.

.

Со попуст
САД запечатуваат рефус-RS-HFR60-238 засилена на ткаенина јачина на висина Буна-Н гума ролна, без лепило, 60А, 1/16 Висина, ширина 36, должина од 4 '

САД запечатуваат рефус-RS-HFR60-238 засилена на ткаенина јачина на висина Буна-Н гума ролна, без лепило, 60А, 1/16 Висина, ширина 36, должина

DEN 2016.32

Износ
Во форма достапна за нарачката

Форма : ролна; Материјал : Буна-Н; Одделение : Засилено со ткаенина; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1/16 "; ширина : 36"; Должина : 48 ". Боја : црна; текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.500 psi; издолжување : 3,5; јачина на солза : 20 n/mm; комплет за компресија : 0,3; густина : 1,35 g/cm3. Температурен опсег : -30 ° до 250 ° F; Засилување на ткаенината : полиестер-1 ply; спецификации исполнети : ASTM D2000 BF 610. Облик : Ролна; Материјал : Буна-Н; Одделение : Засилена од ткаенина; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Обична дебелина : 1/16 "; Ширина : 36 "; должина : 48". Боја : црна; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 1.500 psi; Издолжување : 3,5; Јачина на солза : 20 N/mm; Компресија за компресија : 0,3; Густина : 1,35 g/cm3. Опсег на температура : -30 ° до 250 ° F; Засилување на ткаенини : полиестер - 1 парчиња; Спецификации се сретнат : ASTM D2000 BF 610. Овие листови имаат вметнување ткаенина и стојат до висок стрес и флекс. Тие често се користат како прирабници за заптивки, пакување со дијафрагма и во други апликации со тешка компресија.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 123.84

Челик круг шим обезбедува добра сила Неполираната (мелница) површина нема завршница Стандардна толеран

DEN 939.20

Овој производ е произведен во кина Алуминиум Полиран шара плоча 8 ФУНТИ близнак појас рамнотежа со приц�

DEN 4901.76

[Спецификации на предметите] Дурометар : 10а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 16 ", ширина : 36", должина : 36 ", мат�

DEN 1240.00

Многу голема отпорност на влијание (практично нераскинлива) Одлична термичка изолација, извонредна вре

DEN 2.67

Спецификации : Дијаметар : 3,6 мм / 0,14", точност на дијаметарот : + / 0,008 мм / 0,0003"; должина : 100мм / 3,93" Челична

DEN 1.00

Се користи за треперење каде корозивните околини се проблем Целосно тврдо, ладно валано, 300 серии не'рѓо�

DEN 1011.04

Големина : 2 парчиња дија 20мм, боја : должина 500мм Стандарден или нестандарден : нестандарден Број на моде�

DEN 0.67

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 32 "; то�

DEN 0.33

Облик : Лист; Тип На Клетка : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови Одделение : Лист; Цврстина : Затворе�

DEN 1116.80

Облик : лист; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 11 / 2 "; толеран

DEN 0.67

С7 Алатка Челик Круг Прачка500 (11 / 2 инчи) Должина : 6,5 инчи Темперамент : Загреан Заврши : Декарб Слободен...

DEN 547.20

30 Серија Мазна Четвртина Круг ТДупчиња Истиснување Со Две Отворени ТСлотови Две отворени достапни тсло

DEN 1.33

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; тол

DEN 2.00

Карактеристики : Нема или обемна оксидација, со добри механички својства и термичка стабилност пластич�

DEN 1.00

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 3.00

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Одделение : храна; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 /

DEN 1.00

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 3.33

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 2.67

Облик : Бар; Материјал : најлон 6 / 6; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранција

DEN 406.56

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 2598.72

Ниска деформација под оптоварување Низок коефициент на триење Одлична димензионална стабилност...

DEN 187.20

✅ Материјал : Направено од месинг материјал, кој е спроводлив, отпорен на корозија и немагнетна ✅ Карак�

DEN 2.00

[1] : Пријавете се на најчесто користени во мебел за домови, занаети за DIY, модели, итн Одлично за сопствен�

DEN 1.00

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 7232.00

[Спецификации на предметите] Дурометар : 70а, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина :

DEN 6483.68

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 1

DEN 2.00

[Спецификации на артиклите] Дурометар : 50А, текстура : мазна, тип на поддршка : акрилно лепило, дебелина : 5�

DEN 2.33

Стил А, големина : 340 x 60мм, боја : црна, дебелина : 2мм Облик : рамен заптивка Материјал : Силикон Сертификац�

DEN 764.80

`+Големина Дебелина : 0,1 мм / 38 Мерач / 0,0039", Должина : 1000мм / 39,4", Ширина : 10мм / 0,4" ●Материјал} : Изработен Од б

DEN 1.67

3x6mm dia Челик Shim Pack 10ea 0,1, 0,2, 0,3, 0,5мм ширина / дебелина Челик Shim Pack 10ea 0,1, 0,2, 0,3, 0,5мм ширина / дебелина TRB RC M3 X6 M

DEN 1529.60

Има добра машинска обработка Донесете ги вашите занаетчиски идеи во живот идеално за ракотворби, емајл