.

.

Со попуст
2 парчиња сублимација паричник празна кожа клип за пари предниот џеб тенок двострана занает за занает DIY

2 парчиња сублимација паричник празна кожа клип за пари предниот џеб тенок двострана занает за занает DIY

DEN 2.67

Износ
Во форма достапна за нарачката

DIY : празен паричник за сублимација, празна кожа, водоотпорна, отпорна на висока температура, отпорни на абење, обрасци за печатење, обоена кожа изработена од кожа отпорна на висока температура Материјали со висок квалитет : Паричник за пренесување на топлина со употреба на висококвалитетна PU кожа, мазно и цврсто чувство, отпорност на висока температура, водоотпорен, не е лесен за избледување, мала тежина, мала големина и лесен за носење, модерен и класичен стил, може да се користи за долго време. Водич за сублимација : Покријте го обоениот кожен дел со лента, поставете ја температурата : 356 F (185 C), притискање на 60 секунди, можете да ја возвишете сликата што ја сакате на паричникот. Повеќенаменски подароци : Денот на таткото, Денот на вineубените, Божиќ, Денот на спомен, подароци за Денот на благодарноста. Патнички сувенири, свадбени сувенири, роденденски подароци, итн. Големина : должина 4. 3 инчи, ширина : 8. Паричникот за сублимација е изработен од отпорен на висока температура, отпорен на вода и возвишен материјал, а тенок стил е лесен за носење и стилски.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 2.33

【Материјал】 : празнините на украсните украси се изработени од високо квалитетен керамички промебрио, �

DEN 2.33

3х6 Инчи 2550 Пакувања кеси за преса од колофон претходно превртени за да заштедите време Изработени со ви�

DEN 3.33

Преносна сублимација топлина Прес 350 W Сублимација Производител на топлински печат за 10 мл 11 мл 12 мл кера

DEN 2.33

Лек на 132 ° C / 270 ° F Флеш на 82104 ° C / 180200 ° F Исчистете го вишокот на пластизол мастило на печатот, идеално за

DEN 2.00

●Содржина на пакетот + 10 парчиња светло жолта правоаголна празна Торба За Платно За термичка сублимаци�

DEN 145.76

Декорација на Божиќни дрвја Можете исто така да ја украсите елката за да дозволите вашата имагинација д

DEN 1.33

* Криг топлина, притиснете ја топлината машина за пренесување на чашата за пренесување на топлината за п

DEN 1.33

【Широка примена】 : Оваа машина за печат на топлина за печатот за чаши за празни места, гушачи и чаши кои

DEN 2.67

полиестер Нема затворање на затворање Прилагодете ја сублимацијата Cavans Tote Bag празно и работејќи со желе

DEN 2.33

Mini Mini Mini Heat Press Machine е совршена за проекти за трансфер на мастило за сублимација и проекти за пренесување

DEN 0.67

1 Ве молиме, кликнете на горниот лев агол до „Посетете ја продавницата за пренесување на бои“ Постојат 3

DEN 3.33

Fastyball Fabric & Acrylic Transparent Base 8oz Оваа колекција го отсликува боемскиот начин на живот во функционални, но заба

DEN 111.84

Здрав Пастата за пренесување на боја за пренесување, но не избледени на кошула од ткаенина со миење на р�

DEN 2.67

●Висококвалитетен Процес●нашите машини за сублимација на преса за кригла се внимателно заварени и мо�

DEN 3.00

За занаетчиство и надавање : Коморите за замена на не'рѓосувачки челик Maker Flo се направени за занаетчиств

DEN 2.67

Mini Press Machine : Ставете го исправено по отворањето, загревајте околу една минута за да започнете со пеглање,

DEN 3.00

Карактеристики : Премиум материјал за табла MDF Сублимација облога сјајно бело од двете страни, со црвени

DEN 1.33

Подготвен гума за сублимација на бојата Овие бели празни гулаби се премачкани со слој за сублимација с�

DEN 1.33

Вклучете : 500гр / 176 мл Бел ДТФ Во Прав Широка Компатибилност : DTF Прав работи со СИТЕ DTF и на сите бои, вклуч�

DEN 1119.52

? 【Најдобар подарок за семејство и пријатели】 Замислете дека кога ќе ја добиете чашата, можете да ги ви�

DEN 1270.40

【Сите во еден топлински топлински притисок】 Топлина на топлината на кригла е со прицврстување на загр�

DEN 639.84

[Димензии] : Големина : w13, 5 x H9 x D13 инчи Оваа торбичка за носење е компатибилна со cricut лесно притискање 2 / л�

DEN 479.84

Идеално за студио или печатадизајниран за апликација со висока употреба Цврста конструкција дизајнир�

DEN 192.00

Полиестер, продолжение Getе добиете : Пакетот содржи доволно приближно 16 x 16 инчи / 40 x 40 см Сублимација на �

DEN 609.44

на врвен материјал, кој не може да биде лесен за деформирање или дизајниран да обезбеди и, многу практич�

DEN 3.33

? Нема потреба да купувате еднократни хартија за намалување и топлински пиштоли, овој сет на беспрекорн�

DEN 2.00

Топлински притиснете празен паричник DIY вашиот сопствен чанта во стил за само 60 секунди Направете го ва�

DEN 2.33

Подготвени за притискање на трансфер на сублимација, само пренесување само трансферсамо пренесувајте�

DEN 338.72

Permaset Aqua Premium Prink Printing Ink за ткаенина Екопријателски, 100% растворувач без мастило засновано на вода...

DEN 2.33

Оваа дрвена рамка за печатење е погодна за правење Ткошула, чанта, торба за тота, маса за маса и др Мала и

DEN 1430.40

Висока прецизност : Одлично е и за почетници и за професионални печатачи на топлина Магнетна со автомат�

DEN 0.33

Значајни подароци : Изберете ги обрасците што сакате да ги отпечатите на површините на овие клучеви за к

DEN 71.84

Божиќен проект DIY Пакетот содржи една обична бела празно платно кеси, 11 парчиња живописно Божиќно желез

DEN 2.67

Спецификација : Машината за топлински печат е 650 W, 110 VTemperature Range е 32464 F Времето опсег е 0999 S...

DEN 2879.84

5 во 1 машина за пресади : 12 "x 10" Елемент за пренос Wattage : 900 W Температурен опсег 32 430 Фаренхајт степени (0 250 �

DEN 1.33

Се користи за сублимација на пренесување на топлински печат, слики е многу лесна и удобна за носење пату

DEN 769.60

Ако сакате да направите некои DIY Може да нацртате или испечатите какви било знаци и бројки што ви се допа

DEN 0.33

Производите на Sublimation Blanks можат да бидат поставени дома или канцеларија, забава и други места, кои исто т

DEN 1.33

Свилен екран печатење мрежа суровина е полиестерска монофиламент дворови Продавница за печатење на ек�

DEN 623.84

Квалитетен Слој За Сублимација : подготвен е за сублимација со машина за притискање на тамблер или печк�

DEN 127.84

1 Ве молиме, кликнете на горниот лев агол до „Посетете ја продавницата за пренесување на бои“ Постојат 3

DEN 832.00

3 шишиња со мастила за сјај на бојата на Хајди Секое шише е една унца за течности Морнарица, тиркизна и ок

DEN 304.64

Едноставно пренесете го вашиот дизајн или слики со помош на топлински печат за да создадете убави отпеч

DEN 1441.60

[Сите во едно] 3Д машината за печат на топлина е мултифункционална и за рамни предмети и за заоблени пред�