.

.

Со попуст
Reland Sun DIY Електронски LED Hourglass комплет Електронски Sodering DIY комплет постави LED електронски комплет за производство на песочен часовник MCU Делови за обука

Reland Sun DIY Електронски LED Hourglass комплет Електронски Sodering DIY комплет постави LED електронски комплет за производство на песочен

DEN 64.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Опишете го производот : Електронски песочен часовник користи електронско коло за да ги контролира диодите што емитуваат светлина за да претставуваат честички од песок, симулирајќи го процесот на движење на песочен часовник Исклучете го прекинувачот S2 за да ја контролира брзината на песочен часовник. Коло : Шема на песочен часовник составен од 57 парчиња 3мм бела коса сини LED диоди, под контрола на компјутерска програма со еден чип, го претставува ефектот на симулирање на песочен часовник. Секвенцата за монтирање е залепена по редослед на списокот со компоненти. , Долгиот пин е позитивен, што одговара на позицијата + означена на таблата на колото. Параметри на производот : Големина на PCB : 40x84mm; Влезен напон : 5 V; потребни алатки : Електрично железо : 30 W, жица за лемење : 0,8мм, пинцети, коси клешти, мултиметар. Погодно е за електронски почетници за електронски хоби за DIY да учат и практикуваат заварување. Тоа е широко користен во училиштата за да им помогне на учениците да научат основни механички и електронски вештини. Опишете го производот : Електронски песочен часовник користи електронско коло за да ги контролира диодите што емитуваат светлина за да претставуваат честички од песок, симулирајќи го процесот на движење на песочен часовник. Исклучете го прекинувачот S2 за да ја контролира брзината на песочен часовник. Коло : Шема на песочен часовник составен од 57 парчиња 3мм бела коса сини LED диоди, под контрола на компјутерска програма со еден чип, го претставува ефектот на симулирање на песочен часовник.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.67

9 места под лента за напојување на бирото : 9 излезни рејтинг на излезни места 12 засилувач / 125 волт / 1500 W

DEN 1459.20

Забележи! Богатствата на каролина држачот за леплива белешка е совршен подарок за секого! Овој Држач За

DEN 1.00

Универзална големина : 2,54 ин (6,5 см) x 3,96 in Заменете го вашиот паричник со телефонски џеб, лесно чувајте ги

DEN 0.67

*100% сосема нов и квалитетен, лесен за прилагодување на должината за да одговара на зглобот,една големина

DEN 639.84

Оваа леќа За Рибино Око е за објективот Никон Никор 1855мм или која било друга леќа што зема филтер од 52мм �

DEN 156.96

Висок квалитет на производот Хорнби Лишаи есенска мешавина Одличен додаток на вашиот распоред на Хорн�

DEN 457.60

1 Можете да ја проверите моќноста на батеријата До 3 батерии може да се стават и да се наплаќаат од високо

DEN 0.67

Премиум материјали, за трајни Бит е изработен од висококвалитетен челик хром ванадиум, издржлив и има д�

DEN 0.33

Баласти Depilaballastsled напојување на LED светлосни ленти за светло Одделение : Влезен напон : ? AC200 V240 VOUTPUT напон

DEN 0.33

Пакет од 1 Лесен за користење Столот има висока стабилност и издржливост Опремено со иновативни 3Д матер

DEN 1.33

? Уживајте во гледање филмови, слушање музика и остварување телефонски повик додека се туширате Широка �

DEN 207.84

??????? ????? Силното крцкање спречува да се повлече за да ве направи затегнување без тензија ???????? ???????? Може д

DEN 0.67

Направени за продавници за висока продуктивност Користете за апликации Clearcoat Баселеарни апликации осв�

DEN 0.33

За употреба во 16 мерачи директно завршување и Бред Наилдерс Одлично за финиш работа, облоги, табла, деко�

DEN 2.00

Доволно продолжение Пролетта ги исполнуваат вашите дневни потреби и замени По пакет : 1 парк Материјал :

DEN 0.67

Клипови за обележувачи на срцето : Поправањето е цврсто, а хартијата за држење е цврста и не паѓа Клип за

DEN 0.33

Овој животен удар е дизајниран да занесе еротски фантазии и да испорача задоволувачко задоволство Изва

DEN 1.67

Увезени Нема затворање на затворање Материјал 300d Оксфордска ткаенина, цврста ткаенина, не е лесна за ош

DEN 0.33

[1080p јасна слика и 2 милиони пикселни леќи] wansview 1080p компјутер веб камерата е опремена со подобрен cmos сенз�

DEN 1.00

Дополнителна апсорпција Подложните влошки за инконтиненција на Unifree работат заедно со каква било контр

DEN 1.00

【Нова надградба】 Нашата резервна камера за фузија е изработена од високо квалитетни материјали, 100% те�

DEN 1.00

лажно 8pc хексадецимална топка Т рачка сет метрика 8pc хексадецимална топка Т рачка сет метрика 8pc хексад�

DEN 1.67

Лесно за склопување / расклопување (не се потребни алатки) : Овој штанд за приказ на производот има пате�

DEN 1.33

СТП кожа Направени во САД или увезени Материјал : Овие торби со моливи се изработени од ПУ кожа и Оксфорд

DEN 332.48

Влез : 100 V240 V AC; Одлично за замена или патување назад OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон...

DEN 1.00

Madetoнарачка полиестерска мрежна мрежа, целосна печатење во сублимација на бојата 1еднострано печатење, �

DEN 3.00

Осветлете го товарот дали носите телефон? Што е со паричник? Зошто да не ги носиме и двете во едно ?! Овој

DEN 143.84

Повеќе агли на украсување на влакната ви даваат подобар контакт со површината за подобро чистење Се врт

DEN 580.80

Спецификации : Дијаметар 6мм, Должина 57,5 мм, Макс Длабочина на дупката 27мм, Ротација RH, Стебло 10мм.индустр

DEN 0.67

Спецификации на производотсо 2 влошки за изолација на топлина (8 инчи x 8 инчи) Нашите влошки за изолација

DEN 383.84

Што ќе добиете : 2 пакувања пакет за масло од рицинус за деца Пакетот за масло од рицинус за деца е долг 17 �

DEN 106.56

Магнетна шипка за мешање, 5 парчиња 5мм*15 мм Голема големина на магнетна мешавина лента во еден пакетСТИР

DEN 585.60

1 Набавка на снабдување : 230 VAC 50 / 60 Hz.loading Power : 1 ~ 40a Прилагодливо (стандардно : 40a), 1 ~ 63 A прилагодлив (стандар

DEN 3.33

Полирањето и пескањето може да обезбеди долготраен ефект на пескарење, со што вашата работа е помазна М�

DEN 0.67

Наменето за солидна употреба на отворено Флексибилно покривање на винил го штити овој приклучок за ада

DEN 3.33

? Производи со висок квалитет секој комплет беше прегледан за да се обезбеди лепило, дијаманти и платно

DEN 0.33

За употреба со ланец серија 40, 1 / 2 ”теренот за апликации за возач или управувана запчаница Sprocket Type B нуди

DEN 3.00

◆ Нашите лавици за чевли се изработени од висококвалитетни материјали, цврсти и издржливи, лесни и комп

DEN 0.67

Битовите на рутерот на белците се направени со премиум карбид Прецизна основа за соодветна рамнотежа н�