.

.

Со попуст
Cheeroyal 1 пакет плус чорапи за компресија со големина за жени и мажи, 20-30 mmhg дополнителни големи чорапи за поддршка на циркулација

Cheeroyal 1 пакет плус чорапи за компресија со големина за жени и мажи, 20-30 mmhg дополнителни големи чорапи за поддршка на циркулација

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

85% најлон; 15% полиестер Повлекување на затворање. Само миење на рацете. Плус телиња со големина -Овие удобни широки чорапи за компресија на теле е подготвени и совршени за мажи и жени, кои носат во екстра голема или плус големина, кои се поддржувачки за телиња со плус големина. Поудобно од чорапите за компресија со нормална големина, овие големи и високи чорапи за компресија на телето ви носат силна поддршка на нозете и долготрајна дипломирана компресија. Повеќе избор на големина - плус големина (2xl -7xl) Може да се повикате на табелата со големина за да ја изберете соодветната големина (и генерално предлагаме да изберете поголема големина ако се двоумите помеѓу две димензии). Нашите чорапи со висока компресија на коленото имаат убава и пријатна поддршка без да бидат премногу тесни и ефикасно ја зголемуваат циркулацијата на крвта. Иновација на терапија со компресија - Нашите чорапи за компресија (20-30 mm Hg) се различни од традиционалните. Тие имаат различни градиенти на притисок од дното до врвот за да обезбедат непречен проток на крвни садови од дисталниот крај до проксималниот крај. Повеќе подобрување на циркулацијата на крвта значи повеќе поздрави нозе и помалку болка+оток. Трајни и дишење и удобно - нашите чорапи обезбедуваат подобра јачина на ткаенината, додека ја задржуваат флексибилноста на мекоста и подобрената пропустливост на воздухот високо прилагодена за процесот на компресија. WICH дизајни за да се овозможи Chafing и иритирачки бесплатно искуство со носење на подолг период за да се задржат мирис. Докажано е дека чорапите со високи перформанси- компресија ги подобруваат перформансите, обезбедуваат оптимална артикулација и поддршка на мускулите, помагаат во закрепнувањето на брзината и да обезбедат олеснување од повредата и воспалението, што ви носат неограничени здравствени придобивки. Оние што многу инвестираа во атлетика и фитнес начин на живот. Тоа е одличен подарок за спортисти, фанатици за вежбање, канцелариски работници, родители или баби и дедовци, тркачи, медицински сестри и лекари. Многумина од нас ја доживеаја фрустрацијата од болка во нозете и нозете, држејќи нè од активностите што ги сакаме. Болката може да ве спречи да вежбате, да се фокусирате на работа и да поминувате време со пријателите и семејството. Но, постојат области на вашето здравје каде имате целосна контрола, нашите чорапи за компресија можат да ви помогнат да се вратите во замав на нештата, да се чувствувате поздраво и да уживате во слободата.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.33

100% полиестер Машински миење , Хегани за јога панталони со лежишта со среднополовината / високополовинат

DEN 1.00

50% памук, 43% полиестер, 7% еластан Повлечете го затворањето Inенски иконски панталони за прикажување на го�

DEN 10068.00

Памук, еластичен Земја како етикетирана Доаѓа тврдо и не меко, со стилско горно тело Памучниот материја�

DEN 648.00

81% полиестер, 19% спандекс Повлекување на затворање 81% полиестер / 19% спандекс quакард Наменето за : вежби з

DEN 0.67

Еластична Затворање на клипот Влажно избришете го чисто ☘ Капиче за истегнување на ременот Одржување �

DEN 0.67

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот Материјал : полиестер Висококвали�

DEN 884.80

Мешавина од памук Затворање на копчињата Само миење на рацете white floral shirt womens blouse and dress ladies work blouses and tops fitt

DEN 3.00

Овие сетови за тренингот и двата се затегнати и имаат добра отпорност на враќање Оваа облека е совршена

DEN 0.33

Увезени Затворање на копчињата Омништит напредната репелуција ги запечатува распрскувачите и дамките

DEN 47.84

Сет на градник со кратки ракави за екипаж ✈✈✈ ДЕЛОВИ : Обично 714 работни дена ღ❤ Секој проблем со произ

DEN 3.33

100% авиокомпаниски чешлано и памук со прстен, 32 сингл 4,2 мл Повлечете го затворањето Страна се залета...

DEN 271.68

100% полиестер Материјал за дишење : Буфантната капа е направена од полиестер за дишење, лесна, ткаенина ш�

DEN 2.67

Направено од полиестер и спандекс Направени во САД и увезени 712 дена испорака Почитувана кралица Ве мол�

DEN 1151.20

100% синтетички Неутрални чевли за трчање со високо дишење на горниот дел од мрежни мрежи со лесни синтет�

DEN 2191.84

AHAR® PlOutsole Guideo Technology има за цел да го намали целокупното оптоварување поставено на долните екстремитети..

DEN 1193.60

100% полиестер Материјал за дишење жените шорцеви ви носат поинакво искуство со носење Ткаенина за дишењ

DEN 720.00

Гума ѓон Зголемете ја средната должина Затворање на чипка Вашиот ум може да се обиде да ве купат...

DEN 447.20

Мешавина од Ангора Направено во Кина Еластично затворање Само суво чисто Еластична, лесна за истегнува�

DEN 415.84

82% најлон, 18% спандекс Затворање на влечење Овие метални шорцеви што се совпаѓаат со пар очила или симпат

DEN 1.67

100% полиестер Затворање на влечење Материјал : Буфантната капа е изработена од полиестерска ткаенина, к

DEN 1.67

95% памук, 5% спандекс Затворање на влечење Одличен материјал : Содржината на памук на шорцевите што ќе ги �

DEN 2.33

99% памук+1% полиестер Само миење на рацете ¡° Јас се идентификувам како теоретичар на заговор, моите заме�

DEN 2.00

100% памук Еластично затворање ❣❣material : Направено од памук и постелнина, тоа е мека и удобна, лесна и дише,

DEN 350.40

94% полиестер, 6% спандекс Повлечете го затворањето Машинско миење, смалете го суво ниско или лежено рамно

DEN 190.24

100% акрилик Затворање на кука и јамка Само миење на рацете Една големина најмногу одговара...

DEN 0.33

100% полиестер Повлечете го затворањето Лесни технички врвови за мултиспортни активности со удобност од

DEN 0.67

100% висококвалитетен материјал 【Никогаш нема да жалам што ќе добиете】 женските летни фустани усвојува

DEN 1999.84

Направени во САД или увезени Лесни, удобни, издржливиги нафрливме нашите ленти за напнатост инспириран�

DEN 3.33

100% полиестер Легинци хеланки за жени со стомакот контролираат високи половини хеланки за жени женски х�

DEN 720.00

100% полиестер Направени во САД и увезени Еластично затворање Сатенска обвивка Супер мек и топло...

DEN 1.00

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 92% полиестер, 8% спандекс...

DEN 0.67

100% акрилик Повлекување на затворање Само миење на рацете 100% акрилик, затегнување на ребра Етикетата Carhar

DEN 1.67

85%најлон, 15%спандекс Затворање на патент 【Лесен и брз сув】 】енски каргошорцеви за пешачење се изработе

DEN 0.67

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот V вратот, без ракави, проточен поли�

DEN 350.24

89% најлон, 11% спандекс Повлечете го затворањето Отстранлива ознака : Нема потреба од ножици, лесно да ја р

DEN 163.68

100% памук Затворање на кука и очи Спортски градник со голема поддршка, направен делумно со рециклирани м�

DEN 0.67

100% најлон Затворање на патент Во кој има елегантен и едноставен дизајн, Jamејми Садок 17,5 "СКОРТ доаѓа со д�

DEN 1.33

Полиестер Повлечете го затворањето ★Материјал : 92% полиестер + 8% амонијак, кој има добра еластичност, е м

DEN 3.33

Comm Комфициран материјал брзо ќе стане ваш омилен Мекиот материјал обезбедува пријатно чувство на кожа�

DEN 3.33

90% полиестер, 10% спандекс Еластично затворање Белешка : Обрнете внимание на табелата со големина на трет�

DEN 2.67

Големина : Големината работи мала, препорачајте 12 големина нагоре ?? , култури многу добро Удобен дизајн :

DEN 352.00

Мерино волна, најлон, спандекс Направено во САД Повлечете го затворањето Измијте ме помалку : да ја одрж�