.

.

Со попуст
Плач на фреквенција на сигнал PLJ8LEDH, бројач на фреквенција на сигнал RF 0,1 ~ 1000MHz

Плач на фреквенција на сигнал PLJ8LEDH, бројач на фреквенција на сигнал RF 0,1 ~ 1000MHz

DEN 715.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Единствена контрола на портата и прецизен временски алгоритам (не-навремено прекинување) Со Microchip's PIC16 F648 A, мерач на фреквенција од 2,4 GHz. Користење на температурен компензиран напон контролиран кристален осцилатор (2,5 ppm VC-TCXO). ВРЕМЕ (Освежување на екранот) Време 0,01 секунди / 0,1 секунди / 1,0 секунди, вредност на фреквенција на дисплеј во реално време. Дизајн на влез со единечен влез, мерење на фреквенција со три канали (низок канал / висок канал / автоматски канал). Спецификација : Модел : PLJ-8 LED-HTYPE : FONT FONT FONT RED, FONT FONT FONT BLUE (по избор) 1. Време на портата : 0,01 s 0,10 s 1. Каналите за мерење (каналите се ниска импеданса) : низок опсег на канали за мерење : 0,1 MHz ~ 60 MHz Accuracy : ± 100 Hz (0,01 1 S време на портата) ± 10 Hz (0,1 секунда порта) ± 1 Hz (1,0 секунди кога портата) Сензитивност на низок канал : 0,1 MHz ~ 10 MHz : Подобро од 60 MVPP10 MHz ~ 60 MHz : Подобро од 60 MVPP60 MHz ~ 75 MHz : не тестиран канал (поделено со 64) мерење на опсегот : 20 MHz ~ 2,4 GHZAccuracy : ± 6400 Hz (0,01 секунда порта) ± 640 Hz (0,1 1 S Време на порта ) ± 64 Hz (1,0 1 S Време на порта) Висока сензитивност на каналот : 20 MHz ~ 30 MHz : Подобро од 100 MVPP30 MHz ~ 60 MHz : Подобро од 50 MVPP60 MHz ~ 2.4 GHz : не TESTEDOUTO CHANNELAUTOMATICALE избран според фреквенцијата на влезната сигнал Висока или низок канал канал со висок или низок канал , идентификување на фреквенцијата од 60 MHz.

Главните својства

Model:
PLJ-8LED-H
Type:
Backlight font red, Backlight font blue(Optional)
1. Gate time:
0.01 S:
0.10 S:
1.0 S:
2. Measurement channels (channels are low impedance):
low channel:
Measuring range:
0.1 MHz ~ 60 MHz
Accuracy:
± 100Hz (0.01 1s gate time)
± 10Hz (0.1 seconds gate):
± 1Hz (1.0 seconds when the gate):
Low channel sensitivity:
0.1 MHz ~ 10 MHz:
better than 60mVPP
10 MHz ~ 60 MHz:
better than 60mVPP
60 MHz ~ 75 MHz:
Not tested
high channel (divided by 64):
Measuring range:
20 MHz ~ 2.4 GHz
Accuracy:
± 6400Hz (0.01 seconds gate)
± 640Hz (0.1 1s gate time):
± 64Hz (1.0 1s gate time):
High channel sensitivity:
20 MHz ~ 30 MHz:
better than 100mVPP
30 MHz ~ 60 MHz:
better than 50mVPP
60 MHz ~ 2.4GHz:
not tested
Auto Channel:
Automatically selected according to the input signal frequency high or low channel channel, identifying the frequency of 60 MHz. Such as when the input signal amplitude is greater than 60 MHz shortage can not automatically select high channel, the channel should manually select high frequency measurement.:
3,IF settings:
Independent double-IF design, adjust the minimum frequency step of 100 Hz,frequency range 0 ~ 99.9999 MHz, can be set to increase or decrease the IF frequency mode.:
4. Frequency reference:
Using 5032 package 13.000MHz Warming voltage controlled crystal oscillator (VC-TCXO), frequency stability of ± 2.5 ppm.:
5. Operating voltage:
DC Input:
DC 9V ~ 15V (with reverse polarity protection)
6. Current:
Maximum 160 mA (test conditions:
1) DC12V power supply; 2) red LED; 3) eight brightness)
7. Eight LED display, the highest display eight digits.:
8. Eight LED brightness is adjustable, factory set to maximum brightness.:
9. Physical Dimensions,Length x width x height:
125.5 mm x 25.5 mm x 21.5 mm
10. Component quality 46 g (NW):
11. Onboard Interface:
12.DC IN (Power :
Избор на купувачот
DEN 1500.80

Димензии : 17 х 1 Ѕидната Уметност Е Подготвена За ЗакачувањеНе Е Потребна Инсталација или Хардвер За Лес�

DEN 73.76

Уникатен дизајн на ткаење на корпи Атрактивна богата темна бронзена завршница 6" Х 2 " акцент плочка за да

DEN 1.33

[Дизајниран за Sony PS VR2 Контролори] mooroer ps vr2 полнење приклучок со 2 типc магнетни, двоен дизајн полнач порта

DEN 1.67

Можете да го испратите до вашите пријатели, семејство, работници, роднини итн Дизајнот на висечката рач

DEN 223.84

?●Абсорбента керамичка подлога●подлогата е изработена од висококвалитетна керамика, која ја апсорбир

DEN 1.00

АЖУРИРАН ДИЗАЈН потрајни, заштитни и карактеристични Посилна конструкција Подобра заштита на камерат�

DEN 0.67

Високата брзина на пренос е погодна за апликации со големи количини на податоци и брз пренос на датотек�

DEN 223.84

●ОБЕЗБЕДУВА ЛУМБАЛНА ПОДДРШКА●со заоблен дизајн за поддршка на долниот дел на грбот додека тренирате,

DEN 1.00

Содржина на пакетот : getе добиете црна моторна кацига и четири куки, големината на мрежата е 29x27cm / 10x11inch �

DEN 2207.20

Дефинирајќи го името на делтата, патентираниот триаголен дизајн создава рамка што овозможува прицврст�

DEN 271.84

PX8 Сертифицирана Водоотпорна Заштита : ipx8 сертифицирана професионална пловечка водоотпорна телефонска

DEN 3.00

●ВИСОК КВАЛИТЕТ : нашите организатори за закачување на ѕидниот плакар се изработени од лесна памучна и

DEN 3.33

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 1118.40

Вклучува : Душата Калибур V Игра, Душата Калибур V Саундтракот, Изработка на видео содржини, тврд Повез ум

DEN 207.20

HSC стил картон може да се користи сам или во комбинација со придружник парче за прилагодување, 2парче во �

DEN 190.56

ОДЛИЧЕН ПОДАРОК : оваа смешна чаша за пиво е одличен подарок за жени, мажи, пријатели, најдобри пријатели

DEN 1190.40

пластика ПОТОПНА ЕДНОНАСОЧНА МОТОРНА пумпа Изработен од одличен квалитетен материјал, издржлив и безб�

DEN 560.00

Школка : 43% Полиестер 39% Најлон 14% Полиуретан 4% Спандекс|Дланка : 47% Полиестер, 33% Полиуретан, 19% Најлон 1% Си�

DEN 275.84

Широка Примена : клештата за штипкање на цевките е универзална за чистење на канализација, авто црева, ц�

DEN 192.00

Организирајте ги вашите работни датотеки, проектни датотеки, медицински и правни датотеки и многу пове�

DEN 1414.40

Материјал и Големина : Изработен од метален калај Големината е околу 8 инчи х 12 инчи (20 см х 30 см) Овој гроз

DEN 0.33

Фарови компатибилни Со Opel Vectra C 4 / 20027 / 2005 + Opel Signum 5 / 20039 / 2005 ЕКСПРЕС ШИРУМ СВЕТОТ ИСПОРАКА : ние користиме �

DEN 325.60

Големина : Прибл 0,9 x 1,3 инчи (22 x 32,5 мм) (вклучувајќи копче за броење) x 0,4 инчи (11 мм) Материјал : Случај : АПС, �

DEN 7630.40

Агол на електрична вежба : директно Дали електричната вежба може да ја прилагоди брзината : позитивна и �

DEN 1.00

● Димензии : 109*12,9 инчи во должина*Ширина*Висина (26м*15см*33см) Направено од лесна ткаенина со двојка и супе�

DEN 3.00

Овој адаптер за монтирање БЕЗ ВЕСА се произведува со употреба на цврст и долготраен челичен материјал з

DEN 159.84

Преклопен И Лесен : отворената големина е 195*33*1см; и секоја преклопена големина е 13*3 Тежината е само 5,5 мл

DEN 1.33

КУЈНА КРПА ЅИД ЗАКАЧАЛКАможе да се користи во дневна соба, бања, кујна, спална соба и други места дома ДЕ�

DEN 271.84

Количина : 1 Ролна 50 јарди ЦрноБела Биволска Карирана Жична Божиќна Лента Доволно е да ги покриете вашит�