.

.

Со попуст
Комплет за наводнување капка по капка Awowz 250 ft, микро -систем за стаклена градина, систем за наводнување на растенија за местење на внатрешен двор со црево од 1/4''Tubing и

Комплет за наводнување капка по капка Awowz 250 ft, микро -систем за стаклена градина, систем за наводнување на растенија за местење

DEN 719.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Комплети за наводнување капка по капка】 Прилагодливиот емитер за наводнување капка по капка вклучува млазница за гребење, и проток од 8 дупки и режими на вител од 360 °, кои можат индивидуално да го прилагодат обемот на излез на вода или да го исклучат протокот на вода за здраво наводнување на растенијата и до 70% вода заштеди Уште повеќе, емитувачите доаѓаат со подолги удели за поддршка за постабилно поставување во почвата. 【Соодветно снабдување со вода без истекување】 Поврзете го изворот на вода преку адаптерот, користете цевка за наводнување на капка по капка 5/16 како главна линија, со спојка за цевки од 5/16 до 1/4 "За три начини на пренасочување, користете 1/4 цевка за наводнување капка по гранка како гранка За да го поврзете емитерот за капење, бесплатниот систем за наводнување DIY, совршено да го решите проблемот со недостигот на вода на крајот на системот за наводнување. (Ние нудиме 2 женски конектор во пакетот за да ве натераат лесно да изградите 2 поставени системи за наводнување ако ви треба. 【Лесно за склопување и DIY】 Лесно собрание, доаѓа со упатства за инсталација и видео, без вештини за водовод или копање, едноставно вклучете ги фитинзите и цевките за наводнување, можете да ги водите сите ваши растенија одеднаш со 200ft+50ft на наводнување. Комплет за наводнување е погоден за површина од 170 квадратни метри, вода на вашите растенија секој ден автоматски (потребен е тајмер што не е вклучен) кога сте на работно патување или за време на вашето патување, како што се тајмерот за градина, градинарски конектор, градинарски филтер. 【Широк апликации 】 Awowz Автоматскиот комплет за наводнување капка по капка е одличен за наводнување на тревникот, наводнување на зеленчук, ладење на покривот, атомизација, земјоделство, цветни леи, растителна стаклена градина, внатрешен двор, градина, наводнување за ладење на магла за базен, подигната градина и др. Градина стаклена градина микро систем вклучени додатоци се 52,5 метри 5/16 инчи црни цевки за наводнување, 59ft 1/4 инчи Црна цевка за наводнување на капка по капка, двонасочен конектор, 18 х дупки, 10 x 360 ° вител, 4 x 1 начини спојувач , 6 x 2 начини спојници, 2 x 4 начини спојници, 2 x 3/4''to 5/16 '' Femaleенски спојник, 2 x 5/16 '' Крајниот приклучок, 5 x Tee Splitter, 10 x 1/4 ' 'Крај на приклучокот, секач за цевки од 1 x, 1 x Teflon лента. 【Комплети за наводнување капка по капка】 Прилагодливиот емитер за наводнување капка по капка вклучува млазница за гребење, и проток од 8 дупки и режими на вител од 360 °, кои можат индивидуално да го прилагодат обемот на излез на вода или да го исклучат протокот на вода за здраво наводнување на растенијата и до 70% вода заштеди. Уште повеќе, емитувачите доаѓаат со подолги удели за поддршка за постабилно поставување во почвата. 【Соодветно снабдување со вода без истекување】 Поврзете го изворот на вода преку адаптерот, користете цевка за наводнување на капка по капка 5/16 како главна линија, со спојка за цевки од 5/16 до 1/4 "За три начини на пренасочување, користете 1/4 цевка за наводнување капка по гранка како гранка За да го поврзете емитерот за капење, бесплатниот систем за наводнување DIY, совршено да го решите проблемот со недостигот на вода на крајот на системот за наводнување.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 603.04

【Мултифункционален мерач на стегач】 : Автоматски опсег, мерка AC / DC напон, AC / DC струја, фреквенција, цикл

DEN 233.60

Големина : 24 унци Не'рѓосувачки челик Тенок дизајн на шише Се вклопува во стандарден држач за чаша...

DEN 0.67

Големина : 6 cm x 6 cm x 0,8 cm (2,4 инчи x 2,4 инчи x 0,3 инчи) Класификација : огледало, шминка, алатки за убавина...

DEN 114.88

Име На Производот : Пин Заглавие;Пин : 40 Ред : 1; Тип : Право Аголна Игла Заглавие Пин Теренот : 2,54 мм; Вкупна

DEN 534.40

Модалитети Сензорни помагала Пондерирана подлога за скут Должина на испорака во инчи : 8, ширина на испо�

DEN 190.08

Игра за туширање за бебиња : Во оваа забавна игра исполнета со облека, сите не можат да го кажат зборот „�

DEN 3.00

Производ 1 : Идеален За разделување дрво (разделување лице) или возење клинови и колци (возење лице) Произ

DEN 1286.40

Автоматскопалпал, најдобриот автоматски пал Гаранција за квалитет на палпаледна година Секогаш обезбе

DEN 336.00

Одговара : LexRX400h Година 20062008 Должина на конецот : 60мм Должина на Стеблото Големина на кнурл : 14,22 мм = 0,559 Ин

DEN 0.33

? Смарагд Свадба Годишнината Подароци, Што Го прави на 55 години брак е неверојатно достигнување! И модер�

DEN 1403.20

Високо флексибилно, мултивлакно најлонско јадро За уметниците кои се чувствуваат непријатно со челичн�

DEN 1421.44

Поделбите спречуваат да паднат датотеки Брзо и лесно склопување Три, 5 инчи делители ги одржуваат датот�

DEN 2.00

Пресечен парчиња хартија со капацитет за уништување од 6 листови, парчиња хартија во мали парчиња 5мм x 40�

DEN 0.67

①МОТОРОТ со ЕДНОНАСОЧНА струја за заштеда на енергија е 50% повеќе заштеда на енергија од традиционални�

DEN 406.24

Плетени ракавици со црна PU облога Направено од најлон / полиуретан Плетени ракавици со црна PU облога...

DEN 1.67

Моливци за молив еден главен џеб со мали џебови за прегради внатре, внатрешниот слој е изработен од водо

DEN 3.00

Лесно и ефикасно средство за постојано мерење на издолжување на абење на ланецот што овозможува рано пр

DEN 159.84

95% Полиестер, 5% Спандекс Затворање со двоен Прстен Машинско Перење егзо кошула грди кошули за жени порто

DEN 2.67

IP67 моќен звучник, изолатор, водоотпорен, огноотпорен 40 вати моќен звучник Погласен волумен и длабок бас

DEN 242.56

Име на производот : Фотоелектричен Прекинувач;Испраќање Светлина : Инфрацрвени Зраци;Модел : Е3ФДС15Ц4;Ти�

DEN 303.84

Материјал : hdpe пластика Капацитет : 1000мл Компатибилност : Погоден За сите фотографски хемикалии, вклучув

DEN 1.00

Двоен Слот ДизајнЛулка до два лаптопи и телефон i Pad вертикално во исто време Вертикалниот држач за лапт�

DEN 1.33

~ 【Две големина за сите】 : вклучително и : 18екстра голем дијаметар од 9,5 инчи и дијаметар од 1*од 7 инчи куј

DEN 4693.28

Предизграден модел Големина во инчи : Должина : 9 Материјал : диекаст Предсобраниот модел, подготвен за п�

DEN 431.84

Разноврсен дизајнXPE подни душеци со висока густина е одлична комбинација на стабилност и амортизација �

DEN 2.33

ПРЕМИУМ ЧАШИ ЗА ЛАЛЕ од ПИВО Елегантните облини му даваат на ова стакло од пиво лале карактеристичен из

DEN 735.84

Димензии : 17 х 1,5 х 17 Инчи Ѕидната Уметност Е Подготвена За ЗакачувањеНе Е Потребна Инсталација или Хардв

DEN 0.67

Оуија инспирираше силиконски калапи и листови за вметнување смола Направете табла за зборување и покаж

DEN 1.00

Удобна и брза инсталација : Лесна за склопување и расклопување и можете да поврзете повеќе прачки за да �

DEN 1.00

Супер светла : високо квалитетни чипови има карактеристики на голема осветленост од 200lm, мала потрошува�

DEN 2.00

Ново Од Картонско Злато! Засечениот дизајн помага да се спречат аголни прстени Одговара на картички за �

DEN 847.84

Сосема ново во кутија Производот се испорачува со сите релевантни додатоци Забрзајте го вашиот Wi Fi со Net

DEN 246.24

Име На Производот : Мелење Дијамант Монтирани Битови;Форма : Цилиндар Материјал : Легура, Дијамант;Дијам�

DEN 1.33

6 Ова е совршен случај за вашиот дигитален фотоапарат, се одликува со силен патент со посебна заштита за

DEN 169.44

Сосема нови и оригинални, професионални за употреба Направени од висококвалитетни материјали, сигурни