.

.

Со попуст
2 парчиња Цпу Алатки Дијамант Вртење Инсерти DCGT070202/04 DCGT21. 50. 5/1 PCD За Појавување На Алуминиум, Магнезиум, цинк, Олово, Бакар Агол Радиус R0. 1 R0. 2) PCD)

2 парчиња Цпу Алатки Дијамант Вртење Инсерти DCGT070202/04 DCGT21. 50. 5/1 PCD За Појавување На Алуминиум, Магнезиум, цинк, Олово, Бакар

DEN 159.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Модел : DCGT070202/04 DCGT21 5/1 Pcd Дијамантски Цпу Алатки. Карактеристики : Непречено сечење, Остар раб, отстранување На Чипови и кршење чипови. Главно се користи за алуминиум, магнезиум, цинк, олово, бакар. Материјал : ПЦД. Пакет : 2 парчиња (Кутија). Модел : DCGT070202/04 DCGT21.5/1 Карактеристики : Непречено сечење , Остар раб, отстранување На Чипови И кршење чипови за машина : алуминиум, магнезиум, цинк, олово, Бакар Препорачани параметри : Храна : 0,05-05mmcuting брзина : 200-3000m/мин еднострани и еден агол на располагање за пакување : 2 парчиња/пакет (кутија).

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 91.68

Мелница Машина, обично се користи за да се соберат на мелење машина Погоден за цпу центар за обработка н�

DEN 534.88

Подлога со голема брзина на челик Краток комори од обете страни на Die за да го проширите животот на алатк

DEN 3.33

Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Метал HSS VC10 H

DEN 2.67

Вие ја купувате сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродук и / или етикетирање : Состојба : Ко

DEN 7780.16

Шанк Дија : 5 / 8 " Вратот Дија : 5 / 16" Cutter Dia : 5 / 8 " Севкупна должина : 31 / 2" Должина на вратот : 1 " 0,6250" (5 / 8) сечење

DEN 2.33

Придобивки од семејството на овој производ : иновативен дизајн на сечилото Вметнете дизајн оптимизиран

DEN 0.33

Апликација за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии Карбид�

DEN 1.00

ВИДИЈА 5283484 Копирај Мелници М200 Серија Инчен Крај Мил 07500 Инчен Диа, 0.2000 Инчен Макс Длабочина, 2.0000 " Должин

DEN 231.36

МАТЕРИЈАЛНА ПРИМЕНА ЗА М не'рѓосувачки челик N Неферозен метал P челик Тип на работа преку дупка...

DEN 976.00

Дупчалките со продолжена должина се подолги од стандардните централни вежби и можат да пристапат тешко

DEN 1.33

Балансирана фино мелодија со опционални завртки за поставување M6 Погодно за алатки за сечење на карбид

DEN 947.20

Вие го купувате држачот на Picture Tool Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / или етикети

DEN 0.33

Tr16 x 3 трапезоидна метричка десна рака умира Тема на темата : 3мм ДИЕ надвор од дијаметарот е 38мм Tr16 x 3 трап

DEN 3.00

Qualite Bakelite Qualite производот е изработен од Висококвалитетен Бакелит, робустен и издржлив Quomanized Design ® дизај

DEN 10816.00

Максимална длабочина на сечење : 0,709 инчи Секачот коромил 790 е првиот избор за изоН материјали Се користи

DEN 13951.52

За дупки до 7€DC Силно и отпорно на замор вежба тело Робусни седишта за вметнување со три потпорни контак

DEN 3.00

Заштеда на ТРУД има дизајн за сечење макара што овозможува брзо и уредно сечење на цевки со поттик, што �

DEN 2.33

Дијаметар на сечење : 52мм, Висина : 5мм, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : Н2 Материјал : Прои�

DEN 180.64

●Големина и Должина : 1,89 " / 48мм, Глава На Конец : 0,57 " / 15мм, Квадратна Глава : 2,5 мм х 2,5 мм( Л*В), Дијаметар На

DEN 3.33

Дијаметар на сечење : 15 / 16 Инчи, ТПИ : 12 Заби По Инч, Насока На Сечење : Десна Рака, Класа На Точност : 2Б Мате

DEN 1.67

Направете внатрешни нишки во многу мали дупки Направете внатрешни нишки во многу мали дупки Работете с�

DEN 1.00

Директно екстра Долго Стебло Волфрам Карбид Крај Мелница / мелење машина алатки Број На Модел : Cae48 X8 L60,75,

DEN 1.33

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 2.67

Со голема отпорност на свиткување и отпорност на абење, тој специјално се користи за голема цврстина, ап

DEN 127.84

Материјал : Челик со алатка за легура, дијаметар на сечење : 7 / 16 инчи, TPI : 40 заби по инч, Насока на сечење : �

DEN 1345.60

Мост ремимер Лева рака спирален флејта номинална диа : 3 / 4 точка Дија : 7 / 16 ОАЛ : 12 Флејт Должина : 7 3 / 8 М

DEN 3.00

Придобивки од семејството на овој производ : обработка без вибрации Брзо поставување и за алатка и вмет�

DEN 2.00

Индустриски Дупчалки Издржлив и долг работен век.Висока цврстина, носете висока температура Рачката из

DEN 2.00

Цпу прецизно тло за брза пенетрација, точност и долг животен век Флејтите ја извршуваат должината на се�

DEN 3.33

Коромант Капто Надворешни SL адаптери Системи за алатки, стандард Досадни адаптери за бар (неротирачки) �

DEN 397.60

5 Флејта Променлива Спирала Висока Брзина Никулец Должина Крајот Мелници Одликувајќи се : Променлива те

DEN 537.76

Дизајниран за обработка за општа намена Централно сечење Алтин опција за обложување за дополнителна по

DEN 1474.24

Цена За : Секоја Компатибилност Од Нерѓосувачки (М) : Нема Радиус На Аголот : 00600" Супер Легура (И) Компатиб�

DEN 3.33

Оваа крајна мелница непречено сече, не се држи до чипс, не поцрнува и ја подобрува брзината Овој фреза за

DEN 3.00

Вие ја купувате наставката на сликата Chuck Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Корист

DEN 2.33

Лесно прилагодување и ниска почетна инвестиција Достапни се глави за груба и прецизна завршна обработк

DEN 0.33

Дупчалка Со Двоен Крај Должина На Флејта : 1 / 2 Големини : Фракционен Материјал : Челична Завршница / Облог

DEN 370.72

Дизајниран за соочување и здодевни апликации во дупки Полирано поделено лице за подобрено задржување �

DEN 427.68

Подобрен живот и перформанси Го одржува работ подолг од стандардните секачи, особено на потешките чели�

DEN 1.00

Вие го купувате Сликањето на Collet 50 Collet Chucktool Sold By M & J Tooling Llcdayton, спецификациите на охиопродукцијата и / и�

DEN 1034.72

Челичните алати со голема брзина се добри за повеќето апликации за општа намена, нудејќи комбинација на

DEN 9136.00

ЕТОП навој спојка големина Е25 Заменлива Глава Дури И Теренот Снабдување Со Течноста За Ладење Внатреше�

DEN 1786.88

Извонредни способности за ригидност и стегање на системот Гарантира брзо време на циклус и ограничени �

DEN 2.67

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 2834.56

ВИДИЈА 6525234 Серија 5 V0 E Vari Mill II Инчен Крај Мил 07500 Инчен Диа, 1.7500 Инчен Максимална Длабочина, 4.0000 " Должина,