.

.

Со попуст
Алстар 1.25 17мм Плосл Телескоп Окулар-4-Елемент Плосл Дизајн-Навој За Стандардни 1.25 инчни Астрономски Филтри

Алстар 1.25 17мм Плосл Телескоп Окулар-4-Елемент Плосл Дизајн-Навој За Стандардни 1.25 инчни Астрономски Филтри

DEN 1.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ова е многу убав комплет окулар со средна моќност Комплет окулар од 1,25 инчи 17мм, дава најшироко поле за гледање заедно со дополнителна острина и долго олеснување на очите. 4-елемент plossl дизајн, има околу 52-степен AFOV. Совршен за набљудувања на месечината на широко поле, ѕвездениus со средна големина и широк спектар на облачни маглини и цели на длабоко небо. Доаѓа со цврста пластична кутија-заштитете го окуларот од прашина и влага. Мек гумен штитник за очи кој е прилагоден опремен со држач за бајонет. Навој за стандардни 1,25-инчни астрономски филтри и леќа барлоу. Во споредба со стандардните окулари што доаѓаат вклучени во додатоците на многу телескопи, окуларите Алстар Плесл нудат не само многу повисок квалитет, туку и пошироко видно поле. Видното поле од 50° значи дека ќе видите многу предмети во целост. Што точно значи тоа? - поместувањето на телескопот напред-назад за да се видат цели објекти повеќе не е потребно и можете да се концентрирате на уживање во вашето набудување. гумените очни капаци штитат од странична залутана светлина. премазите на леќите ви овозможуваат да ги гледате предметите светло и јасно.25 " врска-одговара на секој модерен телескоп. долг живот-добро изработени метални окулари. конец за филтрирање-едноставно зашрафете ја месечината или филтерот за маглина за да ја користите. Навој за стандардни 1,25-инчни астрономски филтри и леќа барлоу. Доаѓа со цврста пластична кутија-заштитете го окуларот од прашина и влага. Комплет окулар од 1,25 инчи 17мм, дава најшироко поле за гледање заедно со дополнителна острина и долго олеснување на очите.

Главните својства

Избор на купувачот
DEN 1.33

➡ Број на дел WPW10482836 : Тоа е висококвалитетен точен еквивалент за дел броеви AP6022148, W10482836, 3020730, PS11755478 ➡ Ед�

DEN 462.40

▷ Единствена и лесна за употреба ◀ Целата природна карпа се испушта во неа, со што се елиминира мирисот,

DEN 3.00

Пакетот вклучува : ★ 1 * Кабинети за датотеки ★ Направено од висококвалитетна пластика, понудете го висо

DEN 2719.84

Продаден како 1 секој Охрабрува неутрална положба на зглобот Премиумквалитетна, платформа за прилагоду

DEN 3.00

Количина : Секоја пакет содржи 200 1 / 4 инчи за поддршка на уделот и торба за складирање, лесен и погоден за

DEN 0.67

Нашиот израмнувач на плочки е суштинска алатка за инсталација на плочки Може да ја подобри брзината на �

DEN 11.04

Ја фаќа светлината и изгледа прекрасно против вашата кожа, совршено за прикажување на вашиот пирсинг, е�

DEN 91.04

?Висококвалитетен Природен бамбус : еколошки зелена алтернатива на дрвото, силна, густа и разноврсна, не

DEN 2839.20

Трајни : Единицата за полици со четиристепени жица има четири полици и е изработена од хромирана јаглер�

DEN 2799.20

Премиум квалитетен пропан (или MAPP) и мини комплет за факели на Gweger Looder со регулатори, факел, црева, апси з�

DEN 335.84

Термопластичен полиуретан Подложните подлошки за пишаат е револуционерна подлога за кревети за инконт

DEN 1.00

Потекло : CN (потекло) Состојба : Ново Тип : Регулатор на напон Број на модел : 0 Потекло : CN (потекло) Состојб�

DEN 1.00

ПУ кожен материјал Висококвалитетна кожа, луксузна и силна, со хартиена цевка, мека и еколошка...

DEN 1119.68

Висина : 65,5 инчи Основен дијаметар : 9,5 инчи Основна висина : 1,2 инчи Напон : 110130 V Материјал : Метал не чекај

DEN 2.33

Мастер цилиндри за брави на вратите на РВ Гсерија трча од #301 #391 Сите стилови на цилиндри не се заменливи

DEN 321.44

Канта за отпадоци изработена од супериорен материјал, безбеден и без вкус и може да се користи за долгот

DEN 176.80

Печатење ленти за корекција на ученици за корекција на училиштата : Симпатични ленти за корекција на бо�

DEN 605.76

✅ Reamer Dowel Pin, 0,3105 in ✅ Големина Децимална : 0,3105 во 0,3105 System Систем за мерење : Пин Type Type Shank Machining : Straight...

DEN 3.00

【Надградена верзија на ZST】 Врз основа на добро примената ZST, слушалките ZST X во увото се опремени со најн�

DEN 3071.84

Axial Scx6 Trail Honcho RTR керамикалиран комплет за лежиште (4) 5x11x4 керамика (2) 8x14x4 керамика (20) 8x16x5 керамика (4) 12x24x6 к�

DEN 3.00

? Силика гел материјал, нетоксичен, без мирис, удобен за рака, нема да предизвика штета на постарите и дец

DEN 2.33

Зголемете ја продуктивноста со нашата станица за приклучоци за приклучоци и играње моќност, Vision Tek VT2 Visio

DEN 1.67

Дајте ви уредна, чиста и удобна околина направи да се чувствуваш добро Може убаво да се вклопи во влезот

DEN 399.84

Комплет за кампување со кампување со кампување со кампување со 12 парчиња кампување со кампон за кампува

DEN 1.00

Професионален квалитет Не е потребна посебна техника / вештина Одлично и за професионален специјалист �

DEN 400.00

Работи со поликом (9 модели) : vvx 1500; Sound Point : IP 650, IP 560, IP 550, IP 670, IP 430 / 450, IP 320 / 321, IP 330 / 331, IP 335 Работи со Polycom (9 мо

DEN 0.67

Поставете го трендот : Покажете го вашиот уникатен стил со Mightyskins за вашиот HP Specter X360 2во1 13 3 "! Не ви се доп�

DEN 2.67

【Премиум материјал】 Конструиран од најлонски мрежи, тешки метални сврзувачки елементи и кутија за пр�

DEN 1312.00

И покрај неговиот скромен изглед, тој е изненадувачки моќен кристал Има жива, забавна, детска енергија ш

DEN 3.00

Исклучително! Ажурираната периодична табела од 2022 година го олеснува гледањето на сите 118 елементи на е�

DEN 1164.80

Земја на (издржливо во употреба) Производство : КИНА; Материјал : Полиолефин Нето Тежина : беспрекорна 34г�

DEN 206.40

Rohs_mouser : Y Тип : Дистрибуција Блок Бројфпозиции : 6 Позиција.Спецификации : Rohs_Mouser : Y Тип : Дистрибутивен Бло

DEN 479.84

Големината и квалитетот на квалитетот! Материјалот мора да биде силен, но и флексибилен Прецизната комб

DEN 3.33

Производите што ги испраќаме е верзија на Јапонија Може да има само јапонски прирачник, ако производств

DEN 4622.24

(8) 10 G SFP+ пристаништа Капацитет за префрлување 160 Gbps.3 "Екран на допир со управување со прекинувачот AR...

DEN 3.33

Сјајната завршница со висока јасност ги прави боите поп Дебела 10 милји по размавта = 20 милји вкупно лами�

DEN 279.52

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање за предметот 90% памук, 10% спандекс Затворање на в