.

.

Со попуст
Нијагара Машина Н75365 Кобалт Челик Шамфер Мелница, Екстра Долга Должина, Агол, Долг Дофат, Инч, Велдон Стебло, Необложени Финиш, Груба Сече, 30 Степен Хеликс, 6 Флејти, 10.

Нијагара Машина Н75365 Кобалт Челик Шамфер Мелница, Екстра Долга Должина, Агол, Долг Дофат, Инч, Велдон Стебло, Необложени Финиш, Груба Сече,

DEN 3.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

6 дизајнот на Флејта овозможува оваа крајна мелница да се храни 3 пати побрзо од сличните 2 мелници за крај на флејта Кобалт груба крајот мелница за работа на сите видови на материјали. Алатите од кобалт челик се слични на челикот со голема брзина, но со повеќе кобалт за подобрени перформанси при сечење на потешки метали како што се нерѓосувачки челик или легури на никел. Необложените крајни мелници ја карактеризираат само основната подлога без дополнителен третман или премази и се погодни за широк спектар на апликации. Крајните Мелници за сечење во центарот се дизајнирани со "Крајни Заби" што ги прави овие идеални за апликации како што се профилирање и дупчиња. Нијагаринскиот Секач RXC753 необложен (светол) кобалтен челик груб терен погруба крајна мелница има екстра долг дострел и дизајн на заб што крши чипови погоден за обработка на меки, гумени материјали како што се алуминиум или други обоени метали. Бројот на флејти варира во зависност од дијаметарот за да се оптимизира стапката на добиточна храна и намалување. Погрубите крајни мелници се алатки за специјална намена чии рабови за сечење што кршат чипови создаваат мали чипови за тешки парчиња и отстрануваат повеќе материјал за помалку време од конвенционалните крајни мелници со минимални вибрации (брборења), за поддршка на потешки парчиња со поголема брзина. Крајната мелница произведува груба завршница што може да се измазне со второ завршно сечење. Крајните мелници со екстра долг дострел обезбедуваат поголем пристап до вдлабнати области на работното парче отколку алатките со стандардна должина. Подлогата од кобалт челик може да се работи со поголема брзина и останува остра подолго од челичните алати со голема брзина додека нуди отпорност на топлина и абразија; алатката нема дополнителен површински третман или облога. Аголот на спиралата од 30 степени го балансира силниот најсовремен раб на пониските агли за тешко машински материјали со зголемено дејство на сечење на повисоките агли. Квадратниот крај на алатот создава остри неокружени парчиња и има аголна заобленост на рабовите за сечење за да обезбеди поголема јачина од стандардните квадратни крајни алатки во апликации каде што силите на сечење се високи. Дизајнот со централно сечење има заби за сечење на крајот од алатот, така што може да се внесе во работното парче како дупчалка. Толеранцијата на дијаметарот на сечење е +0.000" за дијаметри на сечење 1" или под; +0.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.33

Придобивки од семејството на овој производ : за најшироки најдлабоки или најтесни жлебови Одлична конт�

DEN 917.92

Професионални Алатки Изработени од Висококвалитетни Материјали, Одлична Изработка и Издржливи Профес

DEN 625.92

Дупка Зголемување Вежба Битови Издржлив и долг работен век Висока цврстина, носете висока температура..

DEN 1.67

Сетови за бит од дрво Теми за димензии на димензии преку дупки.Селено земја HSS го зголемува отпорно и ост

DEN 3.00

Професионален Индустриски Фреза со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Топлина и

DEN 3.00

Извонредни способности за ригидност и стегање на системот Гарантира брзо време на циклус и ограничени �

DEN 0.67

Можно за сечење со голема брзина, погодно за обработка со висока ефикасност Лесно за повторно мелење...

DEN 0.33

Држач на алатката за измет, големина на големина HSK100 A Овој список е за секоја Држач на алатката за измет,

DEN 367.84

Материјал : Цр40, висококвалитетен легиран челик Дијаметар : 12мм / 16 / 20 / должина На Држачот : 125 / 150мм Пакет

DEN 1051.20

Widia 6172960 Taps со високи перформанси со висина на метрички метрички 11 / 2 "6 UNC 2 B 376 4 FL SBOT S 11 / 2" 6 UNC 2 B 376 4 FL SBOT SF HSSE

DEN 3742.56

Вилицата на струг, мека, за употреба со 10 во Чукови, целокупна должина 41 / 2 во, целокупна висина 4 во ова Ви

DEN 955.20

Ова е реновиран продавач, никогаш не се користи 1 “(Miked 994) 1" САД x 1 x 15 / 8 x 61 / 2 2 Флејт центар за сечење на HSS D

DEN 2.67

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 2.00

Општо Сечење, Нестабилно Сечење886 " Сечење Должина На Работ.059 " Должина На Работ На Бришачот...

DEN 5202.88

Одлично За Дупчиња и Паѓање Целосно Земјени Површини Се препорачува За Тенки Ѕидови Делови Земја на пот

DEN 715.20

Серијата TMM4 е наша мелница за повеќекратни точки на нашата општа намена OAL 1 " 2" NPT конец на карбид со пове

DEN 1856.00

ТМакс П, Негативен стил, двострано карбид вметнување Идеален за надворешно вртење, големи компоненти и �

DEN 1345.60

Мост ремимер Лева рака спирален флејта номинална диа : 3 / 4 точка Дија : 7 / 16 ОАЛ : 12 Флејт Должина : 7 3 / 8 М

DEN 3.33

Цена За : Секој Број На Парчиња : 1 Допрете Групирање : Допрете Допрете Шамфер : Заострен Допрете Стил : Пра

DEN 2.67

Придобивките од овој производ семејство : широк спектар на опции за монтирање Отворени џебови...

DEN 630.88

Се користи за да се направат нови нишки или повторно да се прочитаат оштетени и / или заглавени нишки Теп

DEN 305.60

Висина : 438"; Дебелина : 0.26"; Површина : 34 ГОЛЕМИНА На ПЕРКА G5 За FCS II Одговара на секоја даска за сурфање што

DEN 1.33

Двојно намалување на супер бур Флејтите од десната и левата рака му овозможуваат на операторот полесна

DEN 1.00

Дупчењето и прислушувањето се интегрирани, обработка во еден чекор, што во голема мера заштедува чекори

DEN 296.32

Разновиден дизајн на спиралнофлут за извлекување чипови од дупката Може да се користи во општа машинер�

DEN 1.67

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 1436.80

Дизајниран за обработка на нерѓосувачки челици, Инконел и други легури Новиот дизајн на должина на нику

DEN 486.72

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 1268.64

Ве молиме, не заборавајте да преземете заштитни мерки кога работите, треба да носите очила и заштитни на

DEN 96.00

M5 x 0,8 метричка нишка од десната рака умира ДИЕ НАДВОРЕШНИОТ ДИАМЕТЕР е 20мм M5 x 0,8 метричка нишка од деснат

DEN 2.33

Спирална спирала / приклучок / славини за слепи дупки и спирални точки за преку или слепи дупки Широк сп

DEN 1.33

Изградбата на челик со голема брзина обезбедува крајна издржливост, работ на врвот се зацврстува и се и�

DEN 327.68

Спирални флејти со лева рака за да ги истуркаат чиповите напред низ дупките Понудете ги предностите на �

DEN 159.84

Модел : DCGT070202 / 04 DCGT21 5 / 1 Pcd Дијамантски Цпу Алатки Карактеристики : Непречено сечење, Остар раб, отстранув

DEN 2.00

QT500 леано железо Компактен и густ Висока јачина и отпорност на лази Лесно расклопување и монтажа стабил�