.

.

Со попуст
Автоматска пумпа за комунални услуги Everbilt Hpebau33, црна

Автоматска пумпа за комунални услуги Everbilt Hpebau33, црна

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

Вклучува еден 3/4 внатре Адаптер за црево за градина и еден 1-1/4 внатре Проверете го вентилот Пумпата се вклучува кога нивото на водата достигнува приближно 1-1/2 внатре. Пумпата се исклучува кога нивото на водата достигнува приближно 1/8 внатре може да се остави вклучено на неодредено време. Автоматската пумпа за потопна комунална комунални услуги од 1/3 КС ја отстранува водата од области како што се простории за ползи, бунари за прозорци или други области со ниско ниво. Има иновативен и сигурен мини-флорат за да го открие нивото на водата. Прекинувачот за мини-флоат ќе ја вклучи пумпата кога нивото на водата ќе достигне приближно 1-1/2 внатре и ќе ја исклучи пумпата кога нивото на водата достигнува приближно 1/8 in. Оваа пумпа не е наменета за постојана инсталација и не е да се користи како пумпа за пумпа. Не е наменета за употреба во отпадни води или септички системи, пумпата се вклучува кога нивото на водата достигнува приближно 1-1/2 внатре може да се остави вклучена во неодредено време пумпата се исклучува кога нивото на водата достигнува приближно 1/8 in. MIP празнење не е наменет за трајна инсталација и не треба да се користи како продавница за пумпа за пумпа за сите пумпи за комунални услуги, тука енергетски ефикасен постојан кондензатор на кондензатор 10 метри. Другите области со ниско ниво вклучуваат еден 3/4 in.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 130.24

пластика Микро пумпа за градинарги Совршената изработка ќе ви даде одлично искуство со употреба...

DEN 2.00

КОРИСНИЧКИ ПРИРАЧНИК 1 / 2 КС, 30ft Кабел за напојување, прекинувач за плови за вртење на свињи, максимум Ст�

DEN 1711.68

Дизајнирајте со функција за самопримирање што за да се спречи течноста од проток на проток во пумпата С�

DEN 7488.00

Опис на производот : Metabo S PS 15000 Должина на кабелот : 10м Тежина : 6,5 кг METABOSubmersible drainage pump PS 15000 SProduct description : Used

DEN 486.40

Безбедно за употреба на производот се произведува во согласност со строги стандарди за контрола на ква�

DEN 1.00

Точка : RMC142SSV опсег на мерачи на проток 222 Земја на потекло (предмет на промена) : Соединетите држави Точка

DEN 545.60

Деликатен изглед, мала големина, долг живот Ниска бучава, ефикасност со висок квалитет, нула крстосница.

DEN 815.36

Електрично : Електрично Употреба : вода Број на модел : BJGB21 Примена : Потоп Структура : Потоплива пумпа за

DEN 2127.84

[Широко користена] Оваа електрична пумпа за електрична енергија е опремена со 4 различни млазници, се пр�

DEN 2.33

Постојан магнетски мотор : Одличен целиот бакар мотор нема да предизвика вибрации и загуба на чекор ког�

DEN 977.60

Изработено е од санитарни апс од храна, кој е безбеден, здрав и нетоксичен Ниска бучава, лесна инсталаци�

DEN 0.67

♥ Не'рѓосувачки челик лутина : Ова е соларна пумпа за вода без бучава, изработена од не'рѓосувачки челик

DEN 3199.84

Нема повеќе големи работи за водовод "Ве молиме, забележете дека оваа пумпа не е опремена со мацератор, о

DEN 287.52

Долг сервисен живот, пумпата помина 100000 пати тест на кругот Бучавата е помала од 55d B, погодна за сценариј

DEN 2.00

Комплет за вода за замена на пумпа за вода за замена на ROP Shop за Mercury 25 HP Maraton 0 G0440270 G760299 Outboards Спецификации

DEN 224.00

Еднонасочниот вентил за проверка е лесен за инсталирање, погодно за да одвртите и замените Нормални пер

DEN 74.72

Еднонасочниот вентил за проверка е изработен од PVDF (поливинилиден флуорид) материјал, кој е силен, отпор

DEN 0.33

Комплет за вода за замена на ROP Shop за 1998 година Меркур 25 КС 1025211 UD, 1025217 UD, 1025217 UF, 1025271 UD Спецификации Поглед

DEN 1464.00

Преносен за трансфер на нефлекибилни течности и хемикалии со специфични гравитации до 1 Вградениот вен�

DEN 0.67

Служи како аларм со високо или ниско ниво Следете го нивото на течноста во резервоарите за вода, басенит

DEN 1599.84

Материјал : бакар Дијаметар на вратило : 12мм Надворешен дијаметар : 60мм Големина : 60мм Тежина : 0,3 кг...

DEN 2.00

Комплет за код за замена на вода ROP Shop за Mercury 90 HP 0 G7603000 T999999, 1 B000001 доаѓа како што е прикажано на првата сли

DEN 4254.08

Без разлика дали станува збор за декорација на домови, или големо градежно место на градилиште наместо �

DEN 377.60

Пумпа до 4000 gph и до максимален вертикален лифт од 26 стапки Термопластичната конструкција со засилена ст�

DEN 201.60

Структура : Потопена пумпа за бунари Гориво : Електрично Примена : Потоп Внатрешен дијаметар на цевки : 12,

DEN 864.00

✔item пумпи за отпадни води : Потопена пумпа за отпадни води ✔Voltage пумпи : 120 Vac.450 вртежи во минута...

DEN 0.67

3 / 4 КС Комплетен систем за мелница за канализација со 24 x 24 канализациони слив : Лесен за инсталирање и вк

DEN 83.84

Издржлива конструкција на бакар Хром позлатена завршница Плитка прирабница Инструкции за лесно следењ

DEN 2.67

✅ Пумпа, 41 / 4 внатре ✅ Напон : 115 V ✅ Должина на кабелот : 6 ft ✅ Засилувачи на целосен товар : 1,1 A...

DEN 1.33

Карактеристики 2 инчи NPT празнење способен за ракување со цврсти 2 инчи цврсти материи од 3 / 4 инчи Доаѓа с

DEN 360.64

За употреба со 700 пумпи за серии Комплетот вклучува лост на прекинувачот и орев Комплет за замена на рач�