.

.

Со попуст
Goodlite 6 Инчен Квадрат Ултра Тенка Led Вдлабнати Таванот Светло Тела, 15W, 5000K, 1050 Лумени, Затемнување, IC-Отценети, Вдлабнати Светло, Енергија Ѕвезда-Совршен За Кујна И Бањ?

Goodlite 6 Инчен Квадрат Ултра Тенка Led Вдлабнати Таванот Светло Тела, 15W, 5000K, 1050 Лумени, Затемнување, IC-Отценети, Вдлабнати

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Плоштад 6" тела со интегрални Led Диоди "Круг назад" страна за лесна инсталација. Изолирана фабрика за надворешни драјвери инсталирана во разводна кутија. Еден возач за секој уред потребен. Високо оценето ЗА повеќе локации - ЕТЛ, иц, херметички и влажна локација наведени ЈА прават ЛЕД-нафората идеална за внатрешни и надворешни станбени, комерцијални апликации и безбедна за контактна изолација. Екстремно светли затемнети led диоди користат 15 вати за да обезбедат 1050 лумени со 90 CRI, 70 лумени по вати. Затемнува до 10% и е компатибилен со избрани затемнувачи На лутон, Левитон, синергија и прекинувач за сензори. Ултра тенкиот дизајн на ЛЕР бара само дупка на таванот од 6 инчи и потребни се 1,75 инчи простор на Таванот за да се вклопи ЛЕД нафора вдлабната светлина и ул препознатливиот возач. Заштедува пари заштедете над 80% на електрична енергија-ќе трае 50.000 часа = 45,6 години кога на секој ден за 3 часа / ден. Со проценета годишна цена од 1 1.89, = 6 602 заштеди во текот на животот на сијалицата,. Тенката ЛЕР е со високи перформанси, лесна за инсталирање на светло.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 559.84

Надградена Осветленост на 1050 Лумени Во Споредба со нормалните паметни светилки А19, паметната сијалиц�

DEN 0.33

Карактеристики : LED сијалица од ПЧЕНКА, Моќност : 20 W, LED Капа : G12, Прозрачен Интензитет : 2000 LM, Напон : 85265 VAC, �

DEN 1.00

10000 просечно номинална часа Произведено Во Канада Димензии на пакетот : 3,78 L x 10,63 H x 3,78 W (инчи)...

DEN 3.33

Има 15 Вати (стандардна сијалица со блескаво светло Од 120 Вати) Таа има лумени од 1200 Температурата на Боја�

DEN 2.67

НАДГРАДБА НА ЛЕРОвие затемнети, едисон стил, антички, 5 вати Т8 ТУБУЛАРНИ LED светилки се енергетски ефика�

DEN 1468.80

Ја заменува стандардната сијалица со блескаво 40 вати со КАНДЕЛАБРА / лустерска основа (е12) Изгледа како �

DEN 539.20

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 811.52

Заврши : Бело Тип на светилка : ЛЕР ЛЕР Итен Рамен Панел Со Позадинско Осветлување; 40 Вати; 2 стапки.; Избир

DEN 1092.80

Направете го вашиот дом место за удобност со подобра светлина што ја минимизира непотребната сина свет�

DEN 319.84

Мониста НА СВЕТИЛКАТА ПРЕДВОДЕНА ОД КОЧАН се широко користени во домот, студиото и другите сцени за зам�

DEN 191.84

Ca11 свеќа Со е12 база за употреба во лустери и скали Замената од 25 вати користи само 3,5 вати...

DEN 1236.80

Qulmmable & Осветленост qr30 LED сијалица компатибилна со повеќето затемнувачи на пазарот, беспрекорна и мазна �

DEN 2.67

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 303.20

200 Вати, 120 Волти Форма на Светилка т3, Двојно Завршена Основа, R7s Ansi База, 200t3q / CL / 118mm Светилка Код Јасна За�

DEN 0.33

Филипс 823031 Цфл Сијалица 13в Т2 Твистер Дневна светлина 6500к, 60 Вати Еквивалент; 4пакет Вклучува 4 филипс 13w М

DEN 97.12

Име на производот : ПРЕДВОДЕНА Возачот; Апликација : за 3 x 1 W ПРЕДВОДЕНА Напон : ДЦ 1224В; Материјал : Електро

DEN 3.33

● Флуоресцентна Сијалица ● Излез на светлина : 3 Просечен Животен век : 24 ● Тип На Сијалица : Т8 € Боја / �

DEN 1.00

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 399.84

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 399.84

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 796.80

СУПЕР СВЕТЛА И ЗДРАВА СВЕТЛИНА 6 6000 K6500 K дневна сијалица НОМИНАЛНА CRI 80 не обезбедува груб сјај здрава св�

DEN 591.84

Супер Светла : Усвојува чип предводен од висок лумен, винсалед ST19 LED сијалица 100 вати еквивалент емитува 1

DEN 143.84

●ЗАШТЕДА НА ЕНЕРГИЈА и ГОЛЕМА ИЗЛЕЗНОСТ : ова се халогена сијалица од 200w 118mm, долга 4,6 инчи НЕ 78ММ! Оваа си

DEN 214.40

Е26 средна завртка, висококвалитетен пластичен материјал, безгрижен и издржлив, внесете погодност во ва�

DEN 1.33

ФИТ СТАНДАРДНА ФЛУОРЕСЦЕНТНА ТАВАНСКА СВЕТЛИНА ОД 2Х4 СТАПКИ : вистинската големина на секоја флуоресце

DEN 1.67

ЦФЛ Речиси насекаде каде што можете да најдете осветлување, можете да најдете решение за осветлување Од

DEN 146.08

Мекото бело светло обезбедува топол, амбиентален сјај еквивалентен на оној на сијалица со блескаво све�

DEN 2.67

Стакло Ексклузивна ЗАТЕМНЕТА ЛЕР, вистински светилки со поглед од 360 степени (сет од 3) Супер светла ЛЕР, 2

DEN 552.00

Идеално За осветлување за општа намена што најчесто се користи за станбени и комерцијални апликации Пр�

DEN 639.68

Овие светилки имаат волфрамски филаменти со високи перформанси кои произведуваат посветла, побела све�

DEN 237.92

Спецификација32вати PLT ТРОЈНА цевка CFL СО GX23 Q 3 4пински база, 3500 K неутрална бела светлина, 10000 часа просече

DEN 139.20

4ПАКЕТ ОМНИ А19 LED светилки обезбедуваат изглед на светилки со блескаво светло со заштеда на енергија до 8

DEN 1.67

Боја / Завршница : Јасно Температура на бојата : 2 Просечен Животен Век : 2000 часа Лумени( излез на светлина)

DEN 2.67

240 W Проектор Светилка 3000 Час Целосна Моќност На Владата, 7000 Час ЕКО Арклит висококвалитетна Вивитек DH758 U

DEN 3.00

Боја / завршница : јасно Температура на бојата : 2 Просечен животен век : 2000 часа 35 вати 24 волти Мр11бипин (�

DEN 234.72

10000 просечно номинална часа 11Вати средна база 2700к мека бела сијалица Флуоресцентни светилки се цевки об

DEN 1819.20

Замена ЗА СИЈАЛИЦА ЗА ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЖИВОТНАТА СРЕДИНА LBH410150 Кварцни Ракави Единица по продажба : 1...