.

.

Со попуст
РОБИН ГОДИШЕН #1 СТРАНИЦА 30 АНАРКИ УЛТИМАТУМ БОЈА СТРИП ПРОДУКЦИЈА УМЕТНОСТ ПОТПИШАН в / КОА

РОБИН ГОДИШЕН 1 СТРАНИЦА 30 АНАРКИ УЛТИМАТУМ БОЈА СТРИП ПРОДУКЦИЈА УМЕТНОСТ ПОТПИШАН в / КОА

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Поп-Арт Планета објавува и дистрибуира уметност од 2001 година Пребарајте ја нашата нова и гроздобер уметност. Над 2000 огласи на . Точни И сигурни Автентикации и истиот ден превозот. Потрошете 100 долари и добијте бесплатна испорака!. Од Колекцијата Уметност Во Боја На Адриен Рој, Годишен Број 1 Објавен Од ДЦ СТРИПОВИ - 1992 Оригинална Страница За Водич Во Боја, ПОТПИШАНА Од Адриен Рој ~ 7" х 10. 5 " гледате НА ЕДИНСТВЕНО парче оригинална уметност за производство на ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА последна страница за водич во боја За Годишниот Робин #1 страницата е рачно потпишана со сребрено мастило од колористот Адриен Рој и доаѓа во комплет со Сертификат За Автентичност водичот за бои е комплетен со нотациите на Колористот Адриен Рој водичите за Боја беа инструментални во производството на стрипови пред компјутерите. Листовите беа отпечатени со линиската уметност, а потоа му беа дадени на колористот за да се комплетираат со акварели или мастила. Колористите не само што ја оживеаја секоја страница со својата уметност, туку беа одговорни и да се уверат дека правилно го кодираат секој дел од страницата. КОДОВИТЕ ИРБ ги означуваат различните проценти На Жолта, Црвена и Сина боја што би биле потребни за да се произведат саканите бои кога се печатат. Често отфрлени како безвредни по продукцијата на стрипот сличен на анимациските ќелии - кој сега може да вреди стотици до илјадници долари , оригиналната продукциска уметност, вклучувајќи водичи за бои и 3 Ms, се зголемија во вредност Поради нивниот недостаток постои само еден конечен водич за бои За секој стрип ова е пазар во развој И ние ги нудиме овие артикли по многу прифатлива цена на денешниот стрип пазар, овие оригинални водичи во боја можат Да чинат До 500 по страница Инвестирајте во овие неверојатни предмети од еден вид денес и поседувајте парче стрип историја ова конкретно парче продукциска уметност е заклучено во нашиот свод речиси 20 години никогаш не било понудено на аукција оваа ставка нема да ја најдете на друго место - создаден е само 1 не дозволувајте Оваа Неверојатна уметност да се извлече ве молиме запомнете : оваа ставка се користеше во производството на стрипот и значително се ракуваше.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 111.84

Градски парк Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инч�

DEN 1492.80

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња брз дневен превозот! Илјадници тв и филмски фотографии, скрипти и п

DEN 127.84

Унионско училиште Поштенска користена година : 1914 Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инч или 9 с�

DEN 127.20

Мерења : 8 x 10 инчи Нема дупки, рипчиња, солзи или свиоци Одлично за кадрирање! Ние комбинираме испорака на

DEN 1200.00

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

DEN 255.84

Неискористени сатен фотограф помине зад сцената ЗА СТИНГ 1993 ДЕСЕТ ПРИКАЗНИ ТУРНЕЈА ПОВИКУВАЧОТ Овој пр

DEN 0.33

МТ Худ, ИЛИ Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инчи и

DEN 175.84

Зградите на Монтгомери Вард и Ко Поштенска користена година : Пишување на грб Редовна големина приближ�

DEN 79.84

Напишано Од Мет Фракција Илустрирано Од Салвадор ларока Точка : Непобедлив Железен Човек #15 Издавач : Ма�

DEN 191.84

Дух : Годините На Потекло Кујнски Мијалник Напишано Од Вил Ајснер Илустрирано Од Вил Ајснер Точка : Дух :

DEN 111.84

Месечината Шинер Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2

DEN 715.20

Ние сме еден од врвните лично, квалитетни дилери на автограм во земјата Добиваме 99% од нашите славни авт�

DEN 95.20

Секоја обележувач на филмска ќелија е индивидуално завиткана, така што ќе пристигне кај вас во состојба

DEN 2.67

Плаза Newујорк, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x

DEN 2.33

Чоколади на Витман 3 господа Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 /

DEN 1.00

Повеќе од 15 години во бизнисот! Молња Брза дневна испорака! Илјадници ТВ и филмски фотографии, скрипти и

DEN 4751.84

Точка : Четири Бои Стрипови (2 Серија) #471 Издавач : Дел Корица Уметник : Бил Меклин Белешки : Двојно Проблем

DEN 2.67

Оригинален гроздобер клипинг хартија од оригинален извор, како што се списание весник книга календар и�

DEN 1.00

* ПОБАРАЈТЕ БЕСПЛАТНИ ПРОМОЦИИ ЗА ИСПОРАКА И ПОПУСТ* Повеќе 400,000 уникатни предмети за продажба на...

DEN 1.67

Глобална автентика Компанијата која ја обезбедува автентичноста на оваа ставка Повеќето артикли ќе до

DEN 1360.00

Еден лист (27x41) Валани / не се свиткани Забележете дека големините се приближни и наведени во инчи...

DEN 1200.00

UACC регистриран дилер на автограм #192 100% автентични автограми загарантирани за живот Обезбеден сертифик�

DEN 79.84

Напишано Од Луиз Симонсон Илустрирано Од Скот Итон Точка : Супермен : Човекот Од Челик #72 Издавач : Дц Нас�

DEN 1.00

Диџеј Спортски Картички, сега Е Колорадо Спортски Картички Пребарајте ги нашите нови и гроздобер спорт�

DEN 3.33

Напишано Од Френк Милер, Стивен Грант Илустрирано Од Хуан Хозе Рјп Точка : Робокоп (Френк Милер ) #7а Издав

DEN 143.84

Напишано Од Burк Барнам Илустрирано Од Женгис Тасболатов Точка : Дама Хел Штрајкови #2р Издавач : Динамит П

DEN 191.84

Велшка собраниска црква Поштенска користена година : Пишување на грб Редовна големина приближно 3 1 / 2 и�

DEN 2.00

Напишано Од Петар Давид Илустрирано Од Тод Мекфарлејн Предмет : Неверојатен Халк, Издавачот #345 : Уметник

DEN 2.67

Бриерс Поштенска користена година : 1949 година Одделение 2 светло поштенско обележување на предниот дел.

DEN 3.33

Палмер Хаус Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5 1 / 2 инч и

DEN 239.20

11 инчи на 17 инчен Мини Постер 11 инчи на 17 инчен Мини Постер Ова е прекрасен мини постер од 11 инчи на 17 инчи

DEN 1.67

Пеглајте Од Видео играта Жител Зло ова е логото на Био Опасност на црнобело Американско Знаме на оваа ле

DEN 127.84

Тераса коктел салон, хотел Клермонт Оукланд, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 2.67

Сан Диего де Алкала 1769 Сан Диего, Калифорнија Поштенска користена година : Неискористено...

DEN 3.00

Напишано Од Мајк Волфер Илустрирано Од Карл Молин Точка : Вдовица : Потомство #1 Издавач : Земјата Нула По�

DEN 1.67

Пошта Албани, NYујорк Поштенска користена година : Неискористено Редовна големина приближно 3 1 / 2 инчи x 5