.

.

Со попуст
Тестер за вибрации на мерачот Висока точност AS63D мерење на вибрации Мерач на џебно пенкало со долга/кратка глава на сондата

Тестер за вибрации на мерачот Висока точност AS63D мерење на вибрации Мерач на џебно пенкало со долга/кратка глава на сондата

DEN 0.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Функции - Мерач на вибрации (исто така наречен вибрација на сериозноста) користи трансформатор на пиезоелектричното забрзување Пренесување на сигналот за вибрации во електричен сигнал, ги анализира влезните сигнали и прикажете го забрзувањето, брзината, смената на вибрациите Апликација - широко користена во линиите на моќност, петрохемиско, производство на машини, металургија, возила, итн. Со долга / кратка сонда - сонда со висока чувствителност за точни мерења Провиси Долга и кратка сонда на сондата е погодна за различно мерење на состојбата. Точно мерење - Мерачот на вибрации има сонда со висока чувствителност, што може да обезбеди точно мерење. Лесен за читање - Мерачот на вибрации AS63 D усвојува LCD екран на задно осветлување и може да избере различна фреквенција на вибрации. Спецификација : Модел : AS63 D Принцип за мерење Пиезоелектричен керамички акцелерометар : Опсег на забрзување на типот на стрижење : 0,1 ~ 199.9m/s² Опсег на брзина : 0,1 ~ 199.9m/s Опсег на раселување : 0,001 ~ 1,999мм за забрзување на фреквенцијата на фреквенцијата : 10 Hz ~ 1k Hz (LO) 1 KHz ~ 15k Hz (HI) Опсег на фреквенција на брзина : 10 Hz ~ 1k Hz Опсег на фреквенција на поместување : 0 Hz ~ 1k Hz Точност : ± 10%H ± 2 цифри Излез /максимална функција Мерење на температурата на функцијата : /Селекција на напојување 2*1.

Главните својства

Model:
AS63D
Measuring Principle Piezoelectric Ceramic Accelerometer:
shear-type
Acceleration Range:
0.1~199.9m/s²
Velocity Range:
0.1~199.9m/s
Displacement Range:
0.001~1.999mm
Acceleration Frequency Range:
10Hz~1KHz (LO) 1KHz~15KHz (HI)
Velocity Frequency Range:
10Hz~1KHz
Displacement Frequency Range:
0Hz~1KHz
Accuracy:
±10%H±2 digits
Signal Output /Max Hold Function:
Temperature Measurement:
/Selection
Power Supply 2*1.5V AA Battery (not included):
Size:
180 * 42.5 * 30mm / 7.1 * 1.7 * 1.2in
Package list:
1 x Vibration meter ( Battery not included):
1 x instructions:
2 x Probe (one on Vibration meter):
1 x Plastic case :
Избор на купувачот
DEN 1.00

Убав цветен венец : Овој вештачки венец од цветни бобинки изгледа многу убаво, живописно и животно и мож�

DEN 3.33

Изработен од неткаен, тој е еколошки,лесен и пренослив Затворањето на патентот штити од прашина, штетни�

DEN 422.40

Употреба Лесно решение за работна станица за монтирање на wallидови со монитор, фиока за тастатура и глув

DEN 1.67

Оваа симпатична furrybones frechie француска булдог фигура мери 3,25 "високи, 2" долги и 2 "длабоки приближно Тежи ок

DEN 1.00

Должина на флејта : 112мм / 4,409 "; Вкупна должина : Вкупна должина Име на производ : Бит за вежбање на пресвр�

DEN 990.40

Лесно за чување и носење : Компактен дизајн со едно парче, лесен и преклопен Можете да го преклопите екра

DEN 2.33

Ткаенината за влага за влага ги задржува нозете суви и удобни Здраво природно боење на животната средин

DEN 496.00

Видеото CCTV Camera Video Balun е способен да прима и пренесува видео сигнали преку UTP жица без да го користи напој�

DEN 1.33

Совети за замена на пенкала за четки, совети за четки, совети за врвови на врвови, брадавици од ткаенина,

DEN 73.44

Убава датотека со двострана стаклена ноктипрофесионална стакло направена во висококвалитетно калено �

DEN 395.20

❤ висок квалитет на материјал, истегнат, мек и дишење Направени во САД или увезени Feesе ве молам, прочита�

DEN 104.00

Најлон, ликра Повлечете го затворањето Миење на рака, машина за перење Табела со големина значи опсег на

DEN 1.67

●Висококвалитетен Нерѓосувачки ● Оваа Мијалник за Браник е изработена од Нерѓосувачки Челик 188 (304), шт�

DEN 207.84

Американски антички стил железо и база на позлата комплетна со сенка на ткаенина Во прекинувачот за вк�

DEN 270.24

Подобро дизајнирање : Термичката лента за трансфер 110мм x 300m со фино задно слој може подобро да го намали

DEN 2.67

Материјал за намалување на топлината Заштита на животната средина : Направено од пластика, храна квали�

DEN 0.67

[Супер Надградба На Безбедноста Против лизгање] 23 шила мраз / снег безбедносни влечни штипки ве одржуваа

DEN 142.56

【Удобен материјал】 Мажите одбор за мажи се изработени од полиестерски удобни и дишени стебла за плива�

DEN 633.60

Големина на едно парче : 25мм * 9мм; Тежина : 5 Составен од циркон и бакар, неспоредлив сјај, сјај споредлив с

DEN 1457.60

▲ 5 GWIFI стабилизација на триоски гимбал, ултразвучен фиксна висина со оптички проток Дрон ▲ Опремено со

DEN 2703.84

Главата На Течноста има претходно поставена противтежа, како и влечење на фиксна течност и во оските на

DEN 2.67

27 светли LED диоди видливи од секој агол 100+ анимирани режими на боја Прилагодлива брзина nant малку поголем

DEN 2.00

Пет сцени со атмосфера на ЛЕР во боја Паметно пумпање со едно копче 5 V Систем за контрола на безбедност н

DEN 2.00

Женски Кожен Појас Затворање на бравата Сува Крпа Чиста Плус Големина Совршен за жени големина на пол�

DEN 1.00

Држачот на пенкалото е лесен за контрола Чувските совети на овие пенкала за калиграфија се добро израбо

DEN 128.00

[Ефикасно] Оваа перница за перница има голема контактна површина, а фондацијата брзо и рамномерно се при

DEN 159.84

Цврсти бои : 100% памук; Хедер Греј : 90% памук, 10% полиестер; Сите други Хиткерс : 50% памук, 50% полиестер Повлеч�

DEN 233.60

Главите за четки за четки за шминка со различни форми и големини совршено се мешаат за да создадат најра

DEN 412.80

Состојба : Ново Број на модел : FM25 V01G Тип : Регулатор на напон Состојба : Ново Број на модел : FM25 V01G...

DEN 1.00

Нема место како дома за празници; Декорирајте го во стил со овие некогаш толку празнични фигурини; Доаѓа

DEN 1087.04

1 Со тоа, малите агли исто така можат да станат големи простори, создавајќи повеќе можности...

DEN 847.68

Влезен напон на AC : 100 ~ 240 V 50 ~ 60 Hz, DC Излез : 195 V ~ 7,7 A 150 W Големина на конекторот : 4,5*3.0mm Синиот совет (Белешка :

DEN 351.84

Направено од издржлив материјал, отпорен на абење и долг животен век Дизајнот одговара на вашиот автомо

DEN 2.67

【Предлог за големина】 : Нашата големина е кинеска големина Се препорачува внимателно да ја прочитате т

DEN 759.84

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаа�

DEN 2.00

❥ Материјал За Јога Пешкир : Суперфини Влакна Материјалот е Сигурен ❥ Теретана Крпи Карактеристики : Ме

DEN 736.00

Должината на лентата е прилагодлива, многу удобна за употреба Тој усвојува ергономски дизајн, а тежинат

DEN 3772.80

Издржлива, најновата генерација цирконија алумина и премија абразивна мешавина од алуминиум оксид Нуд�

DEN 1.33

Изобилство на разновидни пакети со разновидни завои : Пакетот содржи 300 парчиња завои за тон на кожата в�

DEN 1.33

Комплетот за замена на филтерот PP214 се состои од филтер за внесување на воздухот и филтер за излез на воз

DEN 111.52

Тип : десен агол, адаптер RF Поврзете го TNC со уредот од типот SMA, компатибилен со TNC Type и SMA конекторите, што

DEN 1.67

Полиестер Лесен, Освежувачки Без чуден мирис Хемиски, физички ефект На ладење Напредна ПВА технологија

DEN 684.80

Конструирана со висококвалитетна полиестерска микровлакна ткаенина за максимална издржливост и удобн