.

.

Со попуст
Никон ЈМА105ДА НИКОР З 28ММ ф/2.8, Црн

Никон ЈМА105ДА НИКОР З 28ММ ф/2.8, Црн

DEN 4431.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Светла леќа со широк агол f/2,8 : фокусна должина од 28 мм доловува снимки со широк агол со богата боја и контраст Ултра-пренослив : објективот е прибл. Долг 43 мм и тежи приближно. Лесно доволно мал за да се задржи на камерата или да се лизне во џебот на палтото. Прекрасен боке : широкиот Држач З и фиксната решетка со 7 сечила f/2,8 заоблени овозможуваат неверојатно меко боке со природен изглед. Врвен одблизу : минималното растојание за фокусирање од 0,19 метри им овозможува на корисниците остро да се фокусираат одблизу. Брз, тивок АФ : напојуван од ултра-тивок чекор мотор и зајакнат со дополнителното светло собрано од монтирањето З, фокусирањето е брзо, точно—и тивко. Широкоаголен премиер кој е компактен колку што е разноврсен, nikkor Z 28mm f/2.8, Од Никон, нуди удобно широко видно поле што одговара на различни апликации, почнувајќи од архитектура до пејзаж до улични теми. Максималната решетка f/2.8 има корист од работата при достапно осветлување и контролирање на длабочината на полето, а исто така придонесува за елегантен и пренослив фактор на форма. Во однос на управувањето, системот СО двоен чекор нуди тивки и мазни перформанси за фокусирање што имаат корист и за фотографирање и за снимање видео, а може да се постави и програмабилен контролен прстен за интуитивно прилагодување преку различни поставки за камера и експозиција. -Главниот објектив со широк агол е дизајниран За фотоапарати Без огледало Со FX-формат Nikon Z-Mount и може да се користи и со модели СО DX-формат, каде што обезбедува 42mm еквивалентна фокусна должина.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 95.84

Компатибилен полнач за Panasonic DMWCAC1 Замена за полначи за дигитални фотоапарати Panasonic CGRS006 Бренд на батериј�

DEN 175.68

ПРОИЗВОД : Тркалезен пепелник за држење и изнесување цигари Материјал : Оваа фиока за пепел е изработена

DEN 0.67

DP30 го усвојува протоколот JTZLink на своите електронски перформанси TZLink е еден вид модул за контролна врск�

DEN 0.67

Материјал : Нашата сонце е изработена од висококвалитетна полиестерска памучна крпа, која е водоотпорн�

DEN 623.84

300д Оксфорд Крпа пвц Произволно Поставување : можете да го ставите покрај машината за перење за чување н�

DEN 102.08

Име на производот : Рокер Прекинувач;Столбови : СПСТ;Терминали : 3 Пински (ВКЛУЧЕНОИСКЛУЧЕНО) Рејтинг Нап�

DEN 71.68

(949139) Да бидеме искрени пазувите не се единствените делови од телото што се пот Значи, ние создадовме вр�

DEN 3.00

●Еколошки Материјал●јога душекот е изработен од висококвалитетен тпе материјал, а ТПЕ има висока густ

DEN 623.68

Релеи способност против пречки, стабилни перформанси Широко се користи за сите мцу контрола, индустрис�

DEN 1185.60

Дали барате елегантен, уникатен и ефтин подарок за вашата претстојна свадба ,achенска забава или саем? Ов�

DEN 1104.00

[Голем Отвор Ви Нуди голема радост на совршено искуство во рачно фокусирање, Дизајнирано Со кружно сечи�

DEN 77.12

Убава и практична на облеката Погодно е за почетници на професионален уметник за шминка козметичка уба�

DEN 1026.72

ЛИР2016, ДЛ2016, ЕКР2016, ЛМ2016, 2016 КЦР2016, КЛ2016, Л2016, ЕЦР2016 КЕКР2016, ЛС2016, БР2016, 2016, ЦР2016.6 V Полнење Литиум Премиум Ба

DEN 3.00

Изработени со Нула, Отпорни На Кршење Јасни Оптички Леќи Дизајнирани За Постари Лица, Студенти, Професи�

DEN 747.20

Откако титаник отплови на своето судбоносно моминско патување во 1912 година, познатиот брод зароби имаг�

DEN 1324.00

ЕУ Рохс : Во Согласност ЕКЦН( САД) : Еар99 Дел Статус : Активни ХТС : 853665 Автомобилска : Нема ППАП : Нема Тип : �

DEN 2.00

НЕВЕРОЈАТНО ТЕНОК ДИЗАЈНредизајнираниот Macbook Air е попренослив од кога било и тежи само 2,7 килограми Тоа �

DEN 1.67

Овој USB адаптер со 10 порти поддржува USB 20 порта и ви овозможува брзо пренесување датотеки помеѓу два уред

DEN 1437.44

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Број на модел : ИЦ Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Број на модел : �

DEN 772.80

Димензија : 35€7€2 СМ), може да собере 3 кратки кармини Материјал : Изработен Од вештачка микрофибер кожа з

DEN 3.33

МЕК ЗАТВОРЕН КАПАК : малата корпа за отпадоци користи технологија за забавување на амортизерите, капако

DEN 239.84

Увезени Само миење на рацете 100% официјално лиценциран од Клев Одлично за грди забави со џемпери Совршен

DEN 79.84

Models Модели за вклопување】 Овој капак на FOB на клучот за автомобили е компатибилен со 7 копчиња 2021 2020 2019 Hyu

DEN 223.84

? Пончо блуза женски каки џемпер со долга џемпер за џемпери, женска маичка за женски маички основни прег�

DEN 1.33

Изработен од врвен метален материјал, кој е издржлив и практичен Висококвалитетните метални стеги се о�

DEN 239.84

Компактна И Пренослива Големина : 8 "Л х 4"В х 10" Х оваа кутија за ручек може да ги собере вашите сендвичи, з�

DEN 1.00

Степдад сними стаклени слики изгледот на збунетост измешан со возбуда додека го отвораат тој подарок и

DEN 1.00

Ти си мајка, ти си мечка, силен си и светот треба да го знае тоа; оваа налепница за автомобил за свесност з

DEN 3.00

За испорака на двда, цда, видео игри и многу повеќе! Полиуретански материјал, одличен квалитет...

DEN 2.33

Големина : 6,5 см х 6,2 см х 0,8 см (2,6 инчи х 2,4 инчи х 0,3 инчи) Класификација : Огледало Карактеристика : Тркале�

DEN 0.67

Висококвалитетен Резервен Дел Апликација : за тојота LN50 LN56 пикап Опашка светлина објектив Спарете Ги За

DEN 2.00

Bundle Includes : Aputure Nova P600 C 2x1 RGBWW LED Panel, Apture NOVA P600c Pole Operated Yoke, Aputure Dual Head Yoke for Nova P600 C LED Panel, Apurture Nova P600c Barn Door, Aputure Nova

DEN 6142.56

Прекрасна и прекрасна Тапа За Монтирање На Ѕид Протокот со висока ефикасност 1,2 гпм помага да се заштеди

DEN 305.76

Возење со двојно возење автомобил】 уникатен двострана дизајн на возење, супер силна структура против к

DEN 2.00

Задебелени жолти магла светло изгледаат во текот на денот, и одлично во белонадвор и магла услови Зашти�

DEN 203.84

Вештачко Крзно Материјал за ќебе за фотографија : Вештачко крзно(може да има мала капка коса, ве молиме в