.

.

Со попуст
Велбоа Цврста Портокалова Ткаенина покрај Дворот

Велбоа Цврста Портокалова Ткаенина покрај Дворот

DEN 403.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Содржина : 100% Полиестер Ширина : 58/60 " Широк. Рашири : 2 Начин Се Водат. Тежина : 1 фунти По Двор, Должина На Купот : 0,2 инчи. Ова е совршено за постелнина, облека за бебиња, костими, плишани играчки за животни, кревети за миленичиња, капи, шалови, ќебиња и кутии за перници. Вештачкото Крзно Велбоа е вештачки фукс со краток куп и е многу меко и гушкачко. Оваа ткаенина е позната и како велбоа кожа. Тоа?е тешко носење и е достапен во многу модели. Има меко и кадифено чувство и бранова шема. Не само што е погоден за реален изглед на животинска кожа бидејќи е лажно крзно со ниска дремка, туку и неговата јачина ја прави идеална ткаенина за оваа намена. На пример, велбоа е совршен избор за покривање на детската играчка за коњи за лулка, бидејќи и двете можат да изгледаат како криенка на коњот и да се спротивстават на употребата на често качување. Речиси сите кревети за миленичиња и играчки за миленичиња се исто така направени од велбоа. Машинско перење топло. Воздухот сува најпосакувана. Падне сува ниска топлина. Железо на обратна страна средна топлина. ПРОДАДЕНИ ОД ДВОРОТ - сите Ткаенини се продаваат во континуирана должина на дворот. На Пример : ако нарачате 3 јарди ткаенина што се продава како : 'Продадено Покрај Дворот.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 3.00

КОЈА Е ГОЛЕМИНАТА НА ОВАА ТКАЕНИНА?Должина 36 "(1 двор) х Ширина 58 " СЕКОЈ (1 количина) = 1 ДВОР Секоја количин

DEN 1368.00

Тип На Свила : 100% Ткиво Тафта Свила Опис : оваа ткаенина е Иридентно Бебешко розово ткиво тафта свила...

DEN 1.67

Количина : 50 двор, Бура / Јута Ткаенина, боја : темносинаМатеријали : Јута / Бура 100% Природна Јута.КВАЛИТ�

DEN 222.40

Двојно Полиран 20 Мерач Јасно Винил Ткаенина 5 Јарди Долг х 54 " Инчи Широк Отпорен на вода, ОТПОРЕН НА УВ, Ф�

DEN 1119.84

Користи : Фустани, блузи, здолништа, драперии, завеси, тапацир, костими, занаети итн, Работ : Директно...

DEN 287.84

Дигиталните Печатени ткаенини заштедуваат 65% од електричната енергија наспроти истата мера на ткаенин�

DEN 1399.04

Wishwell Brushy колекција Од Роберт Кауфман Ткаенини Дизајниран од Ванеса Лилроуз, Линда фич Масти Четвртина П

DEN 175.84

Тип На Производ : Водоотпорна Платнена Ткаенина Големина : ДОЛЖИНА : 36 "(1 двор) и ШИРИНА : 57" Декоративна Тк

DEN 1.33

Одлично за Станбени, Комерцијални и Автомобилски Тапацири и Третмани Со Прозорци Ширина : 54 Инчи; Продад

DEN 1.00

Карактеристика : средна Тежина, Нетранспарентно, ленено чувство Материјал : Дрес Од Вискоза, Содржи двон

DEN 2927.84

Висококвалитетен материјал : Ткаенина Од Тантела, Извезена Еколошка, Мека, Многу нежна и убава, е соврше�

DEN 3.33

Што МОЖЕТЕ ДА ДОБИЕТЕ : 8Х12 инчи 7 холографски виножито бранови, 3 холографски виножито срце вештачка кож�

DEN 3.00

Овој фланелен со двојно дремење (четкан од двете страни) е совршен за ватирање и облека Боите вклучуваат

DEN 1.67

традицијата на оживување на ткаењето со брокат од свила, особено со злато и сребро, е вековна традиција �

DEN 319.84

Дигиталните Печатени ткаенини заштедуваат 65% од електричната енергија наспроти истата мера на ткаенин�

DEN 1.00

Тенсел / Историска наметка / наметка / наметка / фустан / завеси / ширење на креветот итн ДОСТАПНА Е И ПОГО�

DEN 2.67

Тартан Одлично за правење сопствени креации Материјал за тартан со мала тежина 10оз Реивер Тартан Ткаен�

DEN 0.33

Употреба : Костуми, мантили, панталони, униформи, костими, занаети итн, Ширина : 58 до 60 инчи...

DEN 3712.00

Фиксна ширина за Вез : 49 инчи, 1 двор е 49"*36", 5 јарди е 49"*180"Материјал : 100% полиестерски тул и линија за везењ�

DEN 1.00

● Сет од 6 премиум 100% памучни платнени намирници за издржливост и долг животен век Не е инфериорен поли �

DEN 1680.96

Оваа плетена плетена со средна тежина е мешавина Од ековеро влакна и допир на спандекс Овој Дрес е многу

DEN 175.84

Тип На Ткаенина За Везење : 100% ленена ткаенина 9 Бои за избор : Светло бела, природна бела, каки, кафе, розо�

DEN 494.40

[ПРОДАДЕНИ ОД ПОЕДИНЕЧНИ ПАРЧИЊА ] Секоја количина доаѓа во посебно парче Екс : ако изберете 2 Дворови с�

DEN 1150.40

Вашето купување ќе им помогне на жртвите од неодамнешните големи земјотреси во Турција, бидејќи ние дон

DEN 0.33

СОДРЖИНА НА ТКАЕНИНА : 92% Полиестер Слинки 8% Спандекс Сјајна Метална Фолија, Полу Проегирна, Лесна Ткаен�

DEN 1.00

Ширина : 57 / 59" Тежина : 210 GSM (Грама На Метар Квадратен) Содржина : 96% Вискоза 4% Спандекс Истегнување : 2Насоч�

DEN 3.33

Слика Совршен Суровини! Камбанарија Од Ткаенини Шенон Дизајниран Од Шенон Ткаенини Комплетот за гушкањ

DEN 2.00

Дизајнирана Од Моли Б за Бенартекс, оваа печатена памучна ткаенина е Од колекцијата Радост На Сезоната �

DEN 3.33

Овој капак е направен со сопствен материјал "Тана Тревник" на Ткаенината Либерти, педантно обработена п�

DEN 2.33

Висококвалитетен материјал : Ткаенина Од Тантела, Извезена Еколошка, Мека, Многу нежна и убава, е соврше�

DEN 1.67

Оваа лесна ткаенина со шема инспирирана од храна е лесна за шиење, има мека рака и е многу разноврсна! Ид�

DEN 1.67

ПРОИЗВОД : Кромид Розова Обична Јапонска Сатенска Ткаенина ГОЛЕМИНА : Пакет Од 2 Метри Ткаенина : Сатен Д�

DEN 1184.00

Лиценциран Од Камелот Од Дизни оваа печатена памучна ткаенина се одликува со самата Госпоѓица Свинче Н�

DEN 1.33

Печатени Дрес Плете Ткаенина Рашири : 4 Начин Се Водат дише и апсорбира влага од памукот...

DEN 3.00

● Памучна Ткаенина Од Дрес Во Пејсли Принт ● Материјал : памучен Дрес предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 300 € 58 Ин�

DEN 3.33

€ ПРИМИУМ КВАЛИТЕТ100% Полиестерски Сатен, беспрекорен едноделен дизајн, свилен мек допир, напредна боја

DEN 3.33

Црна Шантунг Дупиони Вештачка Свилена Ткаенина По Двор Мери 60 инчи широк произведено во индија...