.

.

Со попуст
12 парчиња шарено loveубов срцево железо на закрпи Chenille Декоративно шиење на везени закрпи Апликации 2,75 инчи срце DIY уметности занаети Декорација украсени закрпи за к

12 парчиња шарено loveубов срцево железо на закрпи Chenille Декоративно шиење на везени закрпи Апликации 2,75 инчи срце DIY уметности

DEN 0.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Направено од високо квалитетен материјал за ткаенини, неткаен, издржлив и не е лесен за кршење или раскинување, долготрајно време, може да додаде шармантен декор на вашата облека Loveубовта на срцето, дизајнот за привлекување очи, светли бои, можете да ги користите шарените и специјалните модели закрпи за украсување на облеката, да ги направите попривлечни. Лесен за употреба, со лепак за топло топење на задниот дел, можете да ги поставите закрпите таму каде што сакате, а потоа да го загреете железото. Подобро ќе ги шиете ако сакате крпата да биде поцврста. Дојдете со 12 парчиња lубовни закрпи за срце, доволно количество и разновидни бои ви овозможуваат да поправите различна облека или да украсувате занаети. Многу погоден за декорација на облека за DIY, може да се користи широко за фустани, здолништа, фармерки, кошули, капачиња, торби, ранец, чевли и сл. И, исто така, убав подарок за семејството или пријателите и оние кои сакаат проекти за шиење. Направено од високо квалитетен материјал за ткаенини, неткаен, издржлив и не е лесен за кршење или раскинување, долготрајно време, може да додаде шармантен декор на вашата облека. Loveубовта на срцето, дизајнот за привлекување очи, светли бои, можете да ги користите шарените и специјалните модели закрпи за украсување на облеката, да ги направите попривлечни. Лесен за употреба, со лепак за топло топење на задниот дел, можете да ги поставите закрпите таму каде што сакате, а потоа да го загреете железото. Подобро ќе ги шиете ако сакате крпата да биде поцврста. Дојдете со 12 парчиња lубовни закрпи за срце, доволно количество и разновидни бои ви овозможуваат да поправите различна облека или да украсувате занаети. Многу погоден за декорација на облека за DIY, може да се користи широко за фустани, здолништа, фармерки, кошули, капачиња, торби, ранец, чевли и сл. И, исто така, убав подарок за семејството или пријателите и оние кои сакаат проекти за шиење. 12 парчиња везено железо на закрпи Loveубовта во форма на срцев удар Апликација за шиење закрпи за згрутчување торби капачиња јакни капа Jeanан совршен за декорација за поправка на облека, закрпи доаѓаат со лепак на задниот дел, лесно се железо на јакни, фармерки, торби, фустан, чевли, капа, капа , Маица, поправка на облека, ранец, декорација на додатоци за облека, итн.

Главните својства

Material:
non-woven fabric + polyester fiber + silk thread + hot melt glue on the back
Size:
approx 7 x 7.5cm/ 2.8 x 3inch
How to Use:
1. Keep the back clean before ironing (please do not remove the hot melt adhesive). :
2. Preheat the iron to about 120-150 degrees. :
3. Select the target to be pasted, put the patch to the appropriate location. (In order to prevent burns, it is recommended to cover a patch of white cotton cloth on the patch). :
4. Press and iron from both sides of the cloth for 20-30 seconds to ensure that the adhesive melts and adheres firmly. :
5. If you don't have an iron, you can also use the same color thread to sew on the clothes directly :
Package Content:
12 x Love Heart iron on embroidered patches :
Note:
1. Please allow 1-2cm error due to manual measurement. Please make sure you do not mind before you bid. :
2. The colors may be different as the difference display. Please understand :
Избор на купувачот
DEN 2.00

Форма на женски гаќи : Висина : 11 "; ширина на врвот : 9"; Ширина во основата : 12 "; длабочина : 4" Случај од 25 фор

DEN 2.00

Алатка за шиење на конец може да биде да ги направите шевовите што не се вртат многу брзо и лесно Секач з�

DEN 69.60

Тема : цвет ;1x2,4 инчи, 1,6x1 Одлично за облека, фармерки, јакна, капачиња, торби за книги, ранци; Уште поважно �

DEN 3.00

ИНТЕРФЕЈС СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ : 100% Памучно Еднострано топливо поврзување може лесно да се спои со врело же

DEN 3.00

Одлична изработка Исклучителна изработка и елегантен дизајн Има голема осветленост и сечење на површи

DEN 0.67

●Прикачени Безбедносни Иглички●Секој е прикачен со сигурносен игла, повеќе не троши часови правејќи с

DEN 95.84

Висококвалитетна, детална апликација за вез може да се зашие или пегла на полиестер или памук Измијте л�

DEN 626.40

40 WT е огромна за шиење торби и облека или за кога е посакувана по дефинирана шема на вртење или ватирање �

DEN 0.33

♥ Професионално машинска везена користејќи висококвалитетна нишка за вез ♥ Лепило за железо додадено

DEN 207.84

Совршен за шиење,занает,облекување итн Издржлив материјал, не е лесен за ' рѓа Домашна машина за шиење, т�

DEN 160.00

Wappenya dongri, јапонска продавница специјализирана за смешни везени закрпи Како да се железо на значка за же�

DEN 316.00

Кристално стакло материјал Се користи за облека за облека Кристално стакло материјал Се користи за обл�

DEN 2.67

20 Јарди Пакет На Држач Еластична, секоја боја 1 двор 20 бои : Црвена, Бела,Беж,Црна,Розова,Зелена,Виолетова,

DEN 159.84

Добро изработка : лентата за туширање за бебиња е главно направена од квалитетен ленен материјал, мек и �

DEN 2.67

Две висококвалитетни лепенки за железо, идеални за украсување на фармерките, капи, торби, јакни и кошули

DEN 147.68

Неговата висока густина, мазна површина е за полесно сликање Направете Божиќ дополнителен посебен оваа

DEN 0.67

Приближни мерки Висок 3 1 / 2 инчи широк x 2 1 / 4 инчи Направено во САД со брзи дизајни за услуги Вклучете Hook &

DEN 312.32

100% Сосема Нов И Висок Квалитет Еластичниот кабел е изработен од полиестер, нетоксичен и пријателски за �

DEN 191.20

Природна лента со платно со шема на тропски лисја 2,5 "широк за 10 јарди (должина од 30 стапки) Вклучува жиче�

DEN 271.84

❤ Боја : Кристал АБ ❤ големина 10мм (45 парчиња); 12мм (40 парчиња); 16мм (18 парчиња); 18мм (18 парчиња); Форми : Окру�

DEN 95.84

Големината е приближно : 2x3 инчи Висококвалитетно лепенка способно железо со топлина за панталони со ја�

DEN 3.33

【Висококвалитетен материјал】 : главата за перика на платно е направена од 100% плута Во споредба со глав�

DEN 447.84

Владетелот лесно сече мноштво форми во различни големини Од Батикс до модерен и каро шарм Дизајнирано с

DEN 415.84

✔ Ултра мека и удобна 90 WT (60 ти / 2) црна нишка за бобини, се пријателски за кожата Супер мека и удобна Воод

DEN 704.00

Универзална еластична лента, на пример, за вметнување или ватирање во здолништа и појаси за панталони, п

DEN 438.56

Единствената хартиена обвивка е дизајнирана да работи со „Сју Дејли Дизајнс“ за лепак за лепак, така ш�

DEN 127.84

①Мек и Безбеден Материјал Овие Продолжувачи На Маски се изработени од силиконски материјал за храна ко

DEN 223.84

Како да користите : Исечете го винилот за печатење HTV во посакуваните форми и ставете ги на облеката, а по

DEN 383.68

Високо квалитетно извезено лепенка со врвно зашивање гордо направено во Тенеси Ние нудиме целосна лин�

DEN 319.84

Домашна декорација , Додатоци за облека производи од дрво Ironелезна уметност На задниот дел од буквите и�

DEN 92.00

Ironелезо на лепенка / шиење на лепенка, спецификација : приближно големина : 3,5 "x 2,75" (h x w) / количина : 1 пар

DEN 159.84

Подготвени за притискање на трансфер на сублимација, само пренесување само трансферсамо пренесувајте�

DEN 2.67

●ERGОНОМСКИ ДИЗАЈН●секачот за шевови има ergономска рачка, со конец, лесен за разбирање и може брзо и лесн

DEN 1.33

Апликација : Закрпите за букви на овие облеки се погодни за сите видови облека, торби, капи, итн, Може да с

DEN 3.00

Пакување на компресија : 2646oz / 750g Премиум полиестерско влакно пополнување, погодно за сите видови на зан�

DEN 0.33

Американски ветеран во сопственост на мал бизнис Американски ветеран во сопственост на мал бизнис...

DEN 1.00

Мери 1 инч широк за 2 инчи висок Идеален за украсување на фармерки, капи, чанти, јакни и кошули...

DEN 0.33

【Пакувајте за целосна】 : Ironелезото на закрпи за сет за облека вклучува 28 закрпи во 4 различни дизајни со

DEN 2.00

Употреба : Само шиење Tecnics : Везено Материјал : ткаенина; чипка Апликација : фармерки, капа, маица, фустан, �

DEN 431.84

Совршено за започнување на вашите проекти за печатот на топлина : Овој пакет ја вклучува машината за топ

DEN 459.20

Големина : 3,5 инчи x 1,6 инчи (L W), совршен за елек за прицврстување на кучињата Aegistac Поддршка на велкро кука