.

.

Со попуст
Вестил НИЗОК-1г Насочен Дигалка/Количка Со Комбиниран Синџир Со Низок Главен Простор, Капацитет од 1000 фунти, 2 -6 Прирабница со Зрак

Вестил НИЗОК-1г Насочен Дигалка/Количка Со Комбиниран Синџир Со Низок Главен Простор, Капацитет од 1000 фунти, 2 -6 Прирабница

DEN 5679.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Компактниот дизајн работи добро на локации каде што е потребен повеќе простор за глава Тешката индустриска челична конструкција обезбедува долготрајна употреба. Дигалката на синџирот има десет стапки вертикален лифт. Стандардните ремени против паѓање обезбедуваат дополнителна безбедност. П вестилот дигалка за синџир со низок притисок и држач за количка е рачно управувана дигалка, со рачна количка за опрема со синџир за употреба на надземна опрема надвор од дофатот на операторот, низок простор за глава за работа во тесни простори и челична конструкција за јачина. Оваа дигалка има ремени против паѓање за дополнителна безбедност. Количката одговара на прирабница со широк опсег или зраци од Типот С. Потребно е собрание. Дигалките се уреди кои користат релативно мали количини на сила за подигнување, спуштање и повлекување на тешки товари. Рачните дигалки пренесуваат мала сила со рака или преку серија брзини за да ја помножат силата во една доволно голема за да го подигнат назначениот товар, или преку макара, барабан или сноп за да ја искористат силата во една доволно силна за да го подигнат товарот. Ова овозможува операторот да управува со тешки товари. Рачната сила обично се применува со помош на рачен ланец, рачка или рачка, кревајќи го товарот со кука прикачена на синџир, јаже или жица. Дигалките на рачниот синџир и рачката обично користат механички диск сопирачки наречени сопирачки во стилот На Вестон кои го држат товарот на место додека рацете на операторот се ослободуваат за да го направат следното повлекување, да го обезбедат товарот откако ќе се подигне и да го контролираат спуштањето на товарот додека се спушта. Дигалките за влечење на крцкалки обично користат крцкалки наместо механички сопирачки за да го обезбедат и контролираат товарот. Рачните дигалки најчесто се прицврстени или суспендирани од конструкции со држачи за куки или колички и се користат во индустријата за транспорт, градежништво, производство, рударство и ракување со материјали, меѓу другите.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 604.96 -50 %

Производител Број На Модел : DHW01 EPCCL298Y267 Ascend HW01 E / docomo случај со глен проверете шема која оди добро со сек�

DEN 559.20 -50 %

Овој отпечаток е професионално дигитално отпечатен на висококвалитетни залихи на сатенски картички До

DEN 191.84 -50 %

РАМНИ Жични Слушалки Моно Без Раце Микрофон За Слушалки Со Една Слушалка за Слушалки во Уво [3,5 мм] Бела К

DEN 1238.40 -50 %

1033SPC 280 X3CI AMETIRC (R) Број на дел Леано железо V макара за појас за SPC профил Vпојас 280 мм дијаметар на теренот...

DEN 2.67 -50 %

【Параметри】 Модел : SV23; Максимална излезна струја : 27А; Погоден дијаметар на жица : AWG1614; Големина на уста

DEN 319.84 -50 %

За : ова е хумористичен знак за перење гласи " Животот Е Премногу Краток за Да Се Преклопат Вградени Чарш�

DEN 527.84 -50 %

Специјален дизајн за FOTGA DP500 III Следете го системот за фокусирање Овозможете ја вашата железница од 15 мм �

DEN 0.33 -50 %

Мини Облека За Фотографија : Одлична изработка, посветете максимално внимание на секој детал за да му да

DEN 1.67 -50 %

Име на производот : гас пролетна шипка; Материјал : пластика, метал; Боја : сребрен тон Содржина на пакет :

DEN 280.80 -50 %

Име на производот : Сечење пила; Материјал : HSS : 75мм / 2,95 "; Дупка Дија : 22мм / 0,87" Дебелина : 3мм / 0,12 "; број �

DEN 1.33 -50 %

** ВНИМАНИЕ : пред купувањето, проверете дали ќе го повикате вашиот локален дилер за да потврдите дека ва�

DEN 191.84 -50 %

1Големина на предната Регистарска Табличка : нашите регистарски таблички се со димензии 6 Х 12 инчи / 15,2 Х 3

DEN 3.00 -50 %

● Големина На Организаторот на полначот : 15х24х8 см / 5, 9х9, 44х3, 14 инчи ● Материјал За Организатор на патува

DEN 2.00 -50 %

ФитментХ6014 Х6052 Х6054 замена дел Дизајн Црно Куќиште Јасна Леќа Хром Рефлектор Сина ПРЕДВОДЕНА Фарови Инс

DEN 191.84 -50 %

Двојна Неволја : веруваме дека повеќе е повеќе затоа ви дадовме 2 завеси од фолија наместо само една ;) Со

DEN 3.33 -50 %

Издржлив и Долготраен : Овој Лепак За Нокти Лесно Може Да Го Задржи Печатот на Ноктите, Лажните Нокти Со �

DEN 2.33 -50 %

НЕГУВАЈТЕ ГИ СУВИТЕ РАЦЕ НАЗАД КОН СОВРШЕНО ЗДРАВЈЕ : Темелно дизајнирани да ги задоволат потребите дур

DEN 2.00 -50 %

Генерички 28 Бои Декоративна Замена На Лента Школка Покрие Декорација Стрип За Dual Sense 5 PS5 Контролер...

DEN 5796.16 -50 %

Нбк Јапонија МЈЦ80КРД 1 1 / 8 инчи до 35ммџавтип Флексибилна Спојканбк Јапонија МЈЦ80КРД 1 1 / 8 инчи до 35мм Фле�

DEN 383.84 -50 %

24Пакување ЦРНИ полипропиленски папки во Тешка Категорија од 0,35 мм со 3 метални огради за да одговараат н

DEN 319.84 -50 %

[45ms УлтраНиска Латентност] G03 безжични слушалки беа создадени за да обезбедат најголемо аудио искуство �

DEN 3609.12 -50 %

Дополнителни политорби со тешки точки се отпорни на пункција и се препорачуваат за заштита на производ�

DEN 3200.00 -50 %

1942 Линколн Пченица Бронза Цент Денар Монета Оценето И сертифицирано ПР 65 РД од ПЦГ Профил Монети И Колек

DEN 1.67 -50 %

ТАМБЛЕР од нерѓосувачки ЧЕЛИК : оваа кригла за патување од 14 мл е изработена од нерѓосувачки челик за из�

DEN 3.33 -50 %

Направено со алуминиумска легура, силно и издржливо Сместете панели или платна високи до 33 инчи...

DEN 1.33 -50 %

НИНТЕНДО 3Д нуди нов начин за играње, 3Д без потреба од специјални очила Лизгачот СО 3д Длабочина ви овозм

DEN 1.33 -50 %

●Надградената Акрилна Кутија Е Задебелена И надградена на 2,65 мм, а основата е задебелена за 1 пати, лежи�

DEN 3.33 -50 %

●ОДЛИЧЕН МАТЕРИЈАЛ е Покриен Со висококвалитетна кожа и мека кадифена обвивка; Спречете го вашиот наки

DEN 287.84 -50 %

Големина9" долг х 6 " широк Организирајте ги вашите маски,тоалети, personal работи и чувајте ги чисти...

DEN 271.84 -50 %

€Хуманизиран дизајн qontube големина на сад за шеќер е 8oz, 3,5 "L*3,5" W*3,2 "H; големината На Стомна За Крем е 12oz,3,8"L*3

DEN 1430.40 -50 %

Сертифициран додаток „Made for Kindle“ (Kindle Fire HDX 8,9инчи) Претворете го вашиот Kindle Fire HDX 8.9 во попродуктивен уре�

DEN 2.00 -50 %

【Материјал и големина】 Решетката за палто е изработено од алуминиумска легура и ABS пластика, сè уште ра

DEN 1079.36 -50 %

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 192.00 -50 %

Тивко ниско децибели, тивко внатрешно место, не вознемирено Тоа е и колекција на уметност и совршена за �

DEN 544.00 -50 %

Вредност Пакет Велигденски Конфети : Пакетот доаѓа со 2,64 мл Велигденски конфети шарени конфети за маса,

DEN 0.33 -50 %

●Висококвалитетен Материјал : Изработен од висококвалитетен материјал, висока јачина, отпорен на абењ�