.

.

Со попуст
Карбид Мелење машина 1 S18Q-MTJNR16 S20R-MTJNR16 S25S-Mtjnr16 Внатрешна Алатка За Вртење ДРЖАЧ TNMG16 Карбид Вметнете Вртење Бар Цпу Алатка За Сечење Во Собата

Карбид Мелење машина 1 S18Q-MTJNR16 S20R-MTJNR16 S25S-Mtjnr16 Внатрешна Алатка За Вртење ДРЖАЧ TNMG16 Карбид Вметнете Вртење Бар Цпу

DEN 553.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со голема цврстина и голема брзина Не е лесно да се држат алатки и непречено ги отстрануваат чиповите. Стеблото е цврсто и издржливо. Исклучително полирање, фин сјај. Увезени база тело, алатка прачка увезени 40cr материјал. Машината за мелење е погодна за странично мелење, крајно мелење, завршна обработка итн. Погоден за јаглероден челик, мек легиран челик, челик за умирање, челик за алат, леано железо, титаниум, алуминиум итн.TNMG JC600 : се користи за обработка на челични делови.TNMG KT930 S : се користи за обработка на нерѓосувачки челик.TNMG H01 : Се Користи за обработка на алуминиумски и бакарни делови.TNMG KT60 : керамички сечила за обработка на благ челик.TNMG KT5115 : се користи за обработка на леано железо.- Тм : Полу-завршена геометрија.-Ха : Полупроизводи со жлебови.- МА : Обработка на обичен нерѓосувачки челик. Жлебот е погоден за полу-завршна обработка.- СЕДИШТЕ : Завршена геометрија. Добри перформанси на сечење.Вклучен пакет : Нема вметнување : има само една лента со алатки и клуч во package.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.33

Арбор коромант диск мелница (4 завртки) големина 1125" Ширина На Сечење 1.417 " Дијаметар На Дупката За Завртк

DEN 5338.56

Вметнете геометрија за лесно сечење за ниски сили на сечење и за да избегнете отклонување и вибрации Ма�

DEN 2.00

【Големина】 Дијаметар на сечење : 16мм, теренот : 1,5мм, насока на сечење : десна рака 【Функција】 Дизајн на

DEN 1345.60

Мост ремимер Лева рака спирален флејта номинална диа : 3 / 4 точка Дија : 7 / 16 ОАЛ : 12 Флејт Должина : 7 3 / 8 М

DEN 0.33

Вие го купувате на сликата држач за алатки BT40Солд од M&J Tooling Llcdayton, спецификации на ohioproduct и / или етикети�

DEN 2528.00

Продолжен живот на алатката : Повеќе време во сечење, помалку застој за замена на алатки Зголемените ста

DEN 2.00

Геометријата на спиралнофлуит оптимизирана за да се обезбеди ефикасно исфрлање на чипови во слепи дупк

DEN 0.67

Комбинирана Вежба Карактеристики : Тоа е велдон шенк тоа постабилно стегање за стабилно сечење...

DEN 751.68

Пиштол Вежба Битови Вежба Малку Карбид Вметнете У Дупчење Индексирани Вежба Вметнете За Метал Вртење В�

DEN 4060.80

Се препорачува за егзотични материјали За употреба во апликации за длабоки слотови...

DEN 1.00

Се користи за влошки во негативен стил Склопот на стегачот содржи стегач, завртка и прстен за задржувањ�

DEN 1.33

Пакет од 12 Кео долга серија комбинираната вежба и мијалниците се користат за производство на централни

DEN 0.33

Овој Турникет Безбедносни Системи Целосна Безбедност Турникет се користи за да се овозможи без надзор �

DEN 1.00

Сетови за бит од дрво издржлив и долг животен век Висока цврстина, носат висока температура...

DEN 1956.80

9 компјутери во цврста пластична кутија Стандардните исечоци се за нормални стапки на отстранување на м

DEN 3888.00

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 6352.00

Коромант Капто сечење единици, надворешни Вртење Алатки, стандард Носители Вртење Алатки За Керамички �

DEN 1242.72

Алфа САД Спирална точка Допрете 448 Големина на допрете, стил на приклучок 2 флејти, ограничувања на мелењ

DEN 1.33

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 7470.56

Синхрона храна или затегнувањекомпресија, држачи за брзо ослободување Стандардни и системи за прислуш�

DEN 1.00

Метричката нишка десната рака умира Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да н

DEN 3.33

Професионален Индустриски Секач за Вежби со Висока Цврстина и Отпорност на Абење, Висока Отпорност на Т

DEN 2.00

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

DEN 712.00

Карактеристики : 100% висок квалитет и Сосема нов 150 парчиња пресврт вежба битови во складирање пластична

DEN 1.33

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 2.33

10 парчиња бурли за ротирачка вежба, изработена од квалитетен челик во волфрам (цврст карбид), може да се �

DEN 3.00

Luctool обезбедува алатки за навој, вклучувајќи славини, умирања и сродни производи Нашите алатки се приме�

DEN 1289.60

Материјал од молибден Челик : адаптерот за мелница за школка арбор е изработен од материјал од молибден

DEN 2.00

Тип : Мелници за крај на носот на топката Материјал : карбид Облога : Тијаин Дијаметар : 1,2,3,4,5,6,8,10,12 Севкуп�

DEN 865.44

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 935.68

Допрете на приклучокот има нишки за отворено или преку дупки Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврс�

DEN 467.20

Оптимизирана комбинација на подлога и облога за врвни перформанси Геометрија на вметнување оптимизира

DEN 9853.12

Цпу прецизно тло за брза пенетрација, точност и долг животен век Флејтите ја извршуваат должината на се�

DEN 1.00

Погодно за цврсто дрво, фиберборд со средна густина, ламинат, табла за честички, компактен табла од ивер�