.

.

Со попуст
Houcho.com Шуо Сантоку нож, 6,49 “

Houcho.com Шуо Сантоку нож, 6,49 “

DEN 2.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нож за сите намени за домашни готвачи Должина на сечилото : 6,49 "(165мм) Дебелина : 0,09" (2,5мм). За полесна грижа, челичното јадро е сендвич помеѓу два слоја од не'рѓосувачки челик од отпорност на 'рѓа. Забележете дека работниот дел е изработен од челик, а не силен за 'рѓа, ве молиме, избришете темелно по употребата. Направено во Сакаи, Осака Јапонија. Нож за сите намени за домашни готвачи. Должина на сечилото : 6,49 "(165мм) Дебелина : 0,09" (2,5мм). За полесна грижа, челичното јадро е сендвич помеѓу два слоја од не'рѓосувачки челик од отпорност на 'рѓа. Забележете дека работниот дел е изработен од челик, а не силен за 'рѓа, ве молиме, избришете темелно по употребата. Направено во Сакаи, Осака Јапонија. Зборот Сантоту има јапонско историско значење што значи „три доблести“. Популарните ножеви во јапонски стил Сантоку се при рака во кујната. Овој нож за сите намени може ефикасно да се исецка, парче и коцки. За полесна грижа, челичното јадро е сендвич помеѓу два слоја од не'рѓосувачки челик од отпорност на 'рѓа. Забележете дека работниот дел е изработен од челик, а не силен за 'рѓа, ве молиме, избришете темелно по употребата.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2319.04

Безбедно исчистете ги сите ваши производи од Ембер со четката за шише Работи одлично на сите големини н�

DEN 390.40

Прстен за салфетка на Хаваи Направен од материјал, прстенот за салфетка е издржлив и употреба на лаптоп

DEN 1.33

Постелнина Природен Материјал : ленена (како лопатка) ткаенина Издржлив и лесен за чистење Големина : ши�

DEN 95.20

Контејнер за складирање : Изработено со трајна чиста PP+TPR пластика, и докажано е дека е посилна, потрајна

DEN 0.67

Материјал : полицата за решетки за палто е изработена од микрофибер кожа и тврда пластика Димензија : ви

DEN 0.67

Tumbler од не'рѓосувачки челик : Оваа кригла од 14 мл е направена од не'рѓосувачки челик за издржливост и пома

DEN 3.00

Места за апликации : Западен ресторан, кафуле, хотел Starвезда, домашна трпезариска маса Опис : Чувствувај�

DEN 2121.60

Гумен материјал, добра флексибилност, лесна за чистење Може да се користи во кујна и бања Дизајнот на ду�

DEN 111.84

®Супериорен Квалитет●Комплет За отворање Шишиња за лесно ракување, нуди цврст стисок помеѓу отворачот

DEN 2.33

Сотне Нелеплив СлојОвој 3 qt тенџере обложен со" Витфорд " нелеплив слој доаѓа од САД, долгорочна нелеплив

DEN 3.00

Име : Штапер за размери со рибини со мултифукција Постави : Со покритие, со риба нож побрзо, убедливо...

DEN 3.00

Одлични ножици за сите намени за кујна, домаќинство, дом, автомобил ■ Не'рѓосувачки челик од одделение з

DEN 228.80

Вечера за вечера ја исполнува дигиталната ера со овој ултра модерен дизајн, во нијанси на мека сина и ср�

DEN 1.00

Пластика Компактен организатор на прибор за јадење : Кутијата за одвод обезбедува сува околина за прибо

DEN 1439.84

【Луксузен британски кралски куп сет со форма на ливчиња во златна】 Оваа прекрасна чаша и чинија сет до�

DEN 1.00

Издржлива чаша за кафе чашата за чаша за кафе е изработена од керамика, а не од вашата обична кригла за к

DEN 3.33

Стилски може да се ладиме големина 10 Го задржува вашиот пијалок изолиран и вашите раце се заштитени...

DEN 164.80

★ Изолирана големина на чашата : 26x6,7 см / 10 ★ Изолиран кригла Материјал : Кригла за кафе е направена од 304

DEN 2.33

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : приближно Дијаметар 3,3 x Висина 1,8 инчи (

DEN 766.40

Персонализирани бели бели смешни чаши за кафе за жени ве молиме кликнете на прилагодете се сега и изнен

DEN 2.33

Лесно е да се преклопи и чувате со не заземање премногу простор, можете да го донесете со себе Може да им�

DEN 5152.00

Чај домашно милениче е декоративен украс за вашата маса за чај и работна површина : со прекрасни изглед �

DEN 2.00

Универзална големина : Стандардна рунда 256 “, дизајнирана да одговара на држачите за чаши во повеќето ав

DEN 0.67

Висококвалитетната кригла го прави совршен подарок за секого Печатени само на најквалитетни чаши и печ

DEN 1.00

Не'рѓосувачки челик Еколошки материјали, дното на чашата е задебелено, и тој е издржлив Дизајн на капаче

DEN 737.60

★ Изолирана големина на чашата : 26x6,7 см / 10 ★ Изолиран кригла Материјал : Кригла за кафе е направена од 304

DEN 0.33

Увезени Нема затворање на затворање Материјал 300d Оксфордска ткаенина, цврста ткаенина, не е лесна за ош

DEN 2.33

Совршен подарок за секоја пригода Фасцинирајте ги секој пат откривајќи тајна или изненадувачка слика...

DEN 2.33

Можете да ја испратите оваа лопатка со ориз до вашето семејство и пријатели како подароци Ергономски ди

DEN 0.67

Премиум керамичка кригла : Оваа керамичка кригла за кафе е машина за миење садови и микробранова безбед�

DEN 1.33

Јадењата се поставени уредно, заштедете простор за да го направите вашиот простор поуреден Добра издрж�

DEN 2.67

Направено од најдобрите цврсти месинг материјали Скриен хардвер за монтирање на завртки лесно се инста

DEN 830.40

Меката површина, стилска и дарежлива, е погодна како подарок за пријателите 316 L материјал од не'рѓосувач

DEN 126.08

Склопување на дното, набори рамно за складирање 1 / 8 "(3мм) САД изработени поли полиња Одговара стандарден

DEN 286.24

Квалитетен материјал : Овие прекрасни плочи се изработени од супериорен квалитет, екстраисцрпувачка ха

DEN 0.33

Пакет од 2 пакувања ривиера пијалоци коктел салфетки од дизајн на хартија и уметници Ања Рибенашм; Вкупн

DEN 1.67

Повикот за капе е густа и убава, може да се отстрани по желба и е лесно да се исчисти Не само прибор за јад

DEN 2.67

Так за чај : Добро запечатување, антиОДОР и мирис Функција : Преносен Применлива сцена : Дневна соба Днев�

DEN 2.33

Nuwave Pro Pro Plе неверојатно удобна лесна за употреба на главата за напојување е толку интуитивна што сè што �

DEN 3.33

Бидејќи има содржина на железо од повеќе од 99%, тоа е нелеплива тава и не содржи никаква хемиска обвивка �

DEN 159.84

Уникатен занает со изменета глазура за печка толку едноставен, но класичен дизајн Секоја кригла кафе е

DEN 2.33

●ОМИЛЕНА АЛАТКА ВО КУЈНАТА : овие дрвени рамни шпатули од 12 инчи отсега ќе бидат вашите најпопуларни ал�

DEN 3.33

Организаторот за зачини зачини изгледа софистициран на која било таблета, може да се постави дома и ком�

DEN 3.33

Големина : Достапно во пакет од 3, нашите душеци од 11,8 x 17,7 инчи ќе ја заштитат вашата табела од сите видов�