.

.

Со попуст
Меканикс треперлива хартија за картони 50 листови, бисери за картички 8x11,5 инчи 92 lb/250gsm, занаетчиски, занаетчиски книги, корица, завиткување на подароци, покана за сва

Меканикс треперлива хартија за картони 50 листови, бисери за картички 8x11,5 инчи 92 lb/250gsm, занаетчиски, занаетчиски книги, корица, завиткување

DEN 399.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

Занаетчиската хартија за картони може да ги исполни вашите различни барања за проекти за хартија и за Велигден, Ноќта на вештерките, Божиќниот декор и декорацијата за домови Широко се користи во правење картички, сликарство за DIY, обврзувачки наслови, ознаки, честитки, транспаренти, колажи за дневници за записи, итн. Loversубителите на занаетчиството /наставниците ќе ги сакаат овие трудови. Не е обична хартија : Сјајот картон хартија со 92 lb/250gsm што лесно може да се склопи во најразлични форми без да ја изгуби својата цврстина, како еден вид специјализирана хартија, бисерната хартија го одржува класичното и естетското чувство, картичката е цврста со цврста со цврста форма суптилна треперлива и природна текстура. Има живописни бои што нема да избледат. Користете го за да направите сопствени украси за хартија и домашни белешки за благодарност, креативните опции се бесконечни!. Двостраната хартија за треперливи картони може да се користи за пишување, печатење, печат на фолија, печатење на свилен екран, втиснување и ламинирање. Great for DIY craft projects, such as making a scrapbook, layered paper flower, 3 D star, die cuts, card bases, picture albums, cover supplies, envelopes, packaging boxes, gift wrapping, note pads, thank you notes, tickets, party, Дипломирање и покани за венчавки, честитка, Божиќна картичка, роденденска картичка. Широк : 8 инчи/21 см; Должина : 11,5 инчи/29,7 см; Дебелина : 0,3 мм; Тежина на хартија : 92 lb/250gsm; Боја : злато од шампањ; Материјал : хартија; Во пакетот на : 50 листови x двострана хартија за треперливи картони. Не е обична хартија : Сјајот картон хартија со 92 lb/250gsm што лесно може да се склопи во најразлични форми без да ја изгуби својата цврстина, како еден вид специјализирана хартија, бисерната хартија го одржува класичното и естетското чувство, картичката е цврста со цврста со цврста форма суптилна треперлива и природна текстура. Има живописни бои што нема да избледат. Користете го за да направите сопствени украси за хартија и домашни белешки за благодарност, креативните опции се бесконечни!. Нашата хартија за картони е лесна за сечење и лесна за пробивање, за да можете да користите хартиена удар и веднаш да исечете специфични форми на вашата желба, што значи дека нема повеќе нерамни дизајни заради сечење на ножици. Исто така, можете да ги напишете или испечатите белешките за благодарност и писма со овие листови хартија. Може да има мала разлика во бојата помеѓу реалниот предмет и сликата. После пишувањето, почекајте пишувањето да се исуши пред да допрете или преклопите.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 0.67

⭕ 【Лесен за употреба】 Панч од кругот од 2,5 инчи со рачката на пролетната акција го олеснува и удобниот �

DEN 0.33

【5Д голема големина】 5d со голема големина на дијамантска слика, доволно за да ги прикаже деталите за сл�

DEN 2.67

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти Каракт�

DEN 136.00

Изработено со високо квалитетни материјали, еколошки и нетоксични лесно да се растера, отпорна на висо�

DEN 3.33

Функција : Машината за гравирање може лесно да се намали 20мм (0,8in) дебело дрво, дебели акрилик од 15мм (0,6in) �

DEN 255.84

Големина на мувла : 6,6 "(L) x 6,6" (W) x 13 "(H), Големина на шуплината : 2,75" (L) x 2,75 "(W) x 1 Материјал : оценка на храна, мо

DEN 2.67

【Силиконски калапи од одделение за храна】 : Нашите велигденски силиконски калапи се изработени од одд�

DEN 1.00

Преминување на Starвездата на Панч Рамка или граничен раб за страници или картички за белешки...

DEN 1.33

Ако сте занаетчиски ентузијаст, тогаш оваа силиконска калап е совршен за вас Направено од силикон со до�

DEN 95.84

Пакување и големина 1 пакет од 100 парчиња 1 мерки за мерки 15x7,5 см Квалитет Печатено е во живописни бои И

DEN 143.84

Премиум квалитет : Направено од силиконски материјал од храна, многу флексибилен и лесен за чистење, да �

DEN 3.00

** За употреба со Easy Color DTV продаден одделно ** Лесен трансфер Подигнете ги печатените трансфери на Easy Color

DEN 287.84

Количина на дупка : 3, дијаметар на дупката : 6мм, длабочина на добиточна храна : 7мм, капацитет на лист : 5 ли

DEN 2.67

Исклучителни дизајни на Washi Користете ја оваа прекрасна колекција на ленти за Washi за бележење, занаетчи�

DEN 0.33

Само облека Нема кукли, нема други додатоци Suitable dolls : Ob11, ddf, body9, YMY body, 1 / 12 bjd, GSC, Molly, etc Please note that the color of the pro

DEN 1.33

Оперативен ножици остра / тапа заоблена 5,5 "рачка во боја (сина) Направена во не'рѓосувачки челик...

DEN 2.00

Материјали : Стаклена купола кабохони очи со метално шиење на копчето (За возрасни кукли што прават очи �

DEN 1.67

Пар од 30 мм со ситни очи со јамки поставени во копчињата на копчињата Овие се реални дизајни за стакло ок

DEN 155.68

Боја : сина, златна, зелена, црвена, роза црвена, сребрена; Материјал : ПЕТ; Ширина : 15мм / 0,59 инчи; Должина : 3

DEN 356.80

Занаетчиски материјали Димензија на пакетот на артикалот : 7.0 W x 0,1 H инчи Тежина на пакетот на артикалот

DEN 774.40

Пакет од 30 обоени холографски ланци на хартија уметност занаети Божиќна декорација Синџири за хартија

DEN 383.84

Хартија за белешки од 12 x 12 инчи 25 листови хартија Двострана хартија Совршен додаток на вашите белешки и

DEN 2.33

Сликарство со дијаманти целосни додатоци】 Додатоци за сликање со дијаманти ги вклучуваат сите дијаман

DEN 111.84

Сет од 2 8мм рачно изработени стаклени кабини за очи за правење накит, скулптури со кукли, таксидермија, р

DEN 143.20

Materialmater и големина : Занаетчиската дупка е изработена од ABS пластика со големина од 1,8*2,8*2,4 инчи, а занаети

DEN 3.00

Име на производот : хартија Бред; Содржина на пакетот : 10 парчиња X хартија Бред Главна боја : Лесен златен

DEN 0.67

Карактеристики1 Метални + дрвени рачки материјали Не е лесно да се пробие, не е лесен за 'рѓа, долг животе�

DEN 126.24

[Големина и тежина] 4,72 x 0,98 x 614inches (120 x 25 x 156mm), 0,35oz (10g) [Тип на цврсто стап] Лепак е дури и доволно силен за да

DEN 396.16

? 【Големина на платно】 ☛ 50x70cm / 20 x 28 инчи Нашата боја за сликање со дијаманти по броеви не вклучува рамк

DEN 1439.84

Паметно гравирање : Лесно подигнете го ласерскиот гравура за совршено да ги вклопите оските на ротација

DEN 1.33

Инструментите GS само што се продаваат од онлајн продавницата G.S многу од 3 парчиња училишни ножици 12,5 см

DEN 148.64

Содржи 2 тешки, силни и цврсти цврсти месинг активирачки клипови за вртење Лесен за употреба Дизајн на к�

DEN 2.67

Боја : Сет 2 парчиња Пакетот вклучува : 1 парчиња дрво за дрвени плочки : 1 Поради различниот монитор и свет

DEN 3.33

➽ 【мазна површина】 Површината на таблата за сечење е мазна и рамна, со униформа големина на дупките за

DEN 1500.80

Квалитетот на производот е добар Ние сме професионални електронски компоненти и производител на модул�

DEN 221.44

Dries Clear : Не само што овие гигантски глупости испорачуваат одлична лепење на првиот слој, тие исто така се

DEN 415.84

Големина : 3,2 см x 5,8 см (1 инч x 2 инчи) Класификација : приврзок за клучеви, отворач, клипери за нокти Каракт�

DEN 2.00

➽material : составен од 100% оригинален кожен кабел, машина направена и правоаголник кожен кабел Sucitiulity : Одл�

DEN 159.84

♥ 【Комплет за супервредности за проследување】 : Пакетот содржи 4 ролни со поток на хартија од креп во 2 �

DEN 0.67

Овие хартија за книги за книги се изработени од квалитетна бела хартија Мајт финиш, прецизна, повеќекра�

DEN 89.60

Бела топки од пена уметност и занаетчиски материјали за занаетчиски производи за занаетчиски топки укр

DEN 159.20

Декоративна лента за рафија : Додадете поп боја или убави лакови на проекти за пакување и декор со оваа л