.

.

Со попуст
САД запечатуваат најголемиот дел-S40-115 силиконска гумена лента, без лепило, 40a, 3/16 Висина, ширина 3/8, должина од 10 '

САД запечатуваат најголемиот дел-S40-115 силиконска гумена лента, без лепило, 40a, 3/16 Висина, ширина 3/8, должина од 10 '

DEN 2.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Облик : лента; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3/16 "; ширина : 3/8"; Должина : 10 стапки. Боја : црвена; Текстура : мазна. Јачина на затегнување : 700 psi; Издолжување : 4; Јачина на солза : 17 N/mm; Компресија за компресија : 0,2; Густина : 1,25 g/cm3. Опсег на температура : -80 ° до 500 ° F; Спецификации се сретнаа : ASTM D2000 GE 407, FDA 21 CFR 177.2600, MIL-A-A-59588 Type 2 A Automotive-Fuel-Inject-Auxiliary-Air-Supplies. Продавници за продавници; Автомобилско гориво-инјектирање-добро-над-воздух-надлежби. Оваа формулација може да издржи највисоки температури и нуди најниска компресија во споредба со другите наши силиконски соединенија. Исто така е направен од материјали за поплаки на ФДА за храна, пијалоци и фармацевтски апликации. Силиконот има одлични својства за атмосфера.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 3.33

【Квалитетен материјал】 Шими на потковица главно усвојуваат квалитетен PP материјал, сигурен и стабиле�

DEN 1011.04

Големина : 2 парчиња дија 20мм, боја : должина 500мм Стандарден или нестандарден : нестандарден...

DEN 676.80

Chenille Kraft 390701 Креативност Улица Чувствува Лист Пакет Целосните листови овозможуваат разновидноста да со

DEN 2.67

96 "Л х 2" В х 1 / 8 " Т Анодизиран Алуминиумски Агол Елоксирана, Отпорна На ' рѓа, Лесна за чистење / бојадисува

DEN 2376.16

Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства за �

DEN 1.33

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 4 "; толер

DEN 411.20

Материјал : H59 месинг тркалезна шипка Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и друг

DEN 1.67

Големина : 0,01мм1,5мм, должина : 1м Пакет Вклучи : 1x фино жица од волфрам Микроструктура, механички својства,

DEN 1044.96

Има добра машинска обработка Месингот има голема јачина, висока цврстина и добра пластичност, но сепак �

DEN 1384.48

Различни големини : 100х150х2, 5мм, 100х150х3мм, 100х150х4мм, 100х150х5мм Добри механички својства, добра термичка плас

DEN 0.67

?ГОЛЕМИНА : НЕ НИЕ или големина Ние Сме азиска големина, ве молиме проверете ја нашата големина на послед

DEN 3.00

Висок квалитет Цврсти пластични крајни капачиња со дупки се совршени за висење на шипки од 3 / 8 "Даул Кре

DEN 1.33

→ Пренесување на црна светлина 0% Овие црни акрилни листови имаат сјајна сјајна површина изгледа визуе�

DEN 198.08

Облик : лист; Материјал : полипропилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; толеран�

DEN 2.33

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 3.00

【Големина на пакетот : 300мм должина 22мм ОД 18мм Внатрешен дијаметар 【Трајни 6063 Алуминиум】 Направено од �

DEN 0.33

Форма : ролна; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 50А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Деб�

DEN 1695.36

[Спецификации на предметите] Дурометар : 60а, текстура : мазна, дебелина : 1 / 16 ", ширина : 36", должина : 36 ", мат�

DEN 818.08

Облик : лист; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; толеранција на деб�

DEN 564.80

15 Серија ТДупчиња Истиснување Со Четири Отворени ТСлотови Компатибилен со сите 15 Серија Сврзувачки Еле

DEN 2.33

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 1.67

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 515.20

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : црна, јасност : непроaирна, дебелина : 1

DEN 3.33

Материјал : 99,9% бакар Големина на панелот : 100мм*150мм*0,8мм £ ¨l*W*H) Дебелина : 0,8мм, слоеви : единечна страна За

DEN 0.67

Облик : лист; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 8 "; то

DEN 1407.84

Карактеристики на материјалот : Тенка плоча од фолија е изработена Од месинг Н62 , топлина и одлична елас�

DEN 2.33

Материјал : 99,9% бакар Големина на панелот : 100мм*150мм*5мм £ ¨l*W*H) Дебелина : 5мм, слоеви : единечна страна За т�

DEN 0.67

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 2.67

Висока чистота, прецизна обработка, погодна за повеќекратни намени Добра спроводлива изведба, добри св�

DEN 255.84

Форма : ролна; Материјал : силикон; Одделение : храна; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4