.

.

Со попуст
Визуелити Сина Светлина Блокирање Компјутерски Очила

Визуелити Сина Светлина Блокирање Компјутерски Очила

DEN 639.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Нашите компјутерски очила блокираат приближно 55% од опсегот на Сина Светлина од 400-440nm Блокирањето на целата сина светлина доведува до мноштво проблеми како што се тешкотии при будење, попречување на разумот и донесување одлуки, намалена будност итн. ТР-90 храмовите и мостот обезбедуваат мала тежина, силна и флексибилна рамка. Оптички квалитетни поликарбонатни леќи со облога За Блокирање На Сина Светлина. Силиконските ракави ги покриваат врвовите на храмот, помагајќи да се спречи лизгање и да се додаде поголема удобност. Нашите компјутерски очила блокираат приближно 55% од опсегот на Сина Светлина од 400-440nm. Блокирањето на целата сина светлина доведува до мноштво проблеми како што се тешкотии при будење, попречување на разумот и донесување одлуки, намалена будност итн. ТР-90 храмовите и мостот обезбедуваат мала тежина, силна и флексибилна рамка. Оптички квалитетни поликарбонатни леќи со облога За Блокирање На Сина Светлина. Силиконските ракави ги покриваат врвовите на храмот, помагајќи да се спречи лизгање и да се додаде поголема удобност. Квалитетни леќи со полирани рабови и антирефлектирачки слој, поставени со силен, флексибилен И хипоалергичен TR90 и бесплатна торбичка за носење, овие очила за блокирање на сина светлина се извонредни во модата, издржливоста и вредноста за вашите пари.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 255.84

Увезени Грижете се За Вашите Очи Продолжената изложеност на сина светлина може да доведе до проблеми с�

DEN 2.00

Увезени Ширина на објективот : 50 милиметри Висина на објективот : 27 милиметри Мост : 20 милиметри...

DEN 3.33

Mul 5 пара повеќебојни очила за читање +1,75 и 5 пара очила за читање ментална рамка +1,75 се вклучени по ниска ц

DEN 939.04

Метална рамка не поларизирани Висока енергетска видлива обвивка за обложување Ширина на леќи : 2,07 инчи �

DEN 130.24

Увезени Пластична рамка Поликарбонат леќи Брани против 100% од штетната облога на зраците UVA / B / C...

DEN 0.33

【Купете 1 Добијте 7 пакувања】 : Овој сет доаѓа во 3 пакувања очила за читање половина раб со 2,00 и 4 пакувањ

DEN 1.00

Вклучен случај Целосна пластична рамка Храмови на пролетни шарки Доаѓа со појавување на мека модна кут�

DEN 143.84

алатка за отстранување на контактни леќи повеќе санитарни отколку директно користење прстиособено доб

DEN 2.33

Очила За Читање Со блокирање на сина Светлина : Блокатор На Сина светлина со заштита ОД УВ400Го намалува з

DEN 1.33

Увезени Рамка за поликарбонат Не поларизирани Ширина на леќи : 2 инчи RS4118 C4 Рамка за боја на чад 2...

DEN 448.00

Увезени Рамка за поликарбонат Не поларизирани Ширина на леќи : 2 инчи RS1191 C2 Омбре светло сина светлина с�

DEN 1.00

Преку иновации и технологија, ГАОЈЕ прифати нови материјали и процеси за да создаде возбудливи и издржл

DEN 1.33

Метална рамка неполаризирани Ширина на објективот : 42 милиметри Рака : 133 милиметри Го ублажува визуелни

DEN 479.84

Сино Проверете повеќе Во Стил Очила За Очи од нашиот каталог подолу или со посета На Продавницата За Бре

DEN 1348.80

неполаризирано ● [ПОПУСТ ] Заштедете 10% ако ги купите и очилата за читање На Окуларот заедно преку оваа �

DEN 0.33

Увезени неполаризирани Висока Енергија Видливи слој слој Ширина на објективот : 53 милиметри Висина на о

DEN 2.00

1 x Приврзок за Клучеви 3воедно шрафцигер 1 х Нормални пинцети 1 x Приврзок за Клучеви 3воедно шрафцигер За�

DEN 3.33

Сите Големини во мм, Леќа (висина : 35, ширина : 48 ), Рамка (страни : 140 , мост на носот : 18 , материјал : пластика

DEN 2.00

ЦВРСТА И ЦВРСТА РАМКА : Уморни од купување очила што не траат? Преголеми очила за читање на мачкино Око з�

DEN 2.67

Меки крпи од леќи со микрофибер, отпечатени од едната страна Лесен и преносен за да можете без напор да г

DEN 447.36

Објективот постепено потемнува на отворено според интензитетот на УВ сончевата светлина Во слаби или п

DEN 1.67

Секој вид очила за читање се проверува пред да се продаде Користете висококвалитетни материјали, безбо�

DEN 964.80

Сите Големини во мм, Леќа (висина : 41, ширина : 52 ), Рамка (страни : 138 , мост на носот : 19 , материјал : пластика�

DEN 1.33

КОМПЈУТЕР Пластична рамка Ширина на објективот : 5,3 стапки НЕРД ЧИТАЊЕ ИГРИ ОЧИЛА Висока транспарентна �

DEN 1.00

100% пластика Материјален пластичен микрофибер Мини преносни очила за очила за очила за очила за очила за

DEN 95.52

Увезени TR90, компјутер рамка Поликарбонатна леќа Ширина на објективот : 50 милиметри Висина на објективот

DEN 303.84

Увезени Титаниумска рамка АнтиСина Светлина слој Ширина на објективот : 50 милиметри Мост : 20 милиметри...

DEN 1.00

Qéro ретро очила за читање рамки со тркалезна форма со пружински шарки, висина на Рамката околу 2 5 / 16 инчи

DEN 3.00

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа Ширина на објективот : 53 милиметри [ДЕТАЛИ ЗА ДИЗАЈНОТ]Клас

DEN 3.00

Мажите и жените кратковидени блиски очила од сите возрасти ** Овие не читаат очила ** Висококвалитетно кр

DEN 287.84

{Супер Ценет 5 Пакувања} : 5 пакување дрво изглед очила за читање за мажи и жени читателите на сонце, Вклуч�

DEN 431.84

Добредојдовте ВО ПРОДАВНИЦАТА МЕДОЛОНГ Ако вашите очи имаат специјална диоптрија, ве молиме купете при

DEN 559.84

Добредојдовте ВО ПРОДАВНИЦАТА МЕДОЛОНГ Ако вашите очи имаат специјална диоптрија, ве молиме купете при

DEN 2.33

Поликарбонат рамка Ширина на објективот : 43 милиметри Висина на објективот : 40 милиметри...

DEN 1.00

进口 АнтиРефлектирачки слој слој Ширина на објективот : 47 милиметри Висина на објективот : 47 милиметри...

DEN 2038.40

Кожа, Стп Кожа Земја Како Што Е Означено Стил : Гроздобер,Патување,Канцеларија, Пренослив тоа е антиудар,

DEN 3.00

КОМПЈУТЕРСКА рамка со акрилна антиизгребана леќа Неполаризирани И ДураТесни Завртки Покрај модните оч

DEN 2.67

Рамка TR90 Висока енергетска видлива обвивка за обложување Ширина на леќи : 51 милиметри Мост : 17 милиметри.

DEN 271.84

Увезени Пластична рамка Ширина на објективот : 50 милиметри Висина на објективот : 34 милиметри Рака : 140 ми

DEN 127.84

силикон Прилагодливо затворање Материјал : силиконски материјал со мек квалитет кој нема да пожолти ил�

DEN 1.67

❀ 9 пара правоаголни очила за повеќебојни читања +1,25 се вклучени по ниска цена ❀ Класичен облик модна ра

DEN 2.00

Увезени Пластична рамка Не поларизирани Ширина на леќи : 5,6 сантиметри Висина на леќи : 46 милиметри Мост :

DEN 1081.60

Увезени Пластична рамка Поликарбонатна леќа Слој Отпорен на гребење Ширина на објективот : 50 милиметри.