.

.

Со попуст
Карбидна Крајна Мелница, 402, 22,0 Мм Д, 38мм Сече Л

Карбидна Крајна Мелница, 402, 22,0 Мм Д, 38мм Сече Л

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

Апликација за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, отпорен на абење и високи температури на сечење. Квадратни носот крајот мелница. Агол на спирала од 38 степени. Вкупна должина 102 мм. овие карбид крај мелница доаѓа во високи перформанси и редовен тип со квадратни крајот стил, центар сечење крај, дијаметар е 22 мм, стебло дијаметар е 22 мм, должина на намалување 38 мм, вкупната должина 102 мм, број на флејти 2, центар сечење тип, десната рака сечење насока, 38 степен хеликс агол, агол радиус 102, заврши tialn, примена за јаглероден челик, алатка челик, леано железо, 300 или 400 серија нерѓосувачки челик.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 3.00

M42 x 3mm конец умира десна рака Тркалезна, материјал : челик од легура, сосема нов Овие умирања можат да се к

DEN 11154.40

Вежби со разменливи глави за сечење Алатки за дупчење, стандард Вежби со разменливи глави за сечење...

DEN 255.84

Овие карбидни ламби се дизајнирани да мелат и обликуваат алуминиум и други неферозни метали Тие се кори

DEN 2.33

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се

DEN 2.33

12 парчиња во 1 сет : вклучително и чешма за вежбање од 5 парчиња, умираат нишки од 5 парчиња и фиксен клуч о�

DEN 3.00

Комбинирана Вежба Користете го јаглеродниот челик, термички обработен ригидност 48°50° Насурфоработено�

DEN 2.67

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 3.00

M24 x 10 HSS метричка лива на лигата Земја на темата за да се исече низата во една одете од нула до целосна ниш

DEN 3.00

Заштедете време, подобрување на ефикасноста на производството и квалитетот на производот Концентрирај

DEN 289.12

Eazypower нуди целосен асортиман На Додатоци За Алатки за стотици апликации Eazypower е лидер во додатоците за а�

DEN 47.84

? НЕГА НА ОБЛЕКА : Машина Или Рачно Перење Со Ладна Вода / Закачете Или Исушете Ја Линијата / Без Белило / Б�

DEN 2.67

Име на производот : Крај Мелници Машина;Материјал : ХССАЛ Боја : Сива; Дијаметар На Сечење : 5мм / 0,2"...

DEN 313.60

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, Охаопродукции Спецификации :

DEN 2.00

●1 ® Пакет : 4 парчиња 5 / 8" Држачи за навој На стеблото (Здодевни Шипки) вклучуваат S16 QSCLCR09 / SCMCN1616 H09 / SCLCL1616 H0

DEN 913.92

UNC / UNT стандард H3 ~ H8 толеранција UNC / UNT стандард H3 ~ H8 толеранција Глобален лидер во алатките за сечење, YG1 �

DEN 941.76

Зголемете ја отпорноста на абење над М4 За употреба во среден јаглероден челик до легури со висока темпе

DEN 3.33

ЈА КУПУВАТЕ СЛАВИНАТА НА СЛИКАТАПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : К�

DEN 798.08

Индустриски Дупчалки Индустриска Вежба Bitsdrill Bit Прстенест Игла 6,35 mm 8mm Стебло Долг Игла Челична Плоча Ве�

DEN 1401.60

●Прислушување На Разни Нишки●има вкупно 12 парчиња славини во 2 различни стандарди што можете да ги кор�

DEN 541.28

Вкупна Должина : 132мм / 52"; Дијаметар На Стеблото : 20мм / 0 Дијаметар на сечење : 32мм / 1.3"; Флејти : 4Флејта...

DEN 0.67

Општа намена Идеално за длабоко склопување Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстран

DEN 511.68

1 Пакетот вклучува : {секоја рачка не содржи карбидни сечила (сликата е само за прикажување)}, рачка, заврт

DEN 893.44

Централно сечење Универзални алатки со високи перформанси за речиси сите материјали за работни парчињ�

DEN 1.67

●Индексирачки ИнсертиПозитивни 80 степени Ccmt CCGT Карбид Вметнете ●Апликација+ Држачите За Алати Се Црн�

DEN 379.84

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 248.00

Агресивност и ефикасност во текот на животот Највисок квалитет Идеален за дупчење тврди или нерамни ма�

DEN 1.33

6 флејта крајот мелница Со Влијание Чудо слој за високо стврднати материјали Лесен за употреба...

DEN 3.33

Димензии на пакетот : 6,1 H x 10,63 L x 6,69 W (инчи) Вртење Алатки, стандард Тежина на пакетот : 12,43 фунти Земја На П�

DEN 3.00

Контрабор Пилот Должина : 0 Големина На Стеблото : 0,125" Контрабор Пилот Должина : 0 Големина На Стеблото : 0,1

DEN 1.33

Тежина : 0,50lb Димензии на производот : 6,00 x 4,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 0,50lb Димензии на �

DEN 2.33

Преостанувачи на школка челик со голема брзина директен флејта Директен флејта Дијаметар : 2 Дија...

DEN 0.67

Формирајте славини изместете го материјалот во високо производство Широк спектар на заеднички големин

DEN 3.33

Големина 3 / 4" Материјал : Кобалт Должина На Флејта : 3 Вкупна Должина : 51 / 4 Големина : 3 / 4, Материјал : Кобал�

DEN 2.00

Повеќе Флејта Крајна МелницаЕден КрајДолгТ15 Кобалт Челик Дијаметар на мелницата : 1Дијаметар На Стебло�

DEN 1.00

ЈА КУПУВАТЕ СЛИКАТА ДЕСНА ЧЕШМА ЗА ЦЕВКИПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТ

DEN 387.52

Општа намена финишер 2 Флејта, дијаметар на сечење 9 / 64", должина на сечење 0,4375" Висока брзина челик Калај.

DEN 3.00

Име на производот : Рачен Грејач;Материјал : ХСС Флејта Број : 4;Дијаметар На Сечење : 6мм / 15 / 64 Длабочина н�

DEN 1.33

Централно сечење 1 х Д дупчиња во титаниум и нерѓосувачки челици со пет нееднакво распоредени флејти Гр�

DEN 1.67

1) карактеристиката на волфрам челик е антивибрации 2) стеблото е изработено од врвен волфрам челик и е с�

DEN 2.33

Систем за стегање од типот на рачката за негативни индексирачки влошки Нема мешање во протокот на чипов

DEN 3.33

Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со

DEN 641.60

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 1.67

Допрете на цевката за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги исечете навои Челик со голе