.

.

Со попуст
Пакет од 5-елдолед *2743VY ОПТОТРОНИК 25w Постојана Струја 0-10v Dimmable Led Драјвер, Програмабилен Компактен OTi25W/120-277/1A2 DIM1

Пакет од 5-елдолед *2743VY ОПТОТРОНИК 25w Постојана Струја 0-10v Dimmable Led Драјвер, Програмабилен Компактен OTi25W/120-277/1A2 DIM1

DEN 360.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тип : Постојана Струја (Програмабилен Компактен) Излезна Моќност : 25 W (Макс. Влезен Напон( ВАЦ) : 120-277В (+/- 10%), Излезен Напон (ВДЦ) : 8-55В ДЦ. Контрола на затемнување : 0 - 10в (Изолиран). Излезна Струја( ма) : 150-1250m A (1ma чекор) - 500ma стандардно. Оптотронски 25w Константна Струја Затемнувачки Компактен LED Драјвер Оптотронските Компактни Драјвери имаат неколку карактеристики од архитектонско одделение кои нудат функционалност што поддржува дизајн на архитектонско осветлување. ОПТОТРОНСКИТЕ led драјвери поддржуваат точно 1% затемнување низ целиот опсег на излезна струја на возачот. Оваа спецификација на клучот им дава на дизајнерите на осветлување флексибилност и прецизен излез на светлина што им се потребни. Синхронизираното време НА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ и контролата на затемнување ги исполнуваат барањата за ефикасност и обезбедуваат конзистентни нивоа на затемнување низ повеќе светилки. Функцијата ЗАТЕМНУВАЊЕ ДО ИСКЛУЧУВАЊЕ им овозможува на светилките непречено да преминуваат од затемнување во исклучување. И, тој нуди опција ЗА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ AUX за проширување на способноста ЗА ЗАТЕМНУВАЊЕ ДО ИСКЛУЧУВАЊЕ за да се прицврстат интегрираните сензори и контроли.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 50.88

Т8 Линеарен Флуоресцентен Држач за Светилки, Нешантиран Број на модел : 13662СНП ОПИС НА производот КРАТОК

DEN 1185.60

Оваа единица беше дизајнирана со координација на IEC651 TYPE2 50100 DB; 60110 d B; 80130d B над означување на опсег : под и�

DEN 760.80

Поврзете ги бакарните жици побрзо и посигурно Завршува 1812 AGG цврсти (1612 заглавени) Не е потребно извртув�

DEN 335.84

●Параметар qМодел : GW31 ZY; Номинален Напон : DC 12 V; Струја( А) : 18; Брзина Без оптоварување : 35 ВРТЕЖИ во МИНУТА

DEN 1.33

ДОЛЖИНА ИНЧИ : 1 / 1 / 2002 ВКРСТЕНА РЕФЕРЕНЦА : 4 XC64 ДИЈАМЕТАР ИНЧИ : 0 СЕМЕЈСТВО : Средно ВремеОдложување 500 ВО

DEN 2.00

УЛ 1077 Номинална 1 Пол Прекинувач + Неутрален 40 Ампер Максимум Сопнување Карактеристика А ДИН Железнички

DEN 1.00

Висок капацитет на кршење, чувствително дејство Функција : Обезбедете заштита од преоптоварување, зашт�

DEN 0.33

2 Одговара за училиштата, фабриките, семејствата и аматерските безжични loversубители Мал и компактен диза

DEN 0.33

●Параметри qГолемина(приближно) : 20x5mm / 0,79 "x0 2"(L*D); Номинален напон : 250 V ; Номинална струја : 1 A ● Материјал

DEN 3.00

Највисоко Оценет 6 Инчен 5cct Тенок Led Downlight со Разводна Кутија 5 КУБИКА : 2700к, 3000К, 3500К, 4000К, 5000К, 5 избирачка т

DEN 3.00

Тестер за неонски светло осветлува кога се допира, погодно за откривање на разни неонски лесни цевки На�

DEN 1.33

Исклучително лесен за употреба 3 годишна гаранција Тешка гумена оклопна кутија Самостојно заштитно пок

DEN 3.00

Компактна големина со мултифункционална, лесна и удобна за употреба Дизајн на преносен тип на пенкало, �

DEN 2.33

【Параметри】 Модел : 5135a; напон : DC 20 V 【Материјал】 Волтметарот е изработен од пластика и метал и има цврс

DEN 2.67

Длабоко регресираната дифузна леќа ги крие Led Диодите од директен поглед и обезбедува униформа осветле�

DEN 3.00

Факултативна цврста состојба smartspot разнесени осигурувач индикатор Временско одложување за стартување

DEN 2.67

3 Самостојно контролираните паметни места ви овозможуваат да далечински управувачки светла и уреди од �

DEN 3.00

Ултра тенки вдлабнати светла 1050лм Висока Осветленост за 6во Нема треперење и бучава Антиотсјај и отпоре

DEN 1.00

Монтирање : Кутија Навртка Засилувачи : 60 ВОЛТИ НАИЗМЕНИЧНА струја : 600 Тип : Осигурувач Блок...

DEN 2.00

Измерете го напонот, отпорноста, капацитетот, струјата, итн Голем екран, висок контраст, целосен симбол �

DEN 1.33

?●Пакетот Вклучува Q овој пакет вклучува Ensenior 6 ПАКЕТ 4 Инчен УлтраТенок LED Вдлабнато Светло со Разводна �

DEN 158.08

Тежок AWG 14 Nema 5 15p до 520 R Кабел За Адаптер За Напојување, сад 3 Pin Машки До Женски АДАПТЕР за НАИЗМЕНИЧНА СТР

DEN 1.00

5 CCT Избира : Изберете боја И поместете го прекинувачот CCT Пред да ја инсталирате во вашиот таван, можете д

DEN 0.67

Добра сигурност, добра стабилност, силна приспособливост и лесно одржување Високо ниво на заштита : Сит�

DEN 1.67

Температура на животната средина : 25+55 ; Работа под фреквенција на вибрации 280 Hz, забрзување на 0,7 g ;...

DEN 13744.00

Со 5инчен екран со висока резолуција со висока резолуција од 5инчен 800х480, е до 300 пати зголемувања на фоку

DEN 2.00

Ргб БОЈА менување НА ЛЕР вдлабнати таванот светилка со далечински управувач(вклучени) 16 различни светл�

DEN 2.00

Нов ОЕМ дел, УЛ и ЦСА одобрен Број на дел : FNQR4.3*38,1мм (дијаметар*должина) Нов ОЕМ дел, УЛ и ЦСА одобрен...

DEN 1208.80

Ултра тенки вдлабнати светла 720лм Висока Осветленост Моќност : 9 вати Нема треперење и бучава...

DEN 287.84

Во високо конкурентниот и прегледан свет на производи за подобрување на домот, ХАРДВЕРОТ CML е горд што н�

DEN 3.00

Екопријателски материјал : Направено од висока густина ЕВА и 1680 D материјал, премиум тврда Ева за да се о�

DEN 3279.36

Целосно интелигентно автоматско мерење Дигитален мултиметар, дигиталниот мултиметар во мерењето авто�

DEN 3.00

Гласовна Контрола работа Со Паметен приклучок Со Алекса И Google Home, контролирајте ги вашите домашни апар�

DEN 0.33

Термички Осигурувач Прекин 250в 10А Термички Осигурувач Пресечете 250v 10 A Термички Осигурувач, Широко Кори

DEN 1175.52

Тип : YCB9 ZF100 W Номинална струја : 63 A, 100 A капацитет За кршење На Краток спој : 6k A Механички живот : Повеќе од 2

DEN 2.67

# Ова Е Замена Кондензатор Вентилатор Сечилото # Ова е Сечило На Вентилаторот со 2 Сечила со Дијаметар на

DEN 2.00

Точка : Мерач на дигитален панел Влезен опсег : 0 до 200 VDC Точност : + / 0,1% од броењето на читање + / 1...

DEN 622.40

Уникатен дизајн : Ново надграден напонски мерач, дизајниран со гласовно емитување, работи со слушање на

DEN 192.00

Тежина : 7 Димензии на производот : 12 Состојба : Нова Димензии на производот : 12 Состојба : Нова...

DEN 258.08

Штекер Еден (1) Црна GFCI Само Тест Излез КористетеЗаменете стандарден ѕиден штекер со Овој Излез За Преми

DEN 3088.80

Совршен за плакари, подруми, простории за комунални услуги 2 завртки за терминали странична жица со заз�