.

.

Со попуст
ViewSonic LD163 - 181 163 Премиум Се-Во-Едно ДИРЕКТЕН Приказ LED Комерцијален Дисплеј

ViewSonic LD163 - 181 163 Премиум Се-Во-Едно ДИРЕКТЕН Приказ LED Комерцијален Дисплеј

DEN 2.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

СЕ-ВО-ЕДНО РЕШЕНИЕ : со огромна големина на екранот од 163 инчи, фин пиксел од 1,8 мм, тенок профил и ултра тесна рамка, овој дисплеј обезбедува неверојатна, се-во-едно алтернатива на конвенционалниот видео ѕид Поголем од четири ЛЦД-дисплеи од 81 инчи заедно, овој дисплеј беспрекорно испорачува содржина без линии или изобличување за поимпресивно визуелно искуство. МОЌНА ВГРАДЕНА SOC ПЛАТФОРМА : Viewsonic Вградена Платформа За Сигнализација (VESP) е ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ базиран На Linux, се-во-едно решение што ја поедноставува инсталацијата и одржувањето. СО ВЕСП, нема потреба од надворешни уреди за комуникација со серверот или репродукција на дигитални медиуми. Уживајте во поедноставен развој, засилена способност со повеќе веб формати и обезбедена заштита. МОДУЛАРЕН ДИЗАЈН СО ПОВЕЌЕ ПАНЕЛИ за ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : " ОВОЈ LED дисплеј е составен од еден главен кабинет и повеќе панели за лесна инсталација. Кога е инсталиран, секој поединечен панел автоматски ја конфигурира и калибрира својата локација и поставување вредности во рамките на екранот како целина, елиминирајќи ја потребата за комплициран процес на поставување—се што треба да направите е да го вклучите екранот. Инсталирањето бара две лица и може да се направи во рок од 2 часа, заштедувајќи време и трошоци за работна сила. ЖИВОПИСНИ БОИ и ЗАЧУДУВАЧКИ СЛИКИ : сопственичката Технологија На Super Color На View Sonic се одликува со ексклузивно тркало ВО боја RGBRGB кое испорачува 120% Rec. 709 точност на бојата за паѓање на вилицата, реална боја. Ултра брза стапка на освежување од 3.840 Hz и поголем сооднос на контраст, исто така, помагаат да се испорачаат мазни, зачудувачки слики. СИСТЕМ ЗА КОНТРОЛА НА АВ КОМПАТИБИЛЕН : системот ЗА контрола НА АВ е во срцето на сите интегрирани АВ системи и влијае на целокупната ефикасност на целиот систем. Правилното програмирање е од суштинско значење за завршување на профитабилни проекти, стекнување доверба на корисникот и задоволство на клиентот и промовирање односи. Овие комерцијални дисплеи се сертифицирани Крестрон, Екстрон и АМХ. View Sonic® LD163-181 е премиум СЕ-во-едно ДИРЕКТЕН ПРИКАЗ ПРЕДВОДЕН од КОМЕРЦИЈАЛЕН дисплеј. Со огромна големина на екранот од 163 инчи, LD163-181 е изграден за да импресионира како централен дел во секоја конференциска сала, сала за состаноци или лоби. Заедно со својата огромна големина на екранот, овој дисплеј обезбедува неверојатни визуелни слики Со Целосна HD резолуција, фино пикселен терен од 1,8 мм, висока осветленост од 600 гниди, ултра брза стапка на освежување од 4.440 Hz и 120% Rec.709 широк спектар на бои. Интегриран Софтвер За споделување Екран На Viewboard® * (заедно со опционална Апликација v Cast Sender vap), им овозможува на присутните на лице место и на интернет да учествуваат на видео конференции и истовремено да споделуваат содржина. Опремен со двојадрени процесори, 4 GB RAM МЕМОРИЈА И 32 GB внатрешна меморија, LD163-181 може да репродуцира мултимедија од внатрешна меморија или USB флеш-уред 24 часа на ден, седум дена во неделата. И со поддршка на системот за далечинска конфигурација и управување со содржини, View Sonic LD163-181 е исто така погоден за широк спектар на различни апликации за знаци.* Chrome, Android, Windows, Mac OS и i OS во согласност Со View Sonic® LD163-181 е премиум СЕ-во-едно ДИРЕКТЕН ПРИКАЗ ПРЕДВОДЕН од КОМЕРЦИЈАЛЕН дисплеј. Со огромна големина на екранот од 163 инчи, LD163-181 е изграден за да импресионира како централен дел во секоја конференциска сала, сала за состаноци или лоби. Заедно со својата огромна големина на екранот, овој дисплеј обезбедува неверојатни визуелни слики Со Целосна HD резолуција, фино пикселен терен од 1,8 мм, висока осветленост од 600 гниди, ултра брза стапка на освежување од 4.440 Hz и 120% Rec.709 широк спектар на бои. Интегриран Софтвер За споделување Екран На Viewboard® * (заедно со опционална Апликација v Cast Sender vap), им овозможува на присутните на лице место и на интернет да учествуваат на видео конференции и истовремено да споделуваат содржина. Опремен со двојадрени процесори, 4 GB RAM МЕМОРИЈА И 32 GB внатрешна меморија, LD163-181 може да репродуцира мултимедија од внатрешна меморија или USB флеш-уред 24 часа на ден, седум дена во неделата. И со поддршка на системот за далечинска конфигурација и управување со содржини, View Sonic LD163-181 е исто така погоден за широк спектар на различни апликации за знаци. *Chrome, Android, Windows, MAC OS и Ios Во Согласност Со Се-Во-Едно Решение со огромна големина на екранот од 163 инчи, фин пиксел од 1,8 мм, тенок профил и ултра тесна рамка, овој дисплеј обезбедува неверојатна, се-во-едно алтернатива на конвенционалниот видео ѕид. Поголем од четири ЛЦД-дисплеи од 81 инчи заедно, овој дисплеј беспрекорно испорачува содржина без линии или изобличување за поимпресивно визуелно искуство. Моќна Вградена So C Платформа VIEWSONIC® Вградена Платформа за Сигнализација (VESP) е Кернел ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ базиран На Linux, се-во-едно решение што ја поедноставува инсталацијата и одржувањето. СО ВЕСП, нема потреба од надворешни уреди за комуникација со серверот или репродукција на дигитални медиуми. Уживајте во поедноставен развој, засилена способност со повеќе веб формати и обезбедена заштита. Дизајн Со повеќе Панели за Лесна Инсталација ОВОЈ LED дисплеј е составен од еден главен кабинет и повеќе панели за лесна инсталација. Кога е инсталиран, секој поединечен панел автоматски ја конфигурира и калибрира својата локација и поставување вредности во рамките на екранот како целина, елиминирајќи ја потребата за комплициран процес на поставување—се што треба да направите е да го вклучите екранот.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.33

_Намалување против лизгање : триаголното стебло овозможува вежбата цврсто да се држи и да спречи лизгањ�

DEN 2.33

уред за заклучување : Цврст завртка / заклучување стил : Хексадецимален Приклучок Сет Завртка изградба

DEN 1.00

*Материјал : Полн полиестер, водоотпорен и висока еластичност *Лесната торба за ручек со затворање со па�

DEN 2.67

Привлечни и Шармантни : коктел украсите за пијалоци се дизајнирани со диско топчиња, со материјал од пен

DEN 411.84

Хидрогел материјал е слој на тпу филм или МИЛЕНИЧЕ, со ултрасилна л еластичност и повлекување Поради ма�

DEN 1.33

1 ИЗГЛЕД ПРЕДВОДЕНА дисплеј Ниска потрошувачка на енергија, не е потребно надворешно напојување Бесшум�

DEN 2.67

Натопи чинии со сос големина : 9 см во дијаметар, 4,3 см во висина, околу 3,7 мл, јапонски стил Сос чинии корис

DEN 529.60

Криглата содржи МИК на фотографии од знаковни букви Криглата е безбедна за миење садови и микробранова

DEN 792.00

метал Произведено во САД или Увезено Компас за навигација : Одличен За пешачење, кампување и активности

DEN 191.84

●Спецификација+ Големина На Конец : М3; Должина : 52мм / 2,05 инчи; Надворешен Дијаметар : 12мм / 0,47 инчи; Внатр�

DEN 2.00

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 1.67

СТП кожа Мека и водоотпорна, не е лесна за деформација и издржлив Оваа торба има одвојна кожна лента за р

DEN 0.67

Ние го правиме садот да стои што е можно поцврсто Не грижете се за нишањето на горната решетка, нашите ла

DEN 175.84

Кожа Големина 14, 5х14, 5х3 см (расклопена големина20, 5х20, 5 см) МатеријалИзработен од висококвалитетна микро

DEN 1.00

1000 ПАРЧИЊА МАШКИ и ЖЕНСКИ ЦЕЛОСНО ИЗОЛИРАН ТЕРМИНАЛ,ЦРВЕН, 2218 МЕРАЧ Од Падола Мерач : 18 AWG, 20 AGG, 22 AWG Тип : Ж

DEN 2.33

Големина 14, 5х14, 5х3 см (расклопена големина20, 5х20, 5 см) МатеријалИзработен од висококвалитетна микрофибе�

DEN 303.84

Големина : 7х5фт Беспрекорна Позадина (84" Ширина Х 60 " Висина) (2,1 м Ширина Х 1,5 М Висина)...

DEN 672.48

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

DEN 0.67

Цврсто алуминиумско куќиште од леано леано со завршна облога во прав отпорна на корозија Калено стакло

DEN 3.33

* Направено од СИЛИКОН без миризлив мирис чистач! Комплет од 2 Портокалови И Зелени Силиконски сунѓер * Л�

DEN 255.84

Висококвалитетен Материјал : Изработен од сунѓер, оксфордски материјал, нашата торба за шминка не се кр�

DEN 5339.84

1 Со двострани лепила и куки за лепење, лесно е да се инсталира на wallидот или да се симне од идот.Ие се шир�

DEN 0.67

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 3.00

Заштита на приватност : Санитарната торба за складирање на салфетки се специјално дизајнирани за менст�

DEN 291.20

Контејнер за пилули : организаторот На Лекот е добро изработен од пластичен материјал од висока класа з�

DEN 206.88

Питерсон Површина Монтирање Комбинација Стоп / Свртете / Опашка Светло со Лиценца И Осветлувач И Вград�

DEN 1739.20

♦[Потсетник] : Автомобилот Треба Да се Состави СамостојноМожеби Нема Да Можеме Да Гарантираме Дека Секо

DEN 3.33

Порибување Ѕид Закачалка : Изработени од дрвен материјал, тоа е трајни и трајни употреба Можете да бидет

DEN 3.00

Големина 18, 5х7, 5х13см / 7, 3х3х5, 1ин, лесен за носење и чување во чанта МатеријалиИзработени од пвц...

DEN 127.84

Повеќенаменски : Идеален За медитација, заздравување на енергија, балансирање на чакра, заздравување на

DEN 1.33

[Големина] Дискови со пескарење со дијаметар од 8 со дијаметар 180, погодни за употреба со случаен орбит С�

DEN 0.67

[?Пакетот Вклучува?] : 120 парчиња конфети Од Долар, повеќе бои и форми, доволната количина ќе ги задоволи в�

DEN 159.20

Дојчер вахтелхунд сними стаклени слики изгледот на збунетост измешан со возбуда додека го отвораат тој

DEN 751.84

Состојба : 100% Сосема Нов Тип : Предно Светло За Магла Боја На Објективот : Јасно Тип На Сијалица : Халоген..