.

.

Со попуст
Секач за мелење, издржлив секач за мелење на крај, за дупчење за гравура

Секач за мелење, издржлив секач за мелење на крај, за дупчење за гравура

DEN 561.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Може да се користи за гравура, дупчење и мелење на тврдо дрво, иверица, акрилик, пластично влакно, смола, ПЦБ и други материјали Одлична изработка, особено погодна за 3Д олеснување и сложено 3Д резба. Секачот за мелење е изработен од избран челичен материјал од волфрам, силен и издржлив, не е лесен за кршење. Тркалезната шипка може да се користи во различни системи на држачи на алатки, што е многу практично. Дијаметарот на шанкот е 3,175мм, дијаметарот на сечилото е 2мм, должината на сечилото е 10мм. Може да се користи за гравура, дупчење и мелење на тврдо дрво, иверица, акрилик, пластично влакно, смола, ПЦБ и други материјали. Одлична изработка, особено погодна за 3Д олеснување и сложено 3Д резба. Секачот за мелење е изработен од избран челичен материјал од волфрам, силен и издржлив, не е лесен за кршење. Тркалезната шипка може да се користи во различни системи на држачи на алатки, што е многу практично. Дијаметарот на шанкот е 3,175мм, дијаметарот на сечилото е 2мм, должината на сечилото е 10мм. Може да се користи за гравура, дупчење и мелење на тврдо дрво, иверица, акрилик, пластично влакно, смола, ПЦБ и други материјали. Одлична изработка, особено погодна за 3Д олеснување и сложено 3Д резба.

Главните својства

Item Type:
3‑Flute Flat End Milling CutterMaterial
Specification:
3.175 x 2 x 10 x 40
Shank Diameter:
Approx. 3.175mm / 0.1in
Cutter Tip Diameter:
Approx. 2mm / 0.1in
Blade Length:
Approx. 10mm / 0.4in
Total Length:
Approx. 38 ~ 40mm / 1.5 ~ 1.6in
Package List:
5 x 3‑Flute Flat End Milling Cutter :
Избор на купувачот
DEN 1475.68

Цена За : Секоја Диа На Стеблото Ставка : 3 / 4" : Апликација За Прстенест Секач : За Дупчење Тешко До Машина �

DEN 1459.52

Големина 14,00 мм Материјал : Карбид Должина на флејта : 32,00 мм Вкупна Должина : 89,00 мм Големина : 14,00 мм, Матер

DEN 1.67

Директно, центар за сечење Алатки за мелење цврст карбид, стандард Цврсти мелници за крај на карбид...

DEN 0.67

【Големина на умирање на низата】 Надворешен дијаметар : 1,50 " / 38,00мм Дебелина : 0,55" / 14,00мм 【Карактеристик�

DEN 2.33

Вие го купувате држачот на алатката за вртење на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДИКТ Спецификации : С�

DEN 1100.80

Пакетот вклучува : 10 парчиња 11 ER AG60+ 10pcs 11 IR AG60 + 10pcs DCMT32 51 + 10pcs M4x10 завртки +1pc T15 клуч 11ЕР / ИР АГ60 : Големина :

DEN 0.33

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�

DEN 3.33

Општа намена Дополнителни заби за подобрена завршница Одлично за тенки wallидни делови, прекинати намалу

DEN 2.00

Корокут 12 0625" челик круг бар; внатрешна 10 бар, 145 пси течноста За ладење снабдување Внатрешна ОбработкаЗд

DEN 1062.40

Име На Производот : Крајна Мелница;Дизајн : 2 Флејта Материјал : ХСС;Дијаметар На Сечење : 19мм / 0,75" Длабочи

DEN 2.33

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, Охаопродуктивни спецификации : Состојба : Користен

DEN 2.00

Минијатурните крајни мелници создаваат сложени намалувања потребни за прецизни индустрии Две флејти н

DEN 2085.76

Енергетски ефикасен, продуктивен раствор со висока стапка на отстранување на метал Димензии на пакетот

DEN 0.67

Оваа ставка е 26937 PKG од 6 прстен за задржување Овој производ се користи за задржување на blockидовитеблоков�

DEN 0.67

ВИДИЈА 6568916 Топ Вежба Модуларен X Вметнете Tdmx Метрички Вметнете 38,5 Мм Дијаметар 55,3 ММ Вкупна Должина 7,46 М

DEN 1.33

Прстенести Секачи Челик Со Голема Брзина3" Длабочина Челик Со Голема Брзина3" Длабочина Инчна Големина

DEN 0.67

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал

DEN 308.80

Деликатна и практична, висока цврстина, цврста и силна Дупчалката за рачна чешма е изработена од челик с

DEN 447.84

Целосно мелење ЦПУ стабилен квалитет и прецизна големина Остра абење на работ и висока концентричност..

DEN 131.68

Име на производот : Струг Алатка; Материјал : ХСС Вкупна Големина(Прибл.) : 200 х 10 х 5мм / 7 Содржина На Пакето

DEN 0.67

Мултиапликација алаткижлеб и нишка со истата лента Дизајниран за помала опструкција и поголема евакуа�

DEN 1056.00

Цена за : Пакет од 2 ставка : Спирална точка Допрете Допрете Заврши : Светла (неконтролирана) Допрена Груп�

DEN 1177.60

Металот има голема цврстина, голема отпорност на свиткување и отпорност на абење и специјално се корист

DEN 3.33

Име на производот : Сечење пила; Материјал : HSS : 100мм / 3 15 / 16 "; дупка Дија : 27мм / 1 1 / 16" Дебелина : 1,2мм / 3 / 6

DEN 339.68

Лабораторија прегледана и сертифицирана суровина Прецизност цпу земјата на индустријата водечки спец�

DEN 2.33

Придобивки од семејството на овој производ : иновативен дизајн на сечилото Вметнете дизајн оптимизиран

DEN 0.33

Единствената геометрија на спирална точка обезбедува низок вртежен момент додека туркате чипови пред �

DEN 399.84

ГИ КУПУВАТЕ ВМЕТНУВАЊАТА НА СЛИКАТА 1 ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈ�

DEN 2.00

Вие ја купувате сликата Tapplug Tapsold by M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користена материј

DEN 1108.80

Ц2 микро жито одделение Дијаметар на стеблото : 5 / 8" Точка дијаметар : 5 / 8" Карбидната крајна мелница доаѓ�

DEN 0.67

Вметнете општа намена за повеќето материјали Не се препорачува за челици за алати и легури со висока те�

DEN 1.33

Двете мелници за крај на флејта за алуминиум имаат дизајн на флејта Со Висока Спирала што ги прави добро

DEN 2.00

Нашите комплети за електрично полирање имаат 30 избрани дијамантски бруси во кутија за складирање за ра�

DEN 1.67

Обезбедено со најдолга должина на флејта и погодно за обработка со висока точност на длабок чекор Висок

DEN 2.67

544 UNF спирална флејта за дното на чешмата GH2 GH2 граница 2 флејта HSS Необјавено светло готови нишки · Големи�

DEN 3.33

3 дизајн на флејта за помазни / потивки операции на глодање со Високи перформанси идеален за груби алуми�

DEN 529.60

Битови за вежбање од дрво / парчиња за вежбањеидлив и долг животен век голема цврстина, носете висока т�

DEN 0.67

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик ванадиум...

DEN 551.68

Комбинирана Вежба Ротационата датотека од легура на карбид е неопходна напредна алатка за монтирање и �

DEN 483.20

Дупчењето и прислушувањето се интегрирани, обработка во еден чекор, што во голема мера заштедува чекори

DEN 1531.20

Професионално Одделение карбидните прстенести секачи се дизајнирани целосно да ги искористат поголем

DEN 788.80

Завртка Дупчиња ПилиЧелик Со Голема Брзина 56Дијаметар На Забите : 2 3 / 4Ширина На Лицето : 0,040Големина На Д