.

.

Со попуст
Митсумото Сакари Јапонски нож за острина на ножеви, професионална кујна 1000/3000 Грит нож Оскажувач камен, острилка за бамбус со бамбус со лизгање на бамбус

Митсумото Сакари Јапонски нож за острина на ножеви, професионална кујна 1000/3000 Грит нож Оскажувач камен, острилка за бамбус со бамбус

DEN 0.33

Износ
Во форма достапна за нарачката

[Премиум јапонски острилка] Професионален камен за острење изработен од траен бел корунд (алуминиум оксид) Директната основа е изработена од природно бамбус дрво со гумени ленти што не се лизгаат. Нафтениот камен треба само да се натопи во вода 5 минути за да се заостри (нема потреба од скапо масло за заострување). [Двојно страничен камен за заострување] Комплетот за заострување на Whetstone доаѓа со двострана (1000/3000 решетка) Премиум камен кој го заостри, кој обезбедува одлични перформанси за заострување. 1000 груба решетка се користи за заострување на отворено или поправено ножеви за досадни ножеви. 3000 фино решетка се користи за мелење и полирање за нормално заострување. [Не-лизгачки бамбус седиште] Јапонскиот камен за острина е фиксиран во бамбус бамбус што не се лизга за да се осигури дека каменот е фиксиран во една позиција додека се заострува. Основата содржи не-лизгачка TPR гумена основа за да го направите вашето заострување постабилно; и ви овозможува да одржувате агол од 15 ° -20 ° за безбедно да нанесувате постојан притисок при заострување. [Мулти-апликација Whetstone] Трајниот и професионален нож за заострување на камен е задолжителна алатка за секоја кујна. Заострени широк спектар на прибор и ножеви; како што се комплети за ножеви за дома, ножеви на професионален готвач, бифтек ножеви, овошни ножеви, ловни ножеви, ножици и лопати. Елегантно спакуваниот острилка за ножеви може да се даде како подарок на пријателите и семејството кои сакаат да готват. [Посветеност на производот] ミツモト Производите се строго ревидирани и овластени. Безусловна политика за замена или поврат за дефекти, проба без ризик. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не, ние ќе ви дадеме задоволителен одговор. [Премиум јапонски острилка] Професионален камен за острење изработен од траен бел корунд (алуминиум оксид). Директната основа е изработена од природно бамбус дрво со гумени ленти што не се лизгаат. Нафтениот камен треба само да се натопи во вода 5 минути за да се заостри (нема потреба од скапо масло за заострување). [Двојно страничен камен за заострување] Комплетот за заострување на Whetstone доаѓа со двострана (1000/3000 решетка) Премиум камен кој го заостри, кој обезбедува одлични перформанси за заострување. 1000 груба решетка се користи за заострување на отворено или поправено ножеви за досадни ножеви. 3000 фино решетка се користи за мелење и полирање за нормално заострување. [Не-лизгачки бамбус седиште] Јапонскиот камен за острина е фиксиран во бамбус бамбус што не се лизга за да се осигури дека каменот е фиксиран во една позиција додека се заострува. Основата содржи не-лизгачка TPR гумена основа за да го направите вашето заострување постабилно; и ви овозможува да одржувате агол од 15 ° -20 ° за безбедно да нанесувате постојан притисок при заострување. [Мулти-апликација Whetstone] Трајниот и професионален нож за заострување на камен е задолжителна алатка за секоја кујна. Заострени широк спектар на прибор и ножеви; како што се комплети за ножеви за дома, ножеви на професионален готвач, бифтек ножеви, овошни ножеви, ловни ножеви, ножици и лопати. Елегантно спакуваниот острилка за ножеви може да се даде како подарок на пријателите и семејството кои сакаат да готват. [Посветеност на производот] ミツモト Производите се строго ревидирани и овластени. Безусловна политика за замена или поврат за дефекти, проба без ризик. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не, ние ќе ви дадеме задоволителен одговор. Митсумото Сакари е посветена на одржување на античката традиција на фалсификување на рацете и продолжува да го ракува секој нож. Ножот на секој професионален готвач трае минимум 90 дена за да се донесе решение за завршување. Секоја исклучителна алатка за кујна е внимателно направена од ножеви. Додека ги задржуваат традиционалните техники за фалсификување на рацете, тие комбинираат современи квалитетни материјали со најновата технологија за да обезбедат професионални готвачи и домашни готвачи со квалитетни кујнски алатки. Јапонскиот камен за мелење е изработен од професионална оценка бела корунд, која е корозија и отпорен на топлина, и има брза брзина на пулпа и висока сопственост на самоостри. Кога белиот корунд мелење камен е заострен, новите рабови ќе се појават брзо со добро самоострижување. Лесно може да го направи сечилото исклучително остра со ултра фино полирање во дневна употреба; Многу погодно за полирање на сите видови ножеви, вклучувајќи нож на готвачот, ловечки нож, џебен нож, јапонски нож, нож за месар, нож за пареа, нож за скара, ножици, длето, сечилото.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1547.20

20мм бендови компатибилни Со Huawei Часовник 2 Sport Smartwatch / Huawei Часовник GT2 42мм 22мм бендови компатибилни Со Huawei

DEN 169.60

Богатствата на каролина декоративните градинарски знамиња се отпорни на избледување, отпорни на време�

DEN 367.84

Полиестер 【Материјали од прва класа】 100% полиестер hivis брз сув рефлективен материјал, издржлив, ткаенин

DEN 308.80

Лесниот дизајн не работи, давајќи ви подобро работно искуство Стилски и стилски Целосна заштита на врат

DEN 3.33

【Трајни материјали】 Овие машки панталони за мажи се изградени за да траат додека одржуваат дишење и уд

DEN 799.84

Големина : 7''x6 '' (HXW) Оваа фигура комуницира преку читање, за да претставува емоција или обележување на ме�

DEN 1.67

【230 ° широкозрачен светлина на ковчегот и 110 ° XPE Страничен центар на вниманието】 Карактеристики на све�

DEN 2.33

Изработен од премиум материјал, овој држач за лаптоп е издржлив и безбеден за употреба Преклопен дизај

DEN 1819.04

✡ 【Два магнетски прекинувач】 Овој држач за заварување на магнет има два магнетски прекинувач, кој мож�

DEN 1027.20

Изработени од нерѓосувачки челик Капацитет : 21оз 2 пресврт на капи 1 лесен проток пиење излив и 1 стандар�

DEN 1190.40

Вклучува : Глава за четка за длабока пори на кожата Нормална глава на четка за кожа Чувствителна глава н

DEN 158.40

Стандардна големина Плаката од дрво мери ширина од 24 инчи и должина од 12 инчи Направено во САД направен

DEN 319.84

『Природното дрво нема загадување』 Оваа ставка е изработена од чист природен бор, така што нема загадув

DEN 1.33

100% Сосема нов и висок квалитет Совршен за пакување, столарија, кабинети и проекти за мебел Добар помошни

DEN 1.00

Здраво знак за декор на вратите : Здраво знаци мерки во 11,8 ", кружен Материјал : Знак за добредојде за пред

DEN 123.20

Леплива лента : Оваа безбедносна рефлексивна лента има живописна дневна боја и е дизајнирана да ја надм�

DEN 94.24

ПВЦ за отпорност на корозија, висока јачина и помала тежина од фитинзи направени од метал Трачка за рачн

DEN 2459.52

Лесно за чистење и нема лесно да ' рѓосува Со кутија за складирање, полесна за организирање и носење Совр

DEN 2.33

80% акрилик, 20% волна Само миење на рацете 13 инчи целосна должина кога е неоткриена Една големина одговара

DEN 2.00

Надворешен дијаметар на бакарна цевка дебелина од 1 / 2 инчи и wallид 22 SWG & 2mm Бела ПВЦ облога Должина на про

DEN 1020.80

Пп Произведено во САД Или Увезено Материјал : оваа смешна двослојна бенто кутија е изработена од пп,робу

DEN 1.33

Засилено со фиберглас Брзо сечење абразивни засилени тркала Може да се користи во најразлични апликаци

DEN 900.80

1CRI 95+ Фото Светло : CRI На Светлината Е Професионална Фотографска Светлина, Cri (Индекс на Рендерирање на бо

DEN 7425.44

Материјал : ABS, освен мирис, дишење, испуштање на прашина, отпорен на влага, докажана влага, тивка работа, �

DEN 235.04

пластика Овие компресирани кеси за складирање се направени од убав материјал, кој е безбеден и издржлив

DEN 665.60

Gemstone природна груба мала големина Турмалин скапоцен камен Турмалин е исто така основа и е корисна за ба

DEN 544.00

Боја : Сина Големина и тежина на пакетот : W26xd0.15xh30 см, 0,160 кг Димензии и тежина на производот : W35xd0.15xh20 см, 0,1

DEN 1597.12

Метален држач со висока јачина за супериорна носивост, група носивост до 320 кг (по 80 кг); стп тркала за тив

DEN 2616.32

Материјал : стр Големина : 35,5*14см Боја : сиво бело , елегантно розово , сива , жолта кајсија...

DEN 2639.84

СЕВОЕДНО ДЕЦА ГПС ПАМЕТЕН ЧАСОВНИКЛаредас Деца Паметен Часовник е најдобрата замена за мобилни телефо�

DEN 1.00

100% полиестер Направени во САД или увезени женски блејзер шорцеви поставени за жени жени блејзер жени бл

DEN 95.84

Затворање на копчињата ☛ [Материјал] Изработено од висококвалитетни материјали, трајни, внимателно при

DEN 8634.56

USB 20 Мемориски Стапчиња : Брза брзина на пренос на податоци, погодна за складирање дигитални податоци за

DEN 2.33

Пространа Овој Козметички Организатор Има Многу Простории За Складирање Во Кои Можете Да Ги Ставите Ва

DEN 2.33

*Fawenucy Metal Die Cuted Poalked вклучува 1 сет 2 пакет втиснување умира, диеми приближно 11 Втисните умирања можат да о�

DEN 3.00

Леплива налепница со лепила за поддршка Погоден за возила или влезни области Мерки 4,25 x 5,5 инчи Направен�