.

.

Со попуст
Два Si3n4 силикон нитрид 608 лежишта со топки 8x22x7

Два Si3n4 силикон нитрид 608 лежишта со топки 8x22x7

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Одделение 5 силиконски нитрид топки 80% помалку триење од стандардните метални топки. Големина на лежиштето : 8мм x 22mm x 7mm (608) - единечен штит - лежиште на керамички топка - сет од 2 - ова е веројатно најдобрата вредност за високо -керамички лежишта на пазарот. Топчињата се изработени од силикон нитрид, што е одлична комбинација на својства што доведува до отпорност на термички шок, можност за издржување на високи структурни оптоварувања на висока температура и супериорна отпорност на абење. Лежиштата на силикон нитрид се користат во главните мотори на вселенските шатлови на НАСА. Лежиштата на топката на силикон нитрид се потешки од металот што го намалува контакт со патеката за лежишта. Ова резултира во 80% помалку триење, 3 до 10 пати подолг живот, 80% поголема брзина, 60% помала тежина, можност за работа со гладување на подмачкување, поголема отпорност на корозија и поголема температура на работа, во споредба со традиционалните лежишта. Топчињата со силикон нитрид тежат 79% помалку од толфрам карбидни топки.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 672.00

100% полиестер Затворање на вратоврска ★ 【Големина】 Една големина се вклопува за какви било форми на гл�

DEN 3.33

Монтажа на биро, достапна во основата на стегачот и базата на гром Дебелина на табелата за стегање : 0,79 "2,

DEN 1.00

Надворешен Дијаметар : 16мм / 0,63 инчи; Внатрешен Дијаметар : 11мм / 0,43 инчи; Дијаметар На Жица : 2,5 мм / 0,1 ин

DEN 142.24

1,2 инчен најлон пролетен стегач, тип на дрво за обработка на дрво, силен клип, тешки за тешки прстиМатери�

DEN 400.16

Цена за : Секоја ставка : Земја на потекло на сијалицата на аспираторот (предмет на промена) : Кина Цена за

DEN 127.84

Големина : 2,1 / 8Х1, 7 / 8 ИНЧИ / Прикажи на следната слика Упатство За Железо На : Прскање доволно пареа на по

DEN 3.00

Материјал : HSS, кобалт; Должина на флејта : 70мм / 2,8 " Вкупна должина : 140мм / 5,5"; Дијаметар на дупче за дупче

DEN 3.00

Феникс контакт 1758131 Феникс Контакт Комбикон заглавие Дел Број : 1758131 Опис / Тип : MVSTBV 2.08 Header Combicon без стран�

DEN 287.36

Замена На Мотото Јасна Леќа Црни Led Трепкачи Индикатори За 2013 Сузуки GSXR1000 Материјал : Абс Пластика.100% Сос

DEN 873.60

Опис на производот Дпн Игли За Плетење Поставете Книги За Плетење За Бебиња Буци Плетени Фрлаат Ќебиња �

DEN 418.56

Материјали со висок квалитет, висока прецизност, мазно сечење, специјална отпорност на влијание и голем

DEN 835.68

Константна струја на излез со висок излезен напон> 60 VDC Запознајте го нивото на имунитет на 6 KV Surge (IEC6100045).

DEN 0.33

Прилагодлив Пиштол За Прскање Со Пескарење : пиштолот за пневматско минирање може да го прилагоди прото

DEN 2.00

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Затворање на патент Екојакната на

DEN 159.84

Висококвалитетен организатор на лондонски кожен послужавник е изработен Со Висококвалитетна микрофиб

DEN 322.88

Произведено во САД Висината на пакетот е 0,2 инчи Должината на пакетот е 10,0 инчи Ширина на пакетот е 13,0 ин�

DEN 764.80

Црнобело префрлување, прилагодување на датумот Прилагодување на сликата : Изложеност, задржување На Тр�

DEN 0.67

Материјал : Суспензијата на работниот појас е изработен од најлон и полиестер, што е лесен удобен, силен

DEN 1.67

Широко се користи за индустриски игли за издавање, погодни за издавање течност, лепак и друго издавање л

DEN 3.33

Месинг Тон Метална рамка геометриски облик накит случај кула со стаклени ѕидови Едноставна и елегантна

DEN 200.80

Катја Предиво, Лувр,50 грама, 180 јарди Направено од 96% Вискоза, 3% Полиестер, 1% Најлон Предложени Игли За Пле

DEN 2.00

Голема големина : 19, 3х11, 8х15, 9 во / 49х30х40, 5 см, околу 60Л Оваа пречка за перење е доста голема, можете да став�

DEN 1.33

❤ Внатрешниот дијаметар на устата на тенџерето е околу 4,5 см со нишки ❤ Повеќето од нив се користат во с�

DEN 3472.48

Предизграден модел Големина во инчи : Должина : 8 Материјал : диекаст Предсобраниот модел, подготвен за п�

DEN 313.60

Оксфорд Ткаенина Одговара За Повеќето Големини На Подлоги : Целосните патентјога кеси се изработени сп�

DEN 2.67

Производ 1 : Трипати, единечна wallидна плоча направена од корупат Производ 1 : Не е потребен штанд!...

DEN 3.00

Се користи во домашни уреди, аудио, играчки, глувче, деловни машини, комуникациска опрема и друга електр�

DEN 1195.20

Големина : 15 см х 18 см (6 инчи х 7 инчи) Класификација : очила крпа Карактеристика : Правоаголна форма; се К�

DEN 399.84

Електричен Екстрактор За Мед Со голема брзина : овој екстрактор за мед има мотор од 140 W со опции со проме�

DEN 1.67

Ултратенок сјајно заштитен филм на екранот дизајниран специјално за Monitor View Sonic 32 (VX32762 KMHD2) Кристално чис