.

.

Со попуст
Стерлинг заптивка и снабдување ORTFE006 Број-006 Стандарден тефлон О-РИНГ, Извонреден отпор на временските услови, Политетрафлуоро-етилен, 1/8 ID, 1/4 OD

Стерлинг заптивка и снабдување ORTFE006 Број-006 Стандарден тефлон О-РИНГ, Извонреден отпор на временските услови, Политетрафлуоро-етилен,

DEN 140.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Стерлинг заптивка и снабдување, чистите тефлон о-прстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат голема отпорност на деградирачките ефекти на изложеноста на такви растворувачи како ацетон, МЕК и ксилен Опсег на температура : -300 ° до +450 ° F. Цврстина (брег А) : 98, висок отпор на озон. Стерлинг заптивка и снабдување Tfe o прстените поседуваат просечни карактеристики на еластомер од 2.500 psi затегнување на затегнување и 300% издолжување, тие се тешки, отпорни на влијание, ниско триење, изведувачи кои не се твитаат во екстремно широк температурен опсег. Посебна грижа мора да се внимава за време на ракување и инсталирање на PTFE заптивка. Тие нема да се протегаат како традиционални еластомерни прстени. Поради неговата лоша отпорност на солза, за време на инсталацијата на прстенот О, треба да се води посебна грижа за да се избегне никирање или гребење на тефлон, бидејќи несовршеностите ќе предизвикаат истекување на прстенот О. Стерлинг заптивка и снабдување, чистите тефлон о-прстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат голема отпорност на деградирачките ефекти на изложеноста на такви растворувачи како ацетон, МЕК и ксилен. Опсег на температура : -300 ° до +450 ° F. Цврстина (брег А) : 98, висок отпор на озон. Стерлинг заптивка и снабдување Tfe o прстените поседуваат просечни карактеристики на еластомер од 2.500 psi затегнување на затегнување и 300% издолжување, тие се тешки, отпорни на влијание, ниско триење, изведувачи кои не се твитаат во екстремно широк температурен опсег.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1233.60

Materialидни куки Материјал : фиберборд, железо Материјалот е сигурен и издржлив ❥ Карактеристики на wallидн�

DEN 478.08

90% најлон, 10% спандекс S2 карго шорцеви : Забелешка : Појас на сликата не е за продажба и пакет без појас...

DEN 111.68

? Декор за роденденска забава на Мини задолжителна декорација за забавата на вашето дете, ништо не е под

DEN 3.33

Овој акрилен постамент, изложбен кревач е одличен за фигурини и често се користи за прикажување на мало�

DEN 2.33

Овој случај на паметни телефони е популарен бренд "ВТОРА КОЖА" со огромен број компатибилни модели и диз

DEN 2.33

Влезен напон со широк свет 100240 VAC 50 / 60 Hz OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над струја за за�

DEN 2.67

Луксузен сјај дијамантски жив песок тпу случај За Samsung Galaxy S20 FE 2022 Ротирачки прстен, прилагодливи агли на

DEN 0.33

Полиестер, спандекс Повлечете го затворањето Само миење на рацете Резервоарите се изработени од полиес

DEN 0.67

Керамика Направени во САД или увезени 🎅 Направено од керамички материјал 🎅 Цврст и издржлив, повр

DEN 0.67

ЕУ Ro HS : Во Согласност Со Изземање ECCN (САД) : Ear99 Дел Статус : Активни HTS : 853350 SVHC : Да SVHC Го Надминува Прагот : �

DEN 3.33

27 lb · во (3 n · m) оценет вртежен момент Директен дизајн Реверзибилно монтирање Електронско откривање на ш�

DEN 175.68

Компатибилен со TRX4 M 1 / 18 оригинални делови, цврсти и издржливи Во споредба со оригиналните делови, тој о�

DEN 2.33

Секси костим за капење Направени во САД и увезени Custory Wear Customer, 712 дена испорака Ве молиме, прочитајте ја �

DEN 114.88

Основана во 1982 г Оттогаш, силното наследство на Ланг привлече бројни светски познати уметници за кои бр�

DEN 2.00

Тенка, но елегантна, мазна површина ја прави различна од обичниот порцелан Тоа е во согласност со коскат

DEN 0.67

Компактен и Практичен со димензии 4,25 инчи широк и 7 инчи висок, Нашиот Единечен Држач за Поводник или Кл�

DEN 3.33

Фалсификувани Челик Вртливата Конструкција Дупки за монтирање дупчиња на 25 / 8 "х 3 5 / 8" до 3"х 3" 3 / 4 " Загара

DEN 3.33

Боген СПТ15А и СП158А се компактни, со голема разбирливост, дизајнирани звучници од типот на реентрант Бог

DEN 2.33

Четката е изработена од синтетички влакна и е совршена за подигање течности, прав или креми Целосна тор�

DEN 799.84

Контролер со одделно продаден сензор за држач создава систем за откривање на валкан филтер за воздух Мо

DEN 732.80

МАТЕРИЈАЛ : пластика МАТЕРИЈАЛ : пластика КАТЕГОРИЈА : Кревет И Бања, Четки За Тоалет И Чистење МАТЕРИЈАЛ

DEN 1.67

ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН АВ / Тв Надвор Видео Кабел / Олово ( НеОЕМ) Внесување тип : USB 10 ПИНСКИ AV конектор Излез т

DEN 2.67

Огледала за шминка ★ Единствено еднострано огледало, светло за природно полнење со висока дефиниција :

DEN 1.33

Моделирањето е прекрасно и дарежливо, многу погодно за различни прилики Исклучителна и стилска стаклен

DEN 1.00

Блок Машина За Бричење : + Едноставна Операција Оваа машина за бричење мраз Со едноставен чудак на рачка�

DEN 2114.40

Отворено / напојување со моќност Тешка галванизирана конструкција Двојна индикатор олово Прецизно зац

DEN 3199.84

ФМ Серија Спкрс 65 " Плоштад, 120w, Бело ФМ Серија Спкрс 6.5 " Плоштад, 120w, Бело FmF65 SW FM Серија Flush Mount Морски Звуч�

DEN 1328.00

► Уникатен стил : Модел Урн има дизајн убав и издржлив рачно изработен и дизајниран да ја претставува в�

DEN 953.60

Пареа Маса Тава, 1 / 4 големина, 105 / 6" х 65 / 16" х 21 / 2" длабоко, 23 мерач, антизаглавување, 18 / 8 нерѓосувачки чели�

DEN 1.67

Овие персонализирани картички за место се совршен завршен допир на вашата маса и одлична идеја да им по�

DEN 1510.40

100% Пу Финиот материјал, удобен и мек, го намалува стресот на зглобовите, ги зајакнува и тонови, го подобр�

DEN 353.60

Квалитетни хардвери на вратите за фиксирање Заврши Тип : Завртка Овој производ е произведен во Соединет

DEN 260.80

Оксфордска крпа Торба за рамо : Направено од врвен материјал за ткаенини во Оксфорд, издржлив и лесен Ча�

DEN 1.33

Привлечен Дизајн : Нашиот Комплет Од 2 Подлоги за Автомобили од Песочник има живописни уметнички дела во

DEN 2.00

Совршени тркала за рицинус за мала до голема опрема и мебел за мал простор Флексибилност : усвојува прец

DEN 2.67

Прекрасни 3 тини штандови плочата за сервирање на нивото има тркалезен дизајн со убава шема на основата

DEN 3.00

Заштита на подот : уникатниот дизајн на текстура на мекото гумено тркало не се лизга и бесшумно, и може д�

DEN 3.33

Големина на главата : 3мм / 0,12 '' (секоја диа); Главен материјал : Метал, дијамант Содржина на пакетот : 30 во 1

DEN 799.84

Организација со стил нема повеќе губење на клучеви! Хангарот за клучеви на wallидот од Јаир Емануел е сти�

DEN 1.33

Комплети за сликање со дијаманти】 Кис за сликање со дијаманти вклучува : HD платно, мониста во боја на Rhine

DEN 207.84

врвови за жени За големината : Ве молиме изберете ја големината според табелата со големина на сликата н

DEN 1.00

Пензиониран колекционер Рачно обоен порцелан Неверојатни детали Одделение 56 колекционерски пат на пат

DEN 175.20

? Овој подлога ви помага да ги заштитите врвовите на масата од гребнатини, лизгање и оштетување на водат�

DEN 175.84

Заштита на приватност : Санитарната торба за складирање на салфетки се специјално дизајнирани за менст�