.

.

Со попуст
Aceteel TR36 x 5 Метричка трапезоидна чешма, TR36 x 5 HSS трапезоидна нишка Допрете десна рака

Aceteel TR36 x 5 Метричка трапезоидна чешма, TR36 x 5 HSS трапезоидна нишка Допрете десна рака

DEN 3575.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

【Големина】 Должина : 11,8 "/300мм, глава на конец : 8,7"/220мм 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедете брзо отстранување на чипови за ефикасно навој. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучува】 1pc TR36x5mm метричка трапезоидна чешма. 【Големина】 Должина : 11,8 "/300мм, глава на конец : 8,7"/220мм. 【Функција】 Направено од голема брзина челик со голема цврстина и цврстина, обезбедете брзо отстранување на чипови за ефикасно навој. 【Апликација】 Направете или поправете нишка, погодна за повеќето метали, бакар, легура челик, леано железо, алуминиум, месинг, абразивен челик, челик A3, железна плоча итн. 【Употреба】 Може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка за прислушување, соодветно додавање на течноста за ладење може да го продолжи животниот век на услугата при прислушување. 【Пакет вклучува】 1pc TR36x5mm метричка трапезоидна чешма. Големина : TR36 X5.0 Трапезоидни чешми на навој. Насока на сечење : Десна рака. Материјал : челик со голема брзина. Лесно за употреба може да се користи со рачна опрема или специјални конзоли за обработка, како што се машини за прислушување, вежби за клупи за вежбање, ЦПУ, центри за обработка, итн.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 480.64

Облик на дрвото на носот Светла завршница Стандарден пресек Големина на алатката : 1 / 4 "x 1 / 4" Облик на дрв

DEN 945.60

Општа намена Идеален за длабоко дупчиња Алтернативниот дизајн на забите овозможува одлично отстранува

DEN 3.33

Вметнете општа намена за повеќето материјали Не се препорачува за челици за алати и легури со висока те�

DEN 1265.60

Побрзите спирални флејти ја подобруваат акцијата за кревање чипови и се шират пошироки простори во дуп�

DEN 2.33

15 / 16" дијаметар машина 1 " длабочина на сечењето 5 / 16 " пилот игла дијаметар (дел UEA08250) Максимална длабочин�

DEN 1.33

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се

DEN 1016.16

ВИДИЈА 6071100 Дуолок Дуо Брава Метричка Крајна Мелница 11,5 ММ Диа, Длабочина На Сечење ОД 18 ММ, Должина ОД 42 �

DEN 384.32

Геометрија Со Повеќе Форми Двојно намалување За Ефикасно Отстранување На Акциите со .250 Инчен Стебло СГ

DEN 0.33

Добро избалансиран веб дизајн за да се минимизира девијацијата и џагорувањето Високата точност за ОД е

DEN 2.00

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури 25" Дијаметар На Сечење Произведено во САД...

DEN 4848.00

Придобивки од семејството на овој производ : Безбедна и ефикасна обработка Лесен за употреба...

DEN 3.00

Централното сечење им овозможува на овие крајни мелници да дупчат во делот за почеток на слот Високи Пе�

DEN 2.67

Супериорен брборења потиснување преку напредни патентиран дизајн Зголемете ја продуктивноста со сече�

DEN 1084.80

Големина : Вкупна должина21 / 2 инчи, дијаметар на стеблото1 / 4 инчи, должина на сечење3 / 4 инчи, дијаметар на

DEN 1.67

Извори и произведени според највисоките стандарди за контрола на квалитетот Најдобрите празни места н�

DEN 1.00

Овие мелници за крај се опремени како редовно со десно сечење и деснички спирални флејти Сите шанки се р

DEN 1.67

Име на производот ( трајни во употреба) : Т Слот Крајот Мелница;Материјал (најнова технологија) : хсс Боја

DEN 1.00

Коромант Капто спојување, цилиндрични стебло, арбор, велдон или ЗНД арбор монтажа Уникатен дизајн на вм�

DEN 2.33

Fine Serration 3 / 32 "x 90 ° Прицврстување на површината со канџи за повеќе зафат Растојание помеѓу дупките 35 mm Пр�

DEN 3.33

Ова е продавачот реновиран 11 / 8 (Miked 1123) x 3 / 4 x 15 / 8 x 41 / 4 "над целата должина HSS десна рака Спирална десна рак

DEN 1.67

Трапи на рацете осум терени 17 / 8инчи8 Големина на чешма, стил на дното, 6 флејти Специјални осум славини н

DEN 334.40

Вие ја купувате Mill Pictured Edend Mill Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користено дијамет�

DEN 2.67

Вие ја купувате сликата на сликата Sold By M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Состојба : Користена ма�

DEN 3.33

Име на производот : Сечење пила; Материјал : HSS : 100мм / 3 15 / 16 "; дупка Дија : 27мм / 1 1 / 16" Дебелина : 1,2мм / 3 / 6

DEN 4496.00

Корокут 12 570SL заклучување за заклучување на лицето за корекција на лицето 570 SL сечило Corocut 570 SL Blade...

DEN 2.00

Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Цр

DEN 2.33

Направено во САД Направено во САД Опис на производот Умира, СОМ, 1 / 2 " 3 / 4" НПТ од производителот умира, 1 /

DEN 708.48

Погоден за странично мелење, крајно мелење и завршна обработка на леано железо и титаниум Висока јачина

DEN 721.60

Дијаметар На Точка на Дупчење (Децимален Инч) 20000, Длабочина На Точка на Дупчење со Сооднос На Дијаметар 3

DEN 2.33

●Допрете Големина●Должина : 5,71 " / 145,00 мм, Глава На Конец : 1,50 " / 38,00 мм, Квадратна Глава : 18,0 мм х 18,0 мм( Л*В),

DEN 2.67

Држач на алатката за затегнување, големина SK50 Оваа листа е за секоја од нив Држач на алатката за затегну�

DEN 1627.04

Совршено за поднесување, поставување камен и други апликации за накит Направено од челик со голема брзи

DEN 934.40

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 3.00

7 степени клиренс агол Стегањето со завртки користи позитивни еднострани влошки и е првиот избор и за вн

DEN 0.67

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 1.67

Држач за внатрешно вртење, жлебување и навој Прецизна основа за висока повторливост Широк спектар на ал

DEN 1.67

Стандардниот RWP002 SS е произведен од 174 топлина од нерѓосувачки челик обработена на h1150 Прицврстувачите з�

DEN 448.48

[Спецификации] Тип На Конец : Десна Нишка и Лева Нишка, Внатрешна Дупка : Двојна Дупка, Материјал : 12,9 Јагл

DEN 2.33

Погоден за дупчење поцврсти материјали како што се нерѓосувачки челик, одлеаноци и челици отпорни на аб

DEN 1975.52

Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал