.

.

Со попуст
BBSJ мини дигитален мерач на бучава за звук LCD LCD дисплеј мерење на бучава за мерење на инструменти за децибела на децибела

BBSJ мини дигитален мерач на бучава за звук LCD LCD дисплеј мерење на бучава за мерење на инструменти за децибела на децибела

DEN 3.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Овој инструмент е мерач на ниво на звук со голема прецизност, точност до ± 1,5d B Функција за мерење на температурата и избор на единица на температурата (℃/℉). Функција за аларм на црвено светло и звук. Овој дигитален мерач на ниво на звук со стабилни и сигурни перформанси. Широко мерење се движи од 30d B до 130d BA. Овој инструмент е мерач на ниво на звук со голема прецизност, точност до ± 1,5d B. Функција за мерење на температурата и избор на единица на температурата (℃/℉). Функција за аларм на црвено светло и звук. Овој дигитален мерач на ниво на звук со стабилни и сигурни перформанси. Широко мерење се движи од 30d B до 130d BA. Овој инструмент е мерач на ниво на звук со голема прецизност, точност до ± 1,5db.temperature Функција за мерење и избор на температурна единица (℃/℉). Врзана аларм за светло и аларм за звук. Опсег на мерење од 30d B до 130dba.Data Hold Function, максимално и минимално мерење на вредноста. Со сунѓерска топка за заштита на сензорите. Апликациите вклучуваат : мерење на животната средина, спроведување на законот, дизајн на работно место, анализа на ниво на звук на машини и мотори.Коал : Блекматеријал : АБС дигитален дисплеј : 4 дигитамиски опсег : 30 ~ 130dbaresolution : 0,1dbaccuracy : ± 1,5d B (под референтни услови) Опсег на фреквенција : 31,5 Hz до 8,5 Hzfrequency Тежина : Тежина на тежината : максимална и минимална стапка на придвижување : 2-та година/маска опсег на мерење : -10 ° C-50 ° C/14 ° F-122 ° F Точна точност : ± Точност : ± 2 ° Cresolution : 0,1 ° CPower Supply : 3 * AAA батерии (не е вклучено) Оперативна температура : 0 ~ 40 ℃ (10%~ 80%RH) Температура на складирање : -10 ~ 60 ℃ (10%~ 70%RH) Тежина : 84g/0.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 137.60

Полицата за складирање е изработена од материјал со добар квалитет, кој е издржлив и практичен за долго�

DEN 1.33

Засилениот дизајн со долг нос обезбедува подобар зафат при влечење и жица Ленти 1022 жица AWG Вградени сека

DEN 251.20

75% полиестер, 25% памук Карактеристики : Атлетски дуксери за вежбање, женски џемпер на пуловер, долг ракав

DEN 0.67

Full HD 1080p, 4 K @ 30 Hz Компатибилен со HDMI 1.3 Производ вклучува : Упатство за упатства, 1x HDMI испраќач, 1x HDMI приемни

DEN 1.00

Material : Cotton and Polyester, ◕‿◕【ABOUT SHIPPING】Expedited Shipping : 47 Days Стандарден превоз : 1218 дена Во рок од 24 часа испорака...

DEN 0.67

Рачно држено, ергономски дизајн Лесна контрола на притисокот За разлика од секое искуство што сте го им�

DEN 2.33

100% полиестер Еластично затворање Едната страна има цврста боја со странични инсерти во боја на контрас�

DEN 0.67

Во случај на грешки во конецот или поправка на оштетените дупки за женски нишки, вметнувањето на жицата

DEN 3.00

[Замрзнато површина] Замрзнаната површина има антирефлексија и антирефлексија ефекти, а сјајната површ

DEN 734.40

FDR3D4840 Z Трифазен реле за цврста состојба на цврста состојба AC480 V 40 A DC Control AC цврста состојба реле SSR AC Три DC

DEN 3.00

Оригинална еластична маска за кожен аспиратор, додатоци за фетиш BDSM Една големина најмногу одговара...

DEN 2.33

Прецизната измислица гарантира совршено вклопување Држи супер маст за тивка работа Полиуретански комп

DEN 1.67

Датотека торбичка : голем капацитет, управувајте со датотеки, писма, изјави, фотографии, картички, на уре

DEN 3.00

Полиестер Направени во САД или увезени Заштита на countertop Уникатен сет на додатоци вклучува две дебели п�

DEN 137.44

【Висок квалитет на материјал】 Направен од јаглероден челик, има голема цврстина, површината е позлате�

DEN 0.67

Ултра со висок капацитет (неОЕМ) батерија (1200 m Ah) Хемија : литиумјон (без губење на меморијата) Интегриран

DEN 127.84

Овој адаптер USB C 30 ви овозможува да ги поврзете USBкаблите, флешпогоните, глувчето, центрите за тастатури

DEN 2.33

【Супер светла светлина на поплавување】 5 W LED светло на поплавување со употреба на висококвалитетни LED л

DEN 1.67

[Голем капацитет] 8,7 x 3,1 x 3,9 инчи (околу 22,1 x 7,9 x 9,9 см), овој случај со моливи може да ги смести канцелариите

DEN 2.00

За нас ветуваме на : 1 : Производство само на најдобрите производи за широка потрошувачка и обезбедуваме

DEN 1.67

Спецификација : 1 Големина на таблата : 73*15mm2.functuon : Тестирање дали AC 220 V постои 3.UPUT TTL Ниво : Може да се кори�

DEN 232.80

Влез : 100 V240 V AC; Одлично за замена или патување назад OVP, OCP, SCP заштита (OVP : Заштита на излез на напон OCP : Над

DEN 1167.68

Заменува 4569066 Lutema Premium Lamp за замена обезбедува 70% живот и осветленост на ламбата за замена на Lutema "Philips Insid

DEN 1103.84

【Големина на рамката】 Ова дијамантско сликарство има должина на рамка од 15,7 инчи, ширина на рамка од 19,7

DEN 0.33

Заштитник на DIN Surge за 277 V Заштитник на напон на напон, монтирање на железничка железница Заштитник на DIN S

DEN 207.84

ARC14 S Филтри за прочистување на воздухот за замена Компатибилен со моделите на преносни климатизери на W

DEN 407.04

Брзо заклучување Брзо заклучување Брзозаклучок канцеларија и магнетна ултратенка дебелина на вратата

DEN 2.33

2 Методи за инсталација, 1) 3М лента со двојно самостојно самостојно лепило, нема потреба да вежба, 2) зашра

DEN 3.00

Цена за : Секој тип на тркало : клупа / пиедестал ставка : директно тркало за мелење вклучува : 5 / 8 ", 3 / 4" и 7 /

DEN 0.33

Четири фронт 14 "Комплет за тркала во мирување Сосема ново предно тркало во мирување, вклучува делови нео

DEN 0.33

Децата сакаат да се преправаат како совршен помошник за родителите Алатки за чистење на домаќинства со