.

.

Со попуст
Сименс 3RS17 20-1et00 Индивидуални Интеракција Конвертор, Пасивни, Завртка Терминали, 6.2 mm Ширина, 1 Канал, 0/4-20ma Влез, 0/4 - 20ma Излез, 2 начин Електрична Изолација

Сименс 3RS17 20-1et00 Индивидуални Интеракција Конвертор, Пасивни, Завртка Терминали, 6.2 mm Ширина, 1 Канал, 0/4-20ma Влез, 0/4

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Електрична изолација Конверзија на нормализирани и ненормализирани сигнали. Засилување, прилагодување на импедансата. Конверзија во фреквенција за обработка со дигитален влез. Пренапонска и емс заштита. Во автоматизацијата и контролата со затворена јамка, работата со аналогни сигнали е неизбежна. Интерфејси од 0 до 10 V и 0/4 до 20 m A станаа воспоставени во оваа област. Конверторите на интерфејсот ја вчитуваат функцијата за спојување за аналогни сигнали на влезната страна, како и на излезната страна. Тие се неопходни. каде што аналогните вредности се обработуваат со електронски контроли. Во суровата индустриска средина, сигналите честопати треба да се пренесуваат на големи растојанија. Електричната изолација е неопходна поради различните различни напојувања. Потенцијалните разлики и загуби поради отпорност на кабелот мора да бидат. Електромагнетните нарушувања и пренапони можат да влијаат на сигналите особено на влезниот крај, па дури и да ги уништат аналогните модули. Во однос на излезот, заштитата од краток спој е од особено значење. Уредите СЕ емс-тестирани acc.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1.67

Големина : Таблета : 7,0 см(2,7 инчи) дијаметар x 1,2 см (0,5 инчи) висина; Слика : 5,8 см дијаметар Класификација : Т

DEN 415.84

?[ Украси за Гаражни Врати Од сончоглед] ќе добиете 1 парчиња "Здраво Сонце" Банер За Украсување На Гаражн

DEN 2880.00

Големина : 7,5 х 5,3 инчи Материјал : СТП Лесен за употреба, корисен Стил : прстен врзивно средство / листови �

DEN 104.32

Тиква Превоз Бонбони Кутија Декоративни Метални Превоз Центар Парче Жица Бонбони Носителот Количка Цв�

DEN 1257.60

#Висококвалитетен Материјал : Супер мека кадифена ткаенина на допир, без иритација на кожата; затворање�

DEN 1.00

Компатибилен со моделите НА Sony TV : KDL32 W700 B / KDL40 W580 B / KDL40 W590 B / KDL40 W600 B / KDL42 W700 B / KDL48 W580 B / KDL48 W590 B / KDL48 W60

DEN 2.00

Издржлива Кожа Од Говедска Кожа Со Внатрешно Куќиште Што Не Се Одвојува : секоја кожна кутија за Парични

DEN 479.84

Комплетни Чаши За ПијалоциОвие Соларни Гроздобер чаши за пиење може да се пофалат со мазен, врвен изгле�

DEN 478.40

Информации : Наведени се сосема нови двојни фанови Ова ги вклучува вентилаторот НА ПРОЦЕСОРОТ и ГРАФИЧК

DEN 425.92

Прекинувачи Прифатете термореактивна пластика или термопластика Нуди долг работен век и работен век...

DEN 671.68

€ Десерт Штандови Големина : Висина 32 см / 125 во, Плочи 21 см / 8.44 во и 27 см / 10 ● Материјал За Држач За торта :

DEN 143.84

10 Парчиња Фолија Цвет Пеперутка Балони,Гигант Шарени Пеперутка Балон Со Цветни Балон, Сончоглед Облик М

DEN 191.84

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката Затворање на патент...

DEN 1.00

Одлично за внатре или надвор овие Алуминиумски отпечатоци ќе додадат посебен шмек во вашата кујна, бања

DEN 0.33

Интелигентна индукција, отворање на покритие за индукција на наклон, различни интелигентни индукциски

DEN 2.67

★ Супер светла : пакет од 10 LED сијалички RV Работен напон : 12 V Интензитет : 700lm / сијалица Тековна : 100m A Wattage :

DEN 2.00

[Организирајте Го Вашиот Дом Или Канцеларија] : поставете Ги Контејнерите за Повеќекратна Употреба од 7 �

DEN 1.00

?Слама Покрива капа големина на Услугата : совршено се совпаѓа со типови сламки од 68мм, добар ефект на за�

DEN 0.67

Пакетот Вклучува : Никон НИКОР Z 70200mm f / 28 VR S Леќа и Макро Фокусирање Железнички NM180 со 360Степен Ротирачки �

DEN 2.33

Дигитални печатени на 300gsm квалитет картичка акции Доаѓа со лесен плик за запечатување Големина на карт�

DEN 431.68

● Големина На Организаторот на полначот : 15х24х8 см / 5, 9х9, 44х3, 14 инчи ● Материјал За Организатор на патува

DEN 2.33

Долготрајно решение за површини со високо триење Статицидните теми може да се применат со прскање, бриш

DEN 1839.20

5 ОПЦИИ ЗА БОЈА не сум сигурен каква температура на бојата на светлината што ја барате во вашиот дом? Сек

DEN 0.33

Затворање на бравата Влажно Бришење Чисто УПАТСТВО ЗА НЕГА Не Може Да се Исчисти ПРИЛАГОДЛИВА ГОЛЕМИ�

DEN 13232.00

RAM меморија нуди разновидна линија на производи која е заштитена со над 100 издадени патенти со повеќе од

DEN 2.00

Техничарот на местото на злосторството сними стаклени слики изгледот на збунетоста измешан со возбуда

DEN 606.40

18 Парчиња Стартер Kодонтски Стеги Комплет Нерѓосувачки Челик Изработени Во Нерѓосувачки Челик Одличен

DEN 0.67

● Големина На Организаторот на полначот : 15х24х8 см / 5, 9х9, 44х3, 14 инчи ● Материјал За Организатор на патува

DEN 2.67

?Рефлектор дизајн IP67 водоотпорен ?Лесна Инсталација : H4 адптер НА UNISHINE 7 инчен круг led фарови, приклучок и

DEN 0.33

Ставката вклучува : 1 парчиња SGR10 Должина 86,61 инчи / 2200mm вградена линеарна шина со ролери со двојна оска +

DEN 3.33

Изработени од одржливо одгледуван органски бамбус Бамбусот е помалку порозен од дрвото, па затоа е поле

DEN 169.60

Добар материјал за дишење, добар ефект за гласот Употреба на совршена технологија за сечење, надворешна

DEN 3.00

* Материјал : Целото леано железо, издржливо, Напон : 220 V, Моќност : 60 W, надворешен Дијаметар На Отворање : 17

DEN 1584.00

Прицврстување на ротирачки чеканпретвора вежба / возач СО Флексибилен Клик ОД 18 V во робустен ротирачки

DEN 0.33

Стилски Дизајн одделение стп кожа, стилски дизајниран, 2 бои за избор, кредит и проверка на носителите в�

DEN 207.84

ИНОВАТИВЕН НОВ ДИЗАЈН Висечките Папки Со Датотеки се дизајнирани со 28 џебови за проширување / 27 многу де

DEN 159.84

Претворете го лаптопот во работна станица со овој компактен USB ЦЕНТАР ( 6,7 см x 4cm x 1cm) што ви овозможува ис�

DEN 1494.40

ISDB T : Преносливата ТЕЛЕВИЗИЈА е во согласност со ISDB T, може да гледа аналогна ТЕЛЕВИЗИЈА, дигитална ТЕЛЕВ

DEN 2.00

Рака Насликани ВО ВЕЛИКА британија во олеснување со пополнување на боја Пакет од 4 проѕирни стаклени ча�

DEN 2.00

Користејќи автентични средини инспирирани од филмската серија, вклучувајќи Ги Хедли Хоуп, Сулако и ЛВ426

DEN 2.00

●Материјал€ : Изработен Од фалсификуван месинг за поголема отпорност на корозија од челик €Апликациј�

DEN 2767.84

5742 Дали Дејвид веќе ви го покажа најновото во стилови на коса? Ако не, тогаш посетете Ја Берберницата "Де�

DEN 1.00

Различни сцени покажуваат стилови на сите натпревари, секогаш има погодно за вас Исклучителен изглед, с

DEN 664.00

● Специјално дизајниран Заштитник На Екранот Од Калено Стакло компатибилен со Ford F150 2021 2022 2023 година По�