.

.

Со попуст
Коловила Цветни Брокат Етничка Работа 9 Метарски Конци И Граници Материјал За Фустани, Сари, Лехенга, Костуми, Блузи, Дупата, Чунри и Занаети

Коловила Цветни Брокат Етничка Работа 9 Метарски Конци И Граници Материјал За Фустани, Сари, Лехенга, Костуми, Блузи, Дупата,

DEN 1.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Содржина - 1 Еез Чипка Должина 9 Метар (9,8 јарди) Ширина на производот-ширина на врвки : 3,5 инчи (9 см). Материјал : Банараси Поли Свила со жакард работа. Било да е тоа било ракотворби или декоративни уметнички дела, оваа чипка ја подобрува убавината и целокупниот изглед на нешто што се држи до. Може да се користи И Во Фустан, Украси, Уметнички Занаетчиски Работи, Виси, Проекти, Чанти, Граници. Ова е убава граница и конци направени од банараси сари ткајачи. Тоа е традиционална етничка работа во брокати работа што ги прави фустаните попривлечни.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 271.20

2Официјално Лиценциран Дизни Масти ЧетвртиниКарактеристики ОЛАФ Во Услови НА "МРАЗ ПРЕКИНУВАЧ" Фрлени �

DEN 159.84

10 ПАРЧИЊА Листови Од Вештачка Кожа : 10 Различни Комбинации на Бои со Дебелина од 0,8 мм Совршени За Израбо�

DEN 2.00

Изберете од сите наши забавни дизајни за одмор Од снешковци, До Помошници На Дедо Мраз или класична Божи

DEN 3.33

Можете да ја вратите оваа ставка од која било причина : без трошоци за испорака Предметот мора да се врат

DEN 3.33

Светли Шарени Парчиња Сложувалка 1 / 2 Двор х 44" ШирокТреба Повеќе од 1 / 2 Двор? Секогаш Кога Е Можно Овие Бр

DEN 3.00

$ $ КУПИ ПОВЕЌЕ ЗАЧУВАЈ ПОВЕЌЕ$ $ Карирана Ткаенина Од Руно Од МорнарицаГолемина На Завртки : (Завртка Од 3

DEN 3.00

Дигиталните Печатени ткаенини заштедуваат 65% од електричната енергија наспроти истата мера на ткаенин�

DEN 1.00

Тенсел / Историска наметка / наметка / наметка / фустан / завеси / ширење на креветот итн ДОСТАПНА Е И ПОГО�

DEN 0.67

Премиум Материјал : Овие ролни од тул се направени од врвен полиестерски материјал, кој е исклучителен, �

DEN 224.00

Дизајниран од Ким Кристоферсон За Студиото Мејвуд овој асортиман на ткаенина од памучен принт е од коле

DEN 3.33

Тартан Тежок Тартан Материјал 100см х 138см(39 "х 54") 16оз Тартан Ткаенина Класични Шкотски Тартани Одлично за

DEN 0.33

Содржина : 100% Полиестер Ширина : 58" / 60 " Широк Тежина : 1 фунти Дебелина : Околу 2мм Истегнување : 2начин Ова

DEN 0.67

Дигиталните Печатени ткаенини заштедуваат 65% од електричната енергија наспроти истата мера на ткаенин�

DEN 707.20

€ ВКЛУЧУВА : 40 ткаенини ленти валани и врзани со лента Секоја лента е со димензии 2,5 х 42 инчи (6,4 х 106 санти�

DEN 1.00

Дизајнирана Од Брендон Веројатно за Колективот Кафе Фасет За Ткаенини Со Слободен Дух, оваа печатена па

DEN 239.84

?●Тема На денот На благодарноста+ Извонреден дизајн на спојување и светла шарена тема покажуваат силна

DEN 1.33

Карактеристика : средна Тежина, Нетранспарентно, ленено чувство Материјал : Дрес Од Вискоза, Содржи двон

DEN 4495.84

Изработени од висококвалитетна спандекс ткаенина, супер мека и растеглива чипка, добро истегнување,мек

DEN 1332.80

ИСПОРАКА : оваа ткаенина ќе биде испорачана во рок од 7 дена по нарачката Начин пред проценетите датуми н

DEN 479.84

Големина : 1 Двор = 110 см широк х 90 см долг (44 "Х 36") Број на предиво : памук 100% 20ти Продадени од 1 двор...

DEN 511.20

● Сатенска Свилена Ткаенина Во Уметнички Принт ● Материјал : САТЕНСКА Свила ГСМ : 80 ● Ткаенината Широка

DEN 99.68

Тежина На Ткаенината : Лесна Количина : на метар Инструкции за перење : препорачано миење од 40 степени Ши�

DEN 0.33

Употреба : Костуми, мантили, панталони, униформи, костими, занаети итн, Ширина : 58 до 60 инчи Трговија на го�

DEN 3.33

Што МОЖЕТЕ ДА ДОБИЕТЕ : 8Х12 инчи 7 холографски виножито бранови, 3 холографски виножито срце вештачка кож�

DEN 2.00

Карактеристика : средна Тежина, Нетранспарентно, ленено чувство Материјал : Дрес Од Вискоза, Содржи двон

DEN 443.68

Совршена ткаенина за шиење за демонстрации на машина за шиење, сергер и машина за везење или за пробувањ

DEN 3.33

Висококвалитетната сатенска ткаенина е широка 59 / 60 инчи и доаѓа 10 јарди во ролна Сатенската ткаенина се

DEN 1.67

Висококвалитетен материјал : Изработен од висококвалитетен пвц материјал,со јасна текстура на површин�

DEN 2.33

КОЈА Е ГОЛЕМИНАТА НА ОВАА ТКАЕНИНА?Должина 36 "(1 двор) х Ширина 58 " СЕКОЈ (1 количина) = 1 ДВОР Секоја количин

DEN 803.20

Содржина : 100% Акрилик Ширина : 72 инчи Работ : Директно Користи : Играчки, костими, украси, додатоци, занает�

DEN 385.60

Големина : 2,3 / 8Х2, 2 / 8 ИНЧИ / Кликнете / Слајд На Следните Слики За Големината Сосема нов и квалитетен Ве м

DEN 2.67

100% Памучна Армија Маскирна печатење Продадени од дворот Ткаенината е мека, удобна и пријателска за кожа

DEN 431.84

Карактеристика : средна Тежина, Нетранспарентно, ленено чувство Материјал : Дрес Од Вискоза, Содржи двон

DEN 0.67

Содржина : 100% Полиестерски Влакна Ширина : 58" Широк Тежина : 1 килограм По Двор Идеален за површината игри

DEN 2.67

Вашето купување ќе им помогне на жртвите од неодамнешните големи земјотреси во Турција, бидејќи ние дон

DEN 403.20

Содржина : 100% Полиестер Ширина : 58 / 60 " Широк Рашири : 2 Начин Се Водат Тежина : 1 фунти По Двор, Должина На Ку

DEN 200.00

Тип На Ткаенина : 100% Памук Ознака за увоз : Направена во САД или Увезена Инструкции за нега на ткаенина : М

DEN 3.33

Вашето купување ќе им помогне на жртвите од неодамнешните големи земјотреси во Турција, бидејќи ние дон

DEN 0.67

Одрекување : забрзаните опции за испорака не се однесуваат на 5, 10, 50 и 100 опции за дворот, Ширина : 58 до 60 ин

DEN 435.20

Официјално Лиценциран ДЦ Стрипови ТкаенинаКарактеристики ЧУДО ЖЕНА, СУПЕР ДЕВОЈКА и ЛИЛЈАК ДЕВОЈКА На