.

.

Со попуст
Бар залихи, алуминиум, 6061,4 x 5 во, 6 стапки

Бар залихи, алуминиум, 6061,4 x 5 во, 6 стапки

DEN 1353.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Категорија : Суровини - алуминиум Категорија : Суровини - алуминиум. Залихи на рамен бар, рамен бар, дебелина (децимални) 4,0 во, ширина и должина 5 во x 72 in, тип на легура-алуминиум 6061, алуминиум, AMS-QQ-A-200, ASTM B221 стандарди, неотполирана завршница, екстрадиран, темперамент екстрадиран, Толеранција на дебелина +/- 0,034 во, толеранција на ширина +/- 0,034 во, толеранција на должина +/- 6.000 во, типична јачина на затегнување (PSI) 45,000, типична јачина на принос (PSI) 40,000 psi, типична тврдост 95, скала на цврстина bhn.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 252.64

Водоотпорен и УВ отпор Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложување на елемент

DEN 4038.72

Облик : лента; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепи�

DEN 1911.68

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 143.84

Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти пластични топки за лежишта Делрин полиоксиметилен (ПОМ) Цврсти плас

DEN 296.96

Големина на производот : 10,6 х 8,3 х 1,0 инчи (27 х 21 Земја На Производство : Јапонија Материјал : Керамика Едно�

DEN 533.60

Висок квалитет : Цврст гумен лист од комерцијално одделение Тој е цврст црна и мазна од обете страни со о

DEN 1.00

Облик : Лист; Тип На Клетка : Затворена Ќелија; Материјал : Неопренови Одделение : Лист; Цврстина : Затворе�

DEN 163.20

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 16 "; толеранција на дебе

DEN 2.33

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 3838.56

Лесно се измисли Одличен отпор на гребење Големо влијание и вкочанетост Временоста (УВ стабилизирана)...

DEN 3.33

Висок квалитет : BunaN / нитрилна комерцијална оценка гума е црна во боја со мазна завршница од двете стран�

DEN 737.60

[Спецификации на предметите] Цврстина : Екстра мека (0 4 psi), Мобилна тип : затворена ќелија, боја : црна, тек

DEN 3.33

Т2 рамен бакарен лист : и висок квалитет Перформанси : бакарен лист, мазна површина Лесно е да се сечат и з

DEN 158.08

Висок квалитет : Витон гума е црна во боја со мазна завршница од двете страни Издржливост : Овој материја

DEN 297.60

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

DEN 3.00

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 0.33

Висок квалитет : Силиконска гума од комерцијална оценка е црвена / портокалова боја со мазна завршница И

DEN 0.33

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Одделение : голема сила; Дурометар : 40А; Тип на поддршка : Акрилно лепил�

DEN 143.04

Температура на транзиција на стакло од приближно Супериорна хемиска отпорност Ниска апсорпција на вла�

DEN 3.00

+ / 002 дебелина само рамни и Паралелни страни сече + АСТМ А 895, АМС 5640, Мил Тест Извештаи Вклучени.375 х 12 х 12" Р

DEN 1246.40

Акриликот е посилен и полесен од стаклото, повеќенаменски Големина : 210мм x 297мм x 2,5мм дебела Боја : Сјајно

DEN 1.33

[Супер високо квалитетна гума] Гуманиот лист магацин е водечки глобален дистрибутер на гумени производ

DEN 1456.00

Баожуанг неи хан : Суи ФУ 1ПЦС тонг јиншǔ б ен Кајлиао : Тонг жи ченг, бајовен, ге ре 03 Х 100мм х 1000мм шијонг ј�

DEN 3.33

Висок квалитет : Цврст гумен лист од економијата на неопренови Тој е цврст црна и мазна од обете страни с

DEN 360.32

Фенолниот LE е пластичен ламинат од памучна ткаенина со фино ткаење со ист број на навој како фенолен L, н�

DEN 3.00

Изработен од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработка што може да издржи об�

DEN 2.67

TC4 титаниумската легура има одлична отпорност на корозија, мала густина, голема јачина, цврстина и завар

DEN 15593.28

[Спецификации на артикалот] Дурометар : 20а, текстура : мазна, тип на поддршка : лепило со високи температу�

DEN 2.33

16 мерач средна челична плоча стрижена исечена на големина 12 "х 18" Целиот наш метал е на квадрат исечен од

DEN 0.33

Облик : лист; Материјал : Неопрена; Оценка : стандард; Дурометар : 60А; Тип на поддршка : Акрилно лепило Дебе�

DEN 564.80

15 Серија ТДупчиња Истиснување Со Четири Отворени ТСлотови Компатибилен со сите 15 Серија Сврзувачки Еле