асферични леќи обезбедуваат корекција за изобличување и овозможуваат компактна и лесна конструкција. Супер Повеќеслојниот слој го намалува одблесокот и духовите. Високиот квалитет на сликата е обезбеден во текот на целиот опсег на зумирање. Вклучувањето НА Хсм (Хипер-Звучен Мотор) обезбедува тивок и брз автоматски фокус, како и способност за рачно фокусирање со полно работно време.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 193.60

Не е лесно да се лизга, мазна површина, лесна за употреба Nutените и завртките се димензионираат во станда

DEN 420.64

Мини овлажнител : Дизајниран со обрасци на шупливо дрво жито, овој овлажнител е исклучителен и креативе�

DEN 0.67

Голем сунѓерски измет со облик на облик со обликувана пена, спречувајќи да го затегнете вашето тело; ПУ �

DEN 3.00

Квалитет : 1 / 4 "x 1 / 4"; Содржина на пакетот : 1 x Flush Trim Bit, 2pcs x Case Севкупна должина : 78мм / 3,1 "; дијаметар на лежи�

DEN 177.60

✅ ✅идни куки Големина : 22x10 cm / 8 ✅ Куки за висечки материјал : фиберборд, железо ✅ Карактеристики на само

DEN 230.88

Име на производот : блокиран блок на бариера; тип : 6 приклучок за игла; материјал : метал, пластика Оценет�

DEN 692.80

Издржлив материјал; ова кујнско складирање изработено од јаглероден челик со силен и издржлив, лесен за

DEN 3.33

Опис : 35" ПРЕДНИОТ Панел USB 2.0 4Порта Центар Карактеристики : Најдобра компатибилност Флексибилен дизајн

DEN 3.00

Пиштол Вежба Битови Директно тркалезно стебло М35 челик со голема брзина со кобалт, супер тврд Мазна пов�

DEN 3.00

Кожа Направени во САД или увезени Материјал : Надворешниот прстен од пепел е изработен од кожа, а внатре�

DEN 3.00

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Екстра мека : заоблени површини Мека : општа намен

DEN 304.00

Персонализиран сет од 4 подлоги 4 " Квадратни Неопренови Гумени Подлоги Уникатен подарок со монограм...

DEN 478.24

Приклучоците за прото 6 точки се идеални за употреба на тврдоглави или оштетени сврзувачки елементи, а и

DEN 1.00

Земја Како Што Е Означено *100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговар�

DEN 996.80

Модел : SAM402 Содржина : Омни режија на лапел микрофон клип на стил на скут Состојба : Ново Апликација : Сов�

DEN 3.33

2 парчиња двометална стандардна сечило за епресечена пила ; 2 компјутери хартиви двометални еисечени се�

DEN 1.00

IcexpertInventory, основана над 10 години, е професионален во електронските компоненти и производи за индустриск

DEN 3.33

Големина на знак : 8 "x 36" Совршен подарок Добро за украсување на работен простор или виси во ден, овој зна�

DEN 3.33

【Персонализиран знак за име на семејството】 Овие се неверојатен подарок за денот на мајките Може да до

DEN 302.40

●МУЛТИПЛЕЕР игра е Наменета За Деца Наспроти Деца Или Родител Наспроти Деца Интеракција и Конкуренциј�

DEN 140.64

Појас 15 Произведено Од D&D Power Drive D&D powerdrive бренд производ Произведено Во Кина Произведено Од D&D Power Drive...

DEN 658.08

Може лесно да се инсталира и отстрани Се целосно компатибилни со повеќето најголеми брендови Запознајт

DEN 113.12

Аксијално олово Филм со метален оксид 2 проценти толеранција Тежина на пакет : 0,018 килограми...

DEN 353.44

Не одговара на комерцијалната серија Oreck Upright XL2100 Замена на ролери четка компатибилна со повеќето модел�

DEN 3577.60

Влажни материјали : 316 ss Опсег : 0 до 5 psid Излез : (1) прекинувачот е std Куќиште со 1 / 4 инчи Процесна врска : 1 / 4

DEN 111.84

Прецизна примена : со оптимизиран совет за чисто, брзо и издржливо сврзување Големина на лента : 8 m × 10 mm.no

DEN 1.00

Големината е : 6 "Висока, 6" ширина, дебелина од 0,6 " Материјал : Направено од висококвалитетно борно дрво с

DEN 0.33

? Премиум материјали : Овој надувување на Дедо Мраз е направен од 100% полиестер кој е доволно водоотпорен

DEN 1870.24

Антистатички И Отпорен На Пожар за да се спречат случајни пламени и искри во критични средини МСХА (Упра

DEN 0.67

Ние ви нудиме брза и ефективна гаранција по продажбата, можете слободно да ни испратите епошта доколку �

DEN 0.33

Отпорност на површината : Површинскиот Електричен Отпор под 0,05€, перформансите на Заштитата се движат �